Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Menduh Thaēi sėrish e kėrkon Rufi Osmanin
Gambino
Postuar nė: 03.10.2013, 16:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 65
Antari Nr: 17246
Bashkangjitur: 11.09.2008Me autorizim tė kryetarit tė PDSH-sė Menduh Thaēi, ėshtė caktuar njė komision i PDSH-sė, tė cilin e udhėheq anėtari i kryesisė qendrore Zijadin Sela pėr bashkimin e dy subjekteve politike PDSH-RDK. Afat i RDK-sė lidhur me kėtė iniciativė tė PDSH-sė, ėshtė deri ditėn e nesėrme pra tė premten, bėjnė tė ditur nga Partia Demokratrike Shqiptare, njofton televizioni Koha.

Gjithashtu nga PDSH-ja, theksojnė se detejat lidhur me kėtė inciativė do tė shpalosen nga Zijadein Sela, i autorizuar nga PDSH-ja, pėr bisedime me RDK-nė. “Kjo nisme e PDSH-sė meret pėr shkak tė vlerėsimeve se nuk ka hapėsirė pėr parti tė vogla opozitare dhe me qėllim tė maksimalizohet kapaciteti opozitar”, thonė nė partinė e Thaēit.

Nga ana tjetėr kreu i RDK-sė Rufi Osmani, tha se ėshtė i hapur pėr bashkėpunim por jo pėr bashkim. “Ėshtė hera e parė qė dėgjoj pėr kėtė ofertė. Nuk ka kontakte nė asnjė nivel me PDSH-nė. Qėndrimi i RDK-sė ėshtė i qartė dhe transparent, mundė tė bisedohet pėr bashkėpunim eventual si dy parti tė pavarura opozitare, tė bazuara nga rezultatet qė dolėn nga zgjedhjet e fundit lokale. Pra bashkėpunim eventual dhe asgjė tjetėr”, deklaroi kreu i RDK-sė Rufi Osmani, pėr Dnevnik. Si mendoni sa eshte i mundur nje bashkim i tille dhe a thua keto dy subjekte politike se bashku do te mund ti bejne balle BDI-sė ne zgjedhjet e ardhshme? http://almakos.com/index.php?news=32764


----------------------------------------
Only GOD Can Judge Me
PMMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio