Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pamja e forumit per Ramazan?!
BossLeon
Postuar nė: 14.07.2013, 19:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 409
Antari Nr: 23495
Bashkangjitur: 22.10.2009Ska asgje ne pershkrim dhe ne permbajte te kesaj teme, sepse kuptohet se kane vdek muslimanet ne kete forum dhe jane ngjall kryqalit dhe e kane marre ne dore kete forum, dhe forumi ka ardh ketu ku ka ardh.
MJERIM TURP TURP
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
JamesWat
Postuar nė: 16.07.2013, 10:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012Ku eshte turpi?! smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
BossLeon
Postuar nė: 16.07.2013, 19:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 409
Antari Nr: 23495
Bashkangjitur: 22.10.2009Kafshet nuk din ti kontrollojne epshet, Prandaj muslimanet agjerojne dhe e kane epshin ne dore dhe ata e komandojne ate e jo ai ata.
Por shumica e jobesimtareve kete nuk e kuptojne
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
JamesWat
Postuar nė: 19.07.2013, 18:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (BossLeon @ 16.07.2013, 13:13)
Kafshet nuk din ti kontrollojne epshet,

Epshi eshte deshira kimike,hormonale dhe emocionale per te bere seks.
Pervec njeriut dhe delfinit,qe e perdorin seksin edhe per kenaqesi,cdo kafshe tjeter e perdor per tu riprodhuar.
Pra e ka te nevojshme epshin,edhe per faktin tjeter qe shumica e kafsheve riprodhohen sipas stineve,jo gjithe vitin si njeriu.

Me sa di une ata qe s'i shohin dot femrat pa mbulese jane pikerisht vellezerit e tu fetare,te cilet nuk e kontrollojne dot epshin kur shohin femra ne plazh...
Jo me kot arabet/afrikanet,qe perdhunojne femra ne perendim ia hedhin fajin femra te pa-mbuluara,gje qe tregon dobesin e tyre,para epshit....
smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif
 Citim
Por shumica e jobesimtareve kete nuk e kuptojne

Konkretisht,c'fare nuk kuptojne jobesimtaret?!!


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
Njona_GV
Postuar nė: 23.07.2013, 21:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1624
Antari Nr: 23069
Bashkangjitur: 01.08.2009 Citim (JamesWat @ 19.07.2013, 19:54)
Epshi eshte deshira kimike,hormonale dhe emocionale per te bere seks.
Pervec njeriut dhe delfinit,qe e perdorin seksin edhe per kenaqesi,cdo kafshe tjeter e perdor per tu riprodhuar.
Pra e ka te nevojshme epshin,edhe per faktin tjeter qe shumica e kafsheve riprodhohen sipas stineve,jo gjithe vitin si njeriu.

Me sa di une ata qe s'i shohin dot femrat pa mbulese jane pikerisht vellezerit e tu fetare,te cilet nuk e kontrollojne dot epshin kur shohin femra ne plazh...
Jo me kot arabet/afrikanet,qe perdhunojne femra ne perendim ia hedhin fajin femra te pa-mbuluara,gje qe tregon dobesin e tyre,para epshit....
smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Konkretisht,c'fare nuk kuptojne jobesimtaret?!!

OK. Qe je shume i 'mencur' e kuptuam besoj krejt.
Nje keshill: Merre mencurin tonde edhe shkill asfallt diku tjeter, sepse je duke e shpreh ne vend te gabuar, shko shfrytezoje diku tjeter se ktu besa dobi apo ma mire me thon kerkund hic ska me te qu. Shko perparo diku.


----------------------------------------
- Find someone who can change your life .. not just your relationship status .
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 27.07.2013, 11:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (Njona_GV @ 23.07.2013, 15:23)
OK. Qe je shume i 'mencur' e kuptuam besoj krejt.
Nje keshill: Merre mencurin tonde edhe shkill asfallt diku tjeter, sepse je duke e shpreh ne vend te gabuar, shko shfrytezoje diku tjeter se ktu besa dobi apo ma mire me thon kerkund hic ska me te qu. Shko perparo diku.

NON-SENSE smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
BossLeon
Postuar nė: 29.07.2013, 14:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 409
Antari Nr: 23495
Bashkangjitur: 22.10.2009 Citim (JamesWat @ 27.07.2013, 12:19)
NON-SENSE smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif

Ka dashte me thane me kete fjale se: Mos shit krishterizem ne mesin e muslimaneve se nuk pin uje kjo. Po shifet sot krejt se kush cka eshte smil4a8aceb829c5f.gif
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
BossLeon
Postuar nė: 29.07.2013, 14:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 409
Antari Nr: 23495
Bashkangjitur: 22.10.2009 Citim (JamesWat @ 19.07.2013, 19:54)
Epshi eshte deshira kimike,hormonale dhe emocionale per te bere seks.
Pervec njeriut dhe delfinit,qe e perdorin seksin edhe per kenaqesi,cdo kafshe tjeter e perdor per tu riprodhuar.
Pra e ka te nevojshme epshin,edhe per faktin tjeter qe shumica e kafsheve riprodhohen sipas stineve,jo gjithe vitin si njeriu.

Me sa di une ata qe s'i shohin dot femrat pa mbulese jane pikerisht vellezerit e tu fetare,te cilet nuk e kontrollojne dot epshin kur shohin femra ne plazh...
Jo me kot arabet/afrikanet,qe perdhunojne femra ne perendim ia hedhin fajin femra te pa-mbuluara,gje qe tregon dobesin e tyre,para epshit....
smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Konkretisht,c'fare nuk kuptojne jobesimtaret?!!


Shume mire e paske sqaru definicionin e epshit, mirepo kete sta pyeti askush!

Po merr ore i mjer statistikat qe keni be ju jomuslimanet dhe shiko se nga kush dhe ku po dhunohen dhe kush jane ata qe nuk po munden ta kontrollojne epshin.
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
JamesWat
Postuar nė: 29.07.2013, 16:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (BossLeon @ 29.07.2013, 08:06)
Ka dashte me thane me kete fjale se: Mos shit krishterizem ne mesin e muslimaneve se nuk pin uje kjo. Po shifet sot krejt se kush cka eshte smil4a8aceb829c5f.gif

Je ti perkthyes i keq apo vajza me siper ka shkruar dicka pa kupim,se ndryshe nuk ka mundesi qe ne kete teme te jete shprehur ndonje gje rreth krishterimit.
Une dyshoj tek e para,pra nje perkthim i keq nga ana jote.Nje zhgenjim i madh nga ti.

A mund te me thuash c'fare po sheh ti sot per krishterimin??!!!

 Citim (BossLeon @ 29.07.2013, 08:09)
...
Po merr ore i mjer statistikat qe keni be ju jomuslimanet dhe shiko se nga kush dhe ku po dhunohen dhe kush jane ata qe nuk po munden ta kontrollojne epshin.

Per c'fare statistika e ke fjalen?
Nese e ke fjalen per statistikat rreth rasteve te perdhunimit ne bote,te mbledhura kryesisht nga policite e shteteve te ndryshme,duhet te dish ne cilat shtete, ndodhet numri me i larte i denoncimeve.Shteti qe ka numrin me te larte te raporteve per abuzime seksuale eshte Suedia.Ne vendet e botes se 3 raportimet jane ne shkalle shume te ulet,plus ligjet ne disa shtete arabe ku martesa me vajza nen-moshe(pa deshiren e saj) nuk shihet si abuzim,por si martese legale.
Shtetet qe kane rastet me te larta te perdhunimeve ne vit jane:Afrika e Jugut,SHBA dhe ne vende te tjera ne perendim,ky fenomen eshte ne rritje,perderisa kane ligje positive per emigrantet dhe respektojne kulturat e popujve te tjere.
Tani te thuash qe mbulesa mbron femren nga perdhunimi eshte njelloj,si nje vrases ti kerkoj viktimave,kur dalin ne rruge te mbulojne fytyren se ndryshe i vret.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio