Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zaev, kryetar i ri i LSDM
alb_te
Postuar nė: 03.06.2013, 10:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Kryetari i komunės sė Strumicės Zoran Zaev ėshtė kryetar i ri i LSDM, kanė vendur delegatėt me 395 vota nė Kongresin e partisė i cili pėrfundoi para pak kohėsh nė hotelin “Holidej In” nė Shkup.

Nė garėn pėr lider tė partisė mė tė madhe opozitare kanė qenė edhe kandidatėt Zoran Jovanovski dhe Kire Naumov. Sipas burimeve partiake, Jovanovski ka fituar 195 vota, ndėrsa Naumov vetėm 15 vota.

Zaev nė fjalimin e tij tė sotshėm drejtuar delegatėve tė kongresit premtoi se me atė si lider, LSDM do ta fitojė VMRO-DPMNE-nė.

“Me mua si lider i LSDM do ta deklasojmė VMRO-DPMNE-nė – u shpreh Zaev.

Me lot nė sy shumica e delegatėve kanė pėrcjellė ish kryetarin e partisė Branko Cėrvenkovski, ndėrsa kryetarėt e organizmave komunale dhe delegatėt kanė uruar Zoran Zaev nė funksionin e tė parit nė LSDM, shkruan PlusInfo.

Delegatėt kanė zgjedhur edhe Kėshillin qendror dhe mbikėqyrės, ndėrsa sipas burimeve partiake, shumica e anėtarėve tė kėtyre dy kėshillave janė me mandat tė ri katėrvjeēar.

Nė kongresin e sotėm, Cėrvenkovski ka refuzuar ofertėn nga Kėshilli iniciativ, i cili me 30 mijė nėnshkrime nga anėtarėt e partisė ka kėrkuar ai tė mbetet nė krye tė partisė. /Koha
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 03.06.2013, 10:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Fotografi e jashtme
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio