Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Deputetja mė e re nė historinė e Shqipėrisė
igli_st
Postuar nė: 01.08.2013, 13:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012Fotografi e jashtme

Tiranė- Dorėzimi i mandatit tė deputetit nga ministrat do t’i hapė rrugėn futjes sė deputeteve tė rinj nė parlament dhe mes tyre do tė jetė edhe njė vajzė 20 vjeēe, Klejdi Mehmetaj, e LSI-sė.
Formula e re e Edi Ramės, qė ministrat tė dorėzojnė mandatin e deputetit do tė bėjė qė menjėherė pas betimit nė parlament, 16 deputetė qė do tė jenė anėtarė tė kabinetit qeveritar, tė dorėzojnė mandatin.
Kjo do t’i hapė rrugėn 16 kandidatėve qė kanė qenė nė listat e dy partive PS e PD, qė tė futen nė parlament. Nė fakt kjo ka qenė njė mėnyrė pėr tė bėrė tė kėnaqur sa mė shumė protagonistė tė partisė dhe ata qė do t’i gėzohen postit tė minsitrit t’i hapin vendin dikujt tjetėr pėr tė mbajtur mandatin e deputetit.
Ndėrsa dihet se cilėt janė ata qė do tė dorėzojnė mandatet, nuk ka ende njė listė tė saktė tė atyre qė do tė vijnė nė parlament, pasi ligji kėtė herė parashikon qė nėse mandatin e dorėzon njė grua, atėherė vendin e saj duhet ta zėrė po njė grua. Dhe kjo bėn qė nė parlament vendin e njė gruaje tė mos e zėrė automaktikisht pasardhėsi nė listė, por gruaja e radhės, qė mund tė jetė edhe disa numra mė poshtė. Madje, sipas ekspertėve zgjedhorė, nė qarqet ku partitė nuk kanė respektuar ligjin pėr 30% gra nė lista, edhe nėse ikėn njė burrė nga parlamenti, ai duhet zėvendėsuar nga njė grua qė mund tė jetė edhe e fundit nė listė.
Tė paktėn nė Tiranė, janė tė sigurrta qė futėn nė parlament Ledi Shamku dhe kandidatja e LSI-se, Kejdi Mehmetaj, qė zėnė vendet e Eglantina Gjermenit dhe Klajda Gjoshajt. Kejdi ėshtė e ditėlindjes 1993 dhe do tė jetė edhe deputetja mė e re nė parlamentin shqiptar dhe me gjasė edhe deputetja mė e re nė historine parlamentarizmit shqiptar, pasi ėshtė vetėm 20 vjeēe. Ajo ėshtė nėnkryetare e LRI-sė, forumit rinor tė LSI-sė.

Kejdi Mehmetaj nė parlament, deputetja mė e re nė historinė e Shqipėrisė

http://lajme.shqiperia.com/lajme/artikull/...erise-FOTOVIDEO
----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio