Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Qendra mbushur me TEZGA, Pastaj komuna ska buxhet per punime
extige_88
Postuar nė: 21.12.2013, 22:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010Kjo i dedikohet special zonjes Teuta e cila duhet te jet ne dijeni se paraqitja e tezgave apo pazarit te zi ne qender te tetoves shkon vetem e vetem ne dem te shtetiti e me saktesisht ne dem te tetoves. E para qe kjo perben nje kercenim te madh per dyqanet te cilet punojn ne forme legale me dokumentacion dhe qe paguajn tatim shtetit, e dyta ne qofte se keta duqane nuk kane pune, ateher cdokush detyrohet te punoj ne te zeze dhe cregjistrohet nga tatimi shtetror dhe keshtu ne forme zinxhir demtohen te ardhurat dhe buxheti komunal. Shpresojm qe kjo haneminxhe nuk do tregohet kaq e ngadalte ne lidhje me kete gje dhe te ndermari masa ne kohe te caktuar dhe ti largoj ata nga qendra, pasiqe ajo eshte qender per te shijuar vitin e ri, dhe jo pazar i zi.

Me Respekt
extige_88


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio