Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tė Rinjtė Myslimanė i kėrkojnė Jahjagės tė vendosė, ferexhe
igli_st
Postuar nė: 27.09.2013, 17:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012Prishtinė, 27.09.2013 13:32

Forumi tė Rinjve Muslimanė ka parė me shqetėsim fotografinė pothuajse pornografike botuar nė internet me tė pasmet e presidentes. Fotoja nė fjalė, qė ėshtė marrė nė njė kohė qė presidentja po e adhuronte varrin e priftit sllav, Don Nikol Glasnovic, janė turpėruese pėr kombin shqiptar”, thotė Fodurimi tė tė Rinjev Mysliman (FRM) nė letrėn e tij.

Sipas FRM, presidentja Jahjaga ka mėkatuar rėndė, “jo vetėm duke ju lutur kufomės sė njė prifti sllavo-katolik, dhe idhujve tė tjerė katolik”, por edhe pėr shkak se, sipas tyre, ka shkuar gatizhveshur nė njė vend pagan.

“FRM mendon se presidenti, apo presidentja, e Kosovės ėshtė figurė publike, imazhi i tė cilės duhet tė tregojė balancė fetare, moderim, dhe tė pėrfaqėsojė dėshirėn e shumicės sė popullsisė. Por duke adhuruar njė sllav tė vdekur, presidentja Jahjaga ka ofenduar 95 pėrqind tė kosovarėve qė janė shqiptarė dhe myslimanė. Presidentja ka kryer edhe njė akt idhujtarie, pasi qė sipas Biblės dhe Kuranit ajo duhet tė adhurojė vetėm Zotin dhe jo tė vdekurit, e aq mė tepėr ata sllavė”, citon tutje agjencia Kosovapress letrėn e FRM’sė.

FRM’sė i pengon shumė edhe veshja e presidentes, sepse stili qė ka pėrzgjedhur nuk i shkon presidentes sė njė shteti.“Fotoja me tė pasmet e saj, qė qarkullon nėpėr media, duhet censuruar dhe tė mos iu tregohet fėmijėve nėn moshėn 18-vjeē, sepse mund t’iu shkaktoj dilema dhe trauma tė forta seksuale”, sqaron FRM’ja, derisa, nė mėnyrė qė tė mos pėrsėriten mė gabimet e tilla tė presidentes Jahjaga, dhe “qė paparacit tė mos mund t’ia shohin tė pasmet”, i kėrkon asaj qė urgjentisht tė vishet “me fustan, ferexhe dhe xhybe”. Madje, nėse ka nevojė, FRM ėshtė ofruar qė t’ia blejė presidentes veshjen e propozuar. /Express----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio