Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kete jave nga shkenca
igli_st
Postuar nė: 17.09.2013, 14:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 17.09.2013, 14:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012Java 9-15 shtator

a) Arrihet per here te pare teletransportimi i plote i kuanteve(grimacave). Teletransportimi ka te beje me zhdukjen e objektit dhe riformin e tij diku tjeter,pra jo levizje fizike.

b) Zbulohet nje vaksine e cila arrin te heqi te gjitha efektet e virusit SIV(nje virus i pranishem te majmunet).Ky zbulim hap rrugen drejt zbulimi te vaksines kunder HIV-it.

c) Eshte arritur fshirja e kujtimeve negative ne mendjen e miut,por nuk jane prekur mendimet pozitive te tij.

ē) Zbulohen prova te jetes 100.000 vjecare ne fundin e nje liqeni nen-akullnajor.

d) NASA konfirmoi qe sateliti Vojazher eshte larguar nga sistemi diellor.

e) Zbulohen format e para te ingranazheve natyrore ne trupin e nje insekti.


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio