Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Placka e luftes me Kuran !
watcher
Postuar nė: 12.11.2013, 22:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 86
Antari Nr: 27594
Bashkangjitur: 19.11.2012
http://www.youtube.com/watch?v=7HZCji5jeMQ


Sipas ketij profesori qe flet sipas haditheve placka e luftes dhe jeta e te krishterve jane te pavlera.


Ne Kuran kerkoni Suren Enfal qe thote :

8:1 Tė pyesin ty (Muhammed) pėr plaēkėn (e fituar nė luftė), thuaju: “Plaēka, (mėnyra e ndarjes sė saj) ėshtė ēėshtje e All-llahut dhe tė dėrguarit, prandaj kini frikė All-llahun, pėrmirėsoni gjendjen e unitetit tuaj dhe nėse jeni besimtarė, respektojeni All-llahun dhe tė dėrguarin e Tij.Ky ajet logjikisht ka "zbritur" sepse muslimant jan perca kur ka ardhe ne pyetje placka e luftes (per te cilen kan luftuar) kshu qe Muhamedit si gjithmone per ta rahatu i vine ajeti me tcilen ai vendos 100% per placken e luftes si do te ndahet ajo !

PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio