Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Unioni i Studentėve UEJL!, Vlerėsimi juaj...
ilo_te
Postuar nė 30.11.2006, 11:01
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 20
Antari Nr: 1041
Bashkangjitur: 17.04.2006Si e vlerėsoni ju si studentė punėn e Unionit tė Studentėve?

Duke e patur parasysh se ėshtė njė Union i ri i cili dallohet shumė nga ai i kaluari dhe si po mė duket ia ka nisur shumė mirė dhe punon shumė nė afirmimin e tė drejtave tė studentėve.

Me sukses ka organizuar hudhjen e kapelave.

Me sukses ka organizuar apsolventiadėn

Studentėve qė banojnė nė kampus ua kanė mundėsuar pėrdorimin e internetit pa kompenzim.

Ka arritur qė tė fitoj afatė shtesė pėr apsolventėt nė nėntor me minus 5 provime.

Nė afatin e janarit apsolventet dhe studentėt e vitit tė 4 do tė kenė tė drejtė tė hynė nė tė gjitha provimet edhe tė semestrit dimėror edhe atij veror.

Me sukses u organizua brucoshiada dhe shumė shumė gjėra tjera....

Pra, URIME dhe vetėm vazhdoni kėshtu...
PM
Top
Gazetari
Postuar nė 30.11.2006, 17:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 137
Antari Nr: 637
Bashkangjitur: 03.04.2006Punojne mire, urime per iniciativat!
PM
Top
DrinZatriqi
Postuar nė 02.12.2006, 15:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 92
Antari Nr: 602
Bashkangjitur: 03.04.2006 Citim
prowiev tha :
Njeherit falaemenderit per te dhenat qe i treguat se cka ka aritur unioni, te vazhdoj..
Thoni se euroidene e keni nderuar renjesisht, nuk e di ene nuk ka ardhur numri i par i keti vitit akademik,deri sa ishte Neritan Turkeshi kryeradaktor i Euroidese, ajo gazete ishte e mrekushueshme por me ndrimin apo lenjen e unionit ne duart e x personave ajo u be nje gazet "kot e kot" , tash une nuk e di se ju cka do te beni besoj se do te punoni dhe nuk kam asnje verejtje ndaj juve si union ne ceshtjen e euroides, brucoshiada me e mire thuni-ne regull edhe pse skam qen aty-riorganizimi i klubeve studentore: ne cfar aspekti i riorganizoni klubet? dhe ne fund per kartelat isic ajo nuk eshte pune e unionit at mosma trego mu cka e di shum mire ajo eshte nje organizate regjistruar ne te gjitha institucionet e maqedonise dhe nuk ka lidhje me unionin,  dhe ne fund ku eshte premtimi i heqjes se notes deri ne 8 ne afatat shtes te provimeve???????


tung proview, numri i euroidese ka dal, po ty ende ste paska ra ne dore... mesiguri e sheh te Hanen.... euroidea u nderru si ne perbmajtje ashtu edhe ne dizajn ne organizim te brendshem etj. Se perpara 2 veta e kane be revisten

Sa i perket klubeve kemi 3 klube te reja, gjithashtu jane duke formuar edhe disa,
zyret qe jane te unioni i studenteve do tu takojne te gjitha klubeve, 3 klube me 1 zyre, dhe do ta perdorin ate me orar. (e jo si perpara kur zyret jane dhene vetem disa klubeve e te tjerat kane vepruar "pa zyra")

Sa i perket kartelave ISIC eshte e vertet qe nuk i jep Unioni direkt , por ne si Union kemi nenshkru memorandum per bashkepunim me YMCA dhe ua kemi dhene nje zyre te vogel ne kuader te Unionit.

Sa i perket heqjes se notes deri ne 8, kjo ceshtje u shtru disa here ne mbledhje me rektoratin por do te shqyrtohet ne mbledhjen e ardshme ne Senatin te Universitetit.


----------------------------------------
My door is alwayz open, feel free to leave!
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top
proview
Postuar nė 02.12.2006, 15:46
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 4349
Bashkangjitur: 01.12.2006Njeherit falemenderit Drin per informatat me tevertet mos mendoni se une ju kritikoj , por ndonjeher edhe kritika ka sukses , sodoqoft vazhdoni me punen tuaj edhe suksese ne punimet tjera...
PM
Top
invictus
Postuar nė 02.12.2006, 17:21
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 41
Antari Nr: 659
Bashkangjitur: 03.04.2006Po Po it's all Peaches and cream sic thone anglezet nese shihen gjerat ne kete kend, mirepo mua personalisht nuk me ka ra ne sy dicka qe vlen ta mbaj mend as nga ky union.
PM
Top
fancy_boy
Postuar nė 02.12.2006, 22:08
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004njeheres per njeheres jon tu shku mire nese vazhdojn keshtu do arin deri dikund.


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
webm
Postuar nė 03.12.2006, 00:06
Quote Post


Lovely Jubbly
*****

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004Po replikoj pak ne lidhje me shkrimin tek tema: http://www.studentet.info/modules/ipboard/...p?showtopic=579

Ky eshte postim i DrinZatriqi.
 Citim
1. Hudhja kapelave (kemi zbritur -20 kredi, dhe kemi liruar nga 50 euro ne 25)
2. Apsolventiada
3. Heqja pageses per Internet
4. Afati shtese per apsolventet e vitit te kaluar
5. Afati shtese per apsolventet e ketij viti akademik
6. Kemi nderruar Euroidean rrenjesisht
7. Brucoshiada me e mire qe 5 vite ne UEJL
8. Kinemaja ne kampus punon me rregul (3 filma ne jave)
9. Radio ne Kampus
10. Web faqja unionit (duke u punuar)
11. Riorganizimi i klubeve studentore
12. Organizimi i manifestimit per 28 nentor
13. Nenshkrimi dhe bashkepunimi me organizata tjera studentore
14. ISIC - kartela per lirime ne dyqane
15. Work and Travel ne Amerike


Pershendetje Drin,
Krejt mire, mirpo nje munges e madhe eshte se nuk egziston nje qender informimi qe i tregon keto gjera.

Une vet jam absolvent, e me vjen mire qe ju si Union i Studenteve keni qene iniciator per afatin shtues per provimet mirpo e din cka eshte me e keqja? Se kjo gje nuk eshte ditur. Une vet personalisht mbasi qe u kryeten provimet mora vesh se ka pas afat shtues. Sdi tani mirpo sipas mendimit tim me teper do ishte e nevojshme te behet nje "400" ku do ket njoftime, se sa nje radio mbrenda kampusit.
Ceshtja e informimit cdohere ka qene problem mbrenda kampusit, gjat 4 vjet sa kam qene student cdohere informatat apo lajmerimet jane dhene ose ne cast te fundit ose pasi qe dicka ka ndodhur ka ardh email qe na ka lajmeru qe eshte mbajt ky e ky send.
Mos flas per faqen e fakultetit qe aty qendrojn informata nga para disa mujsh.

Na dikur kendej tek studentet.info te gjitha lajmerimet qe vinin i nxjernim edhe beso se shumica e studenteve cdo mengjes ne fillim hynin ketu e shihnin "cka ka te re" e pastaj e planifikonin diten si do ju shkoj.

Na vet si faqe kemi kerku nga organet e informimit te UEJL qe emailin tone te vendosin ne listen e lajmerimeve, mirpo si duket kjo asnjehere nuk eshte bere. Andaj sipas mendimit tim do ishte me teper e dobishme te krijohet nje faqe ku te gjitha lajmerimet do publikohen, pasi qe jo cdokush ka mundesi qe cdodite te vije ne kampus e te vrapoj per ndonje lajm.

Dicka qe mu duk interesant ishte http://eservice.seeu.edu.mk, sdi tani kjo nga vin nga IT Center apo nga Unioni mirpo levdata per kete "proekt". Gje qe vertet duhet, mirpo edhe kjo duhet te azhurohet me shpesh.

Me respekt.


----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)
PMEmail Poster
Top
DrinZatriqi
Postuar nė 03.12.2006, 04:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 92
Antari Nr: 602
Bashkangjitur: 03.04.2006
tung A.Selmani ,

Lidhje me njoftimet edhe informimin ne pergjithesi pajtohna edhe une me ty. Ne UEJL gjithmone ka ekzistu kjo mangesi, sepse nuk ka ndonje sektor efikas per informim.
Mirepo, shume shpejt me mbarrimin e web faqes te Unionit te Studenteve kjo ceshtje do te zgjidhet , dhe nuk dyshoj se web faqja do te kete permbajtje shume me te mire se web faqja zyrtare aktuale e UEJL-se. Kemi disa idea shume te mira dhe shume shpejt do ti shihni. Gjithashtu, nje radio ONLINE do te filloj punen se shpejti (projekti eshte aprovuar) dhe do te kemi mundesi ne fillim ta degjojme permes internetit. Edhe aty do te kete informata, lajme , njoftime, biseda, intervista, emisione, debate etj.
Une gjithashtu do te kisha bere thirrje te te gjithe studentet te cilet kane ndonje ide apo duan te bashkangjiten ne Union se jane te mireseardhur sepse me vet fjalen Union i Studenteve tregon qe Unioni nuk eshte i imi e as i ndonje grupi, por eshte i studenteve, dhe ne vetem punojme per ta dhe me ta.

Me te Mira


----------------------------------------
My door is alwayz open, feel free to leave!
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top
r.mislimi
Postuar nė 06.12.2006, 18:20
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Cili eshte mendimi i Unionit per pagesen shtese per nje KREDI 17 Euro qe behet?----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
screamqe
Postuar nė 06.12.2006, 18:31
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 5
Antari Nr: 4515
Bashkangjitur: 06.12.2006Nuk kan pune tjeter me qka me u mor UEJL ,kqyrin vec mi hyp qmimet smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
DJ_Scream
PM
Top
shkup_kercovari
Postuar nė 07.12.2006, 16:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006po jam per Union te studentave,mirepo jam per unionin e studentave shqiptar ne maqedoni me ne krye Jetmir Sejfulin ,e ju nuk e di se per cfar unioni po flisni??????
PMUsers Website
Top
Lediani
Postuar nė 11.12.2006, 21:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006smil3dbd4d6422f04.gif hehehe....
Bashkohem me mendimin e invictus

o Drin: Ku e keni Revisten ''EuroIdea''?

smil3dbd4e398ff7b.gif
PM
Top
mReAgLe
Postuar nė 13.12.2006, 00:25
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 4635
Bashkangjitur: 13.12.2006Kush e ka organizuar koncertin e Elites 5? Unioni i Studenteve?!
PM
Top
Lediani
Postuar nė 13.12.2006, 19:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006jo US-ja

dikush tjeter qe ka lidhje me Eliten
PM
Top
proview
Postuar nė 14.12.2006, 00:36
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 4349
Bashkangjitur: 01.12.2006po be unioni i studnteve neser ne saba , ku kan be ato b.... te organizojn at koncert ato edhe pse nuk e kan organizu do dalin de thujn ne bre e kemi organizu shifni cfar unoni jemi sa punojm ne hehhehehe, se ne qora jemi nuk shofim...
at euroiden sot e mora edhe mo asnjeher se mar kot e kot ja kishin prish krejt imazhin , edhe i kan nxjer anetaret e senatit , krejt famijlae anetareve te unionit apo shoket e tyre , ej ky union vec formaliet me duket mu ne uejl te FYROMI'T
PM
Top

Topic Options Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio