Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kontroli mbi cilesine ne mesimdhenje, A i intereson studentit dituria qe merr
faikonica
Postuar nė: 13.03.2014, 12:16
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 27803
Bashkangjitur: 13.03.2014A u intereson studenteve dituria qe marrin ne studimet e tyre?! Kush jane mesimdhenesit e tyre!? A jane adekuat per ligjerim te mirefillte apo vetem duan te arrijne deri te notat fiktive dhe nuk ju intereson aspak per dien te cilen do ta kene si udherefyes ne jeten e tyre profesionale?!
Mesimdhenes, pedagog dhe profesionist te mirefillte ka shume pak te punesuar ne kete institucion, per fat te keq. Keta dukuri duhet te ndjeken mire pikersiht nga studentet pasi demin me te madh pikerisht studenti po perjeton. Ata ngelin te sakatuar ne profesionin e tyre dhe ne jete ne pergjithesi.
Shume mesimdhenes joperkates po japin mesim neper fakultete e UT-se, ata ua zene frymen juve, ju duhet ti thoni mjaft kesaj padrejtesie qe ju behet ne jetesimin e idealeve tuaja personale, atyre kombetare dhe profesionale!
Nuk dua te besoj se dora shqiptare po e vret vet vleren me te madhe kombetare, ngulfatjen e sistemit arsimor, degradimn e cdo vlere mu atje ku duhet kultivuar te njejten. Nuk duhet fajsuar asked ne kete bote pervec vetes tone. Ne dhe vetem ne kemi fatin ne duart tona, prandaj dhe duhet reaguar qe sot se neser ndoshta vone do te jete.
Nuk di deri kur do te duhet te jete ne gjum ky student i UT-se?! Duhet te marrin shembull nga koleget e tyre te UP-se.
Zgjohuni ju lutem pasi do na mallkoje ardhemeria dhe Zoti!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio