Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Monstra dhe monstrumet !
Foks_Ecc
Postuar nė: 30.06.2014, 15:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Shqipetaret edhe nje dhurate per Ramazan. Burgim te perjetshem per rastin e montuar politik....


1990- vrasje, vriten dy shqipetar, dhe tre burgosen nga policia e shtetit,
1991- rahje, rihen shqipetaret,
1992 - burgosje dhe rahje, disa shqipetare rihen ne shkup nga huliganet sllav
1993 - burgosje vrasje dhe rahje
1994 - vrasje , burgosje , tortura per universitetin
1995 - vrasje dhe rahje, burgosje ndaj shqipetareve
1996 - burgosje, torture, vrasje ndaj shqipetareve
1997 - rahje dhe burgosje ndaj shqipetareve
1998 - rahje dhe burgosje ndaj shqipetareve
1999 - burgosje dhe rahje ndaj shqipetareve,
......
.....
.....
......
.....
2014 njejt avazi si ne 1990 .........Ku eshte problemi i Shqipetareve ne MK ?

Donin parti shqipetare politike, PPD , PDP, PPDSH, PDSH, BDSH, RDK, DR, BDI, e shume tjera, gjerat ndodhin njejt.

Donin shqipetaret e MK Universitet, asnje dallim, perseriten gjerat....vrasje, burgosje, montime politike, tortura neper shtepi , perseriten....

A ka kjo pune zgjidhje apo do vazhdoje deri kur te fryhet Surit per ne shqipetaret e MK ?----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 03.07.2014, 11:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Tė premten 04.07.2014 nė Shkup ėshtė lajmėruar se do tė mbahet njė protestė kundėr vendimit me burg tė pėrjetshėm gjashtė tė akuzuarve pėr rastin “Monstra”.

Nė njė njoftim tė shpėrndarė nė rrjete sociale, ftohen qytetarėt qė ti bashkėngjiten protestės “Sot motra e dikujt, nesėr motra jote “.

Nisja pėr nė kėtė protestė ėshtė lajmėruar se do tė bėhet prej Ēairēanes pas namazit tė Xhumasė. /Portalb/


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
Lijanaa
Postuar nė: 04.07.2014, 08:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 396
Antari Nr: 23187
Bashkangjitur: 18.08.2009
https://www.youtube.com/watch?v=u34Rlbv7n-c


Mos harroni sot protesta.
PM
Top
FLAMUR_07
Postuar nė: 05.07.2014, 06:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 771
Antari Nr: 10777
Bashkangjitur: 07.11.2007Protesta ishte e pasukseshme , i perzune njesija speciale deri ne oborat e shtepive, se pari duhet te dihet se kush eshte organizatori i protestes, duhet te njoftohen protestuesit se cili eshte qellimi i protestes , organizatori duhet ti pregadit pankartat me mbishkrime edhe ne gjuhen angleze qe keshtu edhe medijat e huaja te dijne se per qfare behet protesta, protesta duhet te jet paqesore dhe organizatori te mundohet te kontrollon rinine qe protesta mos te del nga kontrolli, perndryshe sot jane burgosur me dhjetera te rinj dhe besoj se keta nete (ndoshta edhe ja kan nisur) policija do te burgos edhe te tjere te rinj qe kane gjuajtur me gure policine, dhe ne fund qfare fituam? asgje , protesta do te duheshte te mbaron te selija e bdi ,qe ndoshta protestuesit do ti kishin zgjuar nga gjumi i thelle qe kan ra, prape neper FB therasin te protestohet por nuk besoj se sot do te ket protesta


----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 06.07.2014, 18:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009oooooooo qe u kenaqaaaaaaa :D


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 14.08.2014, 23:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Kjo eshte gjendja jone si popull. Ali Ameti dhe Menduh Thaci njohin shume mire psikologjine e popullit te vet. Populli shqipetare ne Mk eshte produkt i dhunes se vazhdueshme fizike e psikologjike, kjo vjen si rrjedhoje e formimit tone shpirterore dhe struktures sone psikologjike. Gustav Le Boni do te thoshte apo do te na vendoste tek popujt me formim te vonuar intelektual dhe shpirteror.
Ne aspektin intelektual, eliten e kemi false, sepse aso strukture intelektuale kemi neper universitete, gjithe si lepuj, jo lepurin si sinonim i frikacakut, por si sinonim i vogelsise. Se edhe truri i lepurit eshte i vogel.
Ne aspektin shpirteror, kemi nje strukture false fetare, tejhuasim te besimit. Besimet nuk kane ndikuar per forcimin e shpirtit revolucionar por ka ndjellur "gafletin"-pertacine shpirterore. Shkurt me thene,
Koncepti i hareses eshte baze e te formimit te mendimit tek ne si popull. Ne nuk formojme te ardhmen duke mesuar nga e kaluara, se te kaluaren e harojme. Popujt e medhej mesojne prej te kaluares, kurse ne si popull mesojme ende te kaluaren.
Ali Ameti dhe Menduh Thaci kane nuhatur kete gjendje te popullit te vete, dhe kontribojne me te madhe qe ky popull te jetoj ne kete pellg te injorances, se keshtu me lehte do ti kontrollojne dhe me lehte ky popull nuk do te marre vesh salltanetet e ketyre. Kontributi i ketyre per kete gjendje qe jemi duke shkuar, eshte ne gjithe institucionet, dmth ne menyre institucionale punohet ne kete drejtim.
Duke mare baze kete formim te popullit tone ne kete shtet, per raste te caktuara, qe te largojne vemendjen, krijojne raste te reja e keshtu me radhe e shtojne zullumin mbi popullin e vet. Dhe ne ashtu si jemi, gjithe here krijojme bindjen se nuk ka ndryshe, prandaj e pranojme kete te keqe. Ky eshte mjerimi. Ky eshte mjerimi. Ky eshte mjerimi.


Kenaqet populli jone me tallava, se popull tallava jemi be.


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 26.08.2014, 16:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Ne vendin tone eshte me se e nevojshme per parti politike qe do te perfaqesoj njerzshmerine jo shtazerine. Kush i takon grupit te dyte le te vazhdoj te votoj te njejtet.


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 01.09.2014, 21:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008S`kem zgjidhje tjetr heren tjetr Bojkot nese s`kem per ke te votojm nuk jan dhe aq te shenjt pas gjith atyre deshtimeve te ju shkojm pas ,po ska shans te ndodh Bojkoti sespe shumica jem t`dashurum n`parti..

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Trishtimi nė 01.09.2014, 21:48


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 02.09.2014, 14:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Politikisht nuk e ndjen shumica e popullit shqipetar ne mk se jane te perfaqesuar ne qeveri, tjeter eshte qe nga frika nuk guxojne te flasin apo nga interesi, ama kjo eshte falce.


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio