Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Faik Konica per gersheret, mjekerrqelburit dhe, fatin e njeriut
JamesWat
Postuar nė: 30.12.2013, 13:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012Ca prej shqiptarėve janė tė synetisur e ca tė pagėzuar. Kėto dy punėra janė mjaft pėr tė qeshur dhe, nėqoftėse ndonjė lexues nuk i njeh – ja shkurt si bėhen: Kur njė djalė arrin 7 a 8 vjeē, i ati i tij fton miqtė, hanė e pinė dhe kėndojnė; pastaj, duke rėnė violitė, njė maskara i afrohet tė gjorės foshnje – e cila ulėrin dhe pėrpiqet – dhe me njė gėrshėrė nė dorė i pret njė copė mish te njė vend qė ėshtė turp ta thuash. Ka shqiptarė qė s’e bėjnė kėtė punė, por ata, kur lindet njė djalė ja ēojnė njė prifti mjekėrqelbur, i cili e merr dhe e fut lakuriq nė njė magje plot me ujė. Mos ma merrni shtrembėr mendimin tim ju lutem; unė nuk flas kundėr kėtyre punėve: tė mira a tė liga, ēdo njeri ėshtė i lirė t’i besojė dhe t’i mbajė. Vetėm njė pyetje dua t’ju bėj duke ju falur nderės: A mendoni se mund t’i ndėrrohet fati njė njeriu sepse kur ishte djalė i kėputėn njė copė mish a e vunė brenda nė njė magje? Mua s’ma pret mendja.

1897


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
pato
Postuar nė: 31.12.2013, 11:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 287
Antari Nr: 20411
Bashkangjitur: 05.02.2009kukuuuu, HALA KA NJEREZ QE MEREN ME C***ET TJERVE
PM
Top
Ohri-
Postuar nė: 29.01.2014, 06:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 915
Antari Nr: 26611
Bashkangjitur: 04.06.2011 Citim (pato @ 31.12.2013, 05:35)
kukuuuu, HALA KA NJEREZ QE MEREN ME C***ET TJERVE

Kaaa, si nuk kaa!!! Si Kim Mehmeti, qe shkoj ne Tirane per promovim te librit s'jam i sigurt.. ishte vec me djalin, pastaj beri nje editorial, duke fol per kthizat e grave smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4daabd491.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Ohri- nė 29.01.2014, 06:38


----------------------------------------
Na nuk jena UFAAAAAAAA!!!
PM
Top
BossLeon
Postuar nė: 31.01.2014, 22:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 409
Antari Nr: 23495
Bashkangjitur: 22.10.2009Keto dy dukuri qe ke permendur dhe qe jane per ty per te qeshur i takojne besimeve, njera besimit Islam e tjetra atij te krishter. Sa per synetine ajo eshte e porositur fetarisht dhe e obliguar per muslimanet. e per pagezimin le te pergjigjet ndonje i pagezuar
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
watcher
Postuar nė: 07.02.2014, 13:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 86
Antari Nr: 27594
Bashkangjitur: 19.11.2012Religjioni eshte per njerzit e prapambetur dhe te kufizuar ne tru . Njerez qe besojne ne seks te perjetshem(muslimet) ose ne admirim te perjetshem (kristiant) . Te dy palet delusional . Ne Evrope rinia nuk beson ksi budalleqe , disa pranojne Zot disa jo , por asnjeri spranon budalleqet fetare.

Zoti juaj Allahu edhe Jehova nuk dha urdher per ndalimin e roberise , sepse mentaliteti i njerezve se pranonte , perderisa i ndaloi alkoholin edhe seksin , e ndersa nje president amerikan Abraham Linkoln ndaloi roberin , beri ate qe Zoti juaj nuk mundi dhe nuk deshti ta ben , Abraham Linkoln ka shum me teper vlera per shoqerine se Zoti juaj i lufterave dhe padrejtsive tjera.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio