Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ti veē mėso
r.mislimi
Postuar nė: 22.03.2006, 22:46
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Kredi Studentore

Ky lloj i kreditimit i dedikohet personave tė cilėt janė nė studime tė larta (Fakultete) dhe studime pasuniversitare. Kredia Studenti ėshtė pjesė e paketit Llogari Studenti tė cilėn Kasabank pėr klientėt e saj e ka ofruar falas duke pėrfshirė hapjen dhe mirėmbajtjen e saj. Poashtu falas ėshtė edhe pranimi i tė hollave nga brenda dhe jashtė vendit. Pra, Kasabank ka menduar shumė gjėra pėr ju.
Por oferta jonė nuk pėrfundon me kaq. Ideja e Llogarisė Studenti ėshtė qė tė ofrojė mbėshtetje financiare pėr student pėrmes Kredisė Studenti me interes shumė tė favorshėm me qėllim qė tė ju mundėsohet pagesa e semestrit, pagesa e mensės, konviktit, librave dhe tė gjitha obligimeve tjera financiare gjatė studimeve.


Ēka e karakterizon Kredinė Studenti?
Normė Interesi 9.9%
Shpenzimet Administrative 1.5%
Afati i kthimit tė Kredisė min. 3 Muaj dhe max. 12 Muaj
Sa ėshtė Vlera e Kredisė qė lejohet?
Vlera e kredisė qė lejohet ėshtė deri nė 1/3 e tė ardhurave personale, tė Prindėrve ose tė kujdestarit tuaj.

P.sh. Nėse tė ardhurat tuaja janė 500 euro, atėherė (500 €/3 * Numri i Muajve) ju do tė fitoni vlerėn e kredisė qė ju lejohet pėr kredi.


Dokumentacioni i nevojshėm
Indeksi apo ndonjė dokumentacion tjetėr relevant si dėshmi mbi statusin e Studentit.
Fotokopja e letėrnjoftimit dhe kartela bankare (Llogaria Studenti) e kredikėrkuesit.
Klienti (Studenti, Prindėrit e Studentit apo Kujdestari) duhet tė jetė i punėsuar dhe tė ketė pagėn minimale prej 150 €.
Kohėzgjatja e kontratės mbi punėn duhet tė jetė e barabartė me afatin e kredisė sė lejuar.
Fotokopjet e letėrnjoftimeve dhe kartelave bankare tė garantuesve (dy garantues duhet tė jenė).
Nėnshkrimet e garantuesve dhe vulat e punėdhėnėsve.
Pėr shumat mbi 1.000 € klienti duhet tė lė peng pasuri (mall).
Klienti duhet t’i ketė realizuar sė paku tri paga nė Kasabank.

http://www.kasabank.com/common/download/student_account.pdf

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio