Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Mediat e huaja pėr vizitėn e Tony Blair nė Tiranė
igli_st
Postuar nė: 04.10.2013, 21:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012Fotografi e jashtme

Ka qenė e madhe jehona e vizitės sė sotme tė Tony Blair nė Tiranė. Ish kryeministri britanik ėshtė takuar sot me kryeministrin, Edi Rama duke drejtuar edhe njė mbedhje qeveria.
ABC News, Telegraph, BBC News, The Independent, Sky News, dhe shumw tw tjera e vėnė theksin tek ndihma qė Tony Blair do t’i japė qeverisė shqiptare pėr t’ju bashkuar Bashkimit Evropian.
“Jam kėtu, sepse besoj nė kėtė vend, besoj tek ky popull, besoj nė vizionin e progresit qė ėshtė pėrcaktuar pėr tė.”- tha Tony Blair nė konferencėn e pėrbashkėt pėr shtyp me Ramėn.
BBC citon Ramėn, kur thotė se Toni Blair nuk do tė marrė asnjė pagesė, por se ėshtė totalisht i angazhuar pėr ta nė ndihmuar.
“Kryeministri Blair ėshtė nė shėrbimin tonė personalisht, tėrėsisht vullnetarisht,” u shpreh kreu i qeverisė gjatė konferėncės pėr shtyp.
Ndersa, Daily Mail shkruan: “Puna e fundit e Tony Blair: Ish kryeministri do tė ndihmojė Shqipėrinė t’i bashkohet BE-sė”


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 04.10.2013, 21:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012Tony Blair ne Parlamentin Shqiptar

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio