Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Marrėveshjet shekullore Turko-Serbe
ChronicMan
Postuar nė: 27.09.2013, 14:29
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 39
Antari Nr: 27740
Bashkangjitur: 15.06.2013Marrėveshjet shekullore Turko-Serbe pėr shfarosjen e Shqiptarėve!


http://www.alb-observer.com/opinion/7923/m...ko-serbe-p.html
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 27.09.2013, 16:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012Pas humbjes se luftes me Rusine,Perandoria Osmane i dha kelysheve te Rusise ne ballkan toka shqiptare.Vetem Greqise i dha nje siperfaqe me te madhe se Kosova,kush i shiti Kosoven Serbise??
Planet per copetim tokash ne traktatin e ''Shen Stefanit'' jane firmosur nga turq,serb,grek,malazez dhe jo nga shqiptaret.

Pavaresine sot shqiptaret e gezojne fale Austo-Hungarise,Italise dhe Gjermanine qe e sulmuan Rusine dhe ndaluan planet serbe dhe greke ne Shqiperi.Ndersa po tia kishin lene shqiptaret P.O. fatin e tyre,sot nuk do te kishte ngelur asnje kembe shqiptari.

Ndersa marreveshjet serbo-turke per shpernguljen e qindra mijera shtetasvedhe pajisjen me pasaporta turke jane te qarta per shumicen.

Sot Turqia po behet faktoree prishjes se stabiliteti ne ballkan dhe hyrja ne konflikt e shqiptareve me fqinjet.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga igli_st nė 27.09.2013, 16:09


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio