Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nikolic:Nuk e njohim Kosovėn, as me koston e BE-se
igli_st
Postuar nė: 18.08.2013, 21:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012BEOGRAD- Presidenti serb, Tomislav Nikolic, tha se Serbia ėshtė e vendosur tė mos njohė Kosovėn edhe nėse do tė rrezikonte anėtarėsimin e saj nė Bashkimin Evropian.

"Serbinė tash e pret njė periudhė e zhvillimit dhe prosperitetit. Jemi nė rrugėn e duhur pėr tė hyrė nė Bashkimin Evropian, por jemi aq kėmbėngulės qė tė mos njohim pavarėsinė e Kosovės sa qė jemi tė gatshėm ta rrezikojmė atė rrugė, qė ėshtė e ardhmja jonė, sepse ka diēka qė quhet krenari”, ka thėnė Nikolic.

Deklarata e kreut tė shtetit serb u bė gjatė takimin me presidentin e fondacionit "Barack H. Obama", Abongo Malik Obama, qė ėshtė vėlla prej babe i presidentit amerikan, Barack Obama, transmeton telegraf.
(BalkanWeb)


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio