Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> A po perjeton rinia revulucion seksual?, Seksi nuk eshte me tabu teme!!!
tonny_77_m
  Postuar nė: 30.11.2006, 21:09
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 23
Antari Nr: 4340
Bashkangjitur: 30.11.2006Nga nje shoqeri konzervative shqiptaret po transformohen ne nje shoqeri mjaft liberale. Minifunda, "tanga" dhe veshje seksipile tani mund te veresh tek cdo femer. Derisa me pare femrat nuk kane guxuar te kalojne edhe pragun e deres, tani po vishen alla-Holivud.
Madje, edhe seksi nuk eshte me tabu teme. Te ndodh qe te njoftosh nje femer dhe vete ajo, e tunduar, te ben ftese per nje nate te zjarrte. Eshte bere "rrezik" te dalish ne qytet nga femrat. Po, bash mire!
Qoshet, parkingjet bile edhe kafenete e erreta jane bere vend ku behet dashuri. Eshte ky nje revulucuin seksual i shqiptareve? smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
luan2u
Postuar nė: 30.11.2006, 21:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Sjellja e disa femrave te sodit mund te konsiderohet si e pa moralshme, po flas per nje perqind te vogel, sikurse edhe ne vendet tjera te botes. Nuk eshte edhe aq tragjike sa e pershkruan ti o koleg. Nese nje femer vesh MINI e TANGA nuk do te thote se ajo te fton per nje nate te zjarte, thjesht moda Europiane ka depertu ne trojet tona. Mos e egzagjero koleg se nuk ben me i nencmu motrat tona.
PM
Top
aristoteli
Postuar nė: 30.11.2006, 21:38
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Konkurenca te bene te sillesh e till.
Sot duke e harruar mentalitetin e shqiptarve konzervativ ku u shendruam ne libereal aritem ketu ku jemi dhe dal ngadal do shendrohemi ne kohen kur burat dhe grat para organeve seksuale kishin vetem nga nje gjeth.
DHe nuk duhet te habiteni pse shkruaj mbrapsht sepse bota po ecen para mirpo kjo eshte realiteti sa me lakuriq aq me e mire je.

Kafsha si kafsh kur ben seks po iken diku larg mos e shohen te tejeret. Duhet te marim shembull me DEVEN nje kafshe shume e mencur gjate mardhenieve ajo iken shum large qe mos e shohin te tjeret, ndersa njerzit sa me shum te duken duke bere pislleqe aq me te famshem behen!!!!!

Nuk eshte revulucion por eshte nje shenje e Kijametit.


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
DrinZatriqi
Postuar nė: 30.11.2006, 22:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 92
Antari Nr: 602
Bashkangjitur: 03.04.2006Une se pari veshjen edhe marredheniet seksuale nuk i kisha me i perzi!!!!

Nje fjal popullore thot "mos e ha njerin ne sy" ... dmth nese vesh miniq e tanga skeni nevoj me kriju meniher paragjykime per dikon :0

Se ka femna qe veshen me miniq e me tanga etj etj. e ndoshta kurr as sjon puth :)
e ka femna qe sja sheh 1cm lekur po ka bo kilometrazh bajagi.

Edhe, normalisht qe koheve te funit , Maqedonia, Kosova, Shqiperia etj. iu kane afruar Evropes, edhe kanalet televizive dhe revistat evropiane e boterore e luajne nje rol ne kete aspekt (fashion tv, mtv etj).
Pervec veshjes dhe mentalitetit edhe ne shume aspekte keto vende pe ndjekin perendimin, si ne sistemin arsimor, lirite dhe drejtat e njeriut, dhe shume standarde tjera.

Thjesht, ne jemi prapa !
Ne Angli, Gjermani, Itali, France etj. nuk ka pas Miniqa e Tanga para 30-40 vjetesh, por qe para disa kohe kane hy ne mode.
Dallimi osht qe na thjesht jemi vonu pak tu u marre me pune tjera > me ceshtje kombetare , pavaresi ... e keto shtetet e lartepermendura kto probleme i kan zgjidh moti :)


ciaos


----------------------------------------
My door is alwayz open, feel free to leave!
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top
TieSto
Postuar nė: 01.12.2006, 10:57
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 4231
Bashkangjitur: 25.11.2006Ncncncnc shok dhe shoqe te nderuar une mendoj se as kush nuk mund te nderhy ne vesjen e dikuj tjetri apo te kultura apo mardhenjet sexuale secili e ka xhepin e vet apo ma primitiv gjdo kush per vorin e vet punon hehehe PRA KJO QUHET DEMOKRACI qe kemi luftu per ket ju lutem tash Nje Shkrimtar Gjerman Thot "NESE DON TE NDRYSHOJSH DICKA FILO SE PARI PREJ VETES TANDE E PASTAJ NE SHOQERI"


----------------------------------------
Nobody is perfect
PMUsers WebsiteMSN
Top
alvin
Postuar nė: 05.12.2009, 13:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (tonny_77_m @ 30.11.2006, 22:09)
Nga nje shoqeri konzervative shqiptaret po transformohen ne nje shoqeri mjaft liberale. Minifunda, "tanga" dhe veshje seksipile tani mund te veresh tek cdo femer. Derisa me pare femrat nuk kane guxuar te kalojne edhe pragun e deres, tani po vishen alla-Holivud.
Madje, edhe seksi nuk eshte me tabu teme. Te ndodh qe te njoftosh nje femer dhe vete ajo, e tunduar, te ben ftese per nje nate te zjarrte. Eshte bere "rrezik" te dalish ne qytet nga femrat. Po, bash mire!
Qoshet, parkingjet bile edhe kafenete e erreta jane bere vend ku behet dashuri. Eshte ky nje revulucuin seksual i shqiptareve? smil3dbd4e5e7563a.gif

Temė e vjetėr...e nxorra nga naftalina,sepse mu duk tepėr interenate!
Po, i nderuar, rinia shqiptare gjithnjė e mė tepėr emancipohet dhe i merr vlerat e mirėfillta civilizuese Perėndimore..dhe kjo padyshim ėshtė pjesė e pandashme e liberalizimit!
Nuk mund askush tu ndalojė, tu shesė mend!
Jemi evropė, jo arabistan.

Free your mind.
make love, not war!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga alvin nė 05.12.2009, 13:59


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
DonDevil
Postuar nė: 05.12.2009, 14:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2653
Antari Nr: 19432
Bashkangjitur: 12.01.2009-Per mua kjo nuk eshte civilizim e as modernizim bile as hollyvudizim eshte krejtsisht degjenerim dhe imponim i kultures te huaj ku shkelin mbi moralin dhe vlerat e tyre!
-Asnjehere nuk do tolerojsha nje gje te tille tek njerezit qe i dua,njerezit e aferm .. sepse tek te tjeter nuk me pelqen te perzihem!


----------------------------------------
Silent!
PM
Top
Admiral
Postuar nė: 05.12.2009, 14:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 275
Antari Nr: 15911
Bashkangjitur: 09.06.2008mapa kahen se ka hip numri i njerezve tsmur nga sida.. oo pak o sida..


----------------------------------------
Wenn du nicht mit Können beeindrucken kannst, dann verwirre mit Schwachsinn!!
PM
Top
phoenix
Postuar nė: 05.12.2009, 15:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2209
Antari Nr: 16992
Bashkangjitur: 29.08.2008-Me trego ku ndodhe kjo ne Tetove (qe jam me i sigurte) Pervec ne motele dhe banesa me qira...ne backround ndodhin shume gjera,por ne opinion Tetovaret e mbajne "konsolidimin"....teme qe don me shume debat...


----------------------------------------
***Kur Shqiponja Ėshtė Nė Qetėsi,Papagallat Fillojnė Tė Flasin ***
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 05.12.2009, 15:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007eh more alvin shume deshire paske qe femijet tuaj te jene ata qe ne emer te liberalizmit tuaj te shenjte te jene te lire edhe per amoralitet,kjo vlen per ju jomuslimanet, kurse ne muslimanet ne emer te Zotit Tetoven do te mundohemi te bejm shembull te nderit dhe respektit njerezor jo shtazor sic duan perendimoret qe edhe ashtu besojne se jane paraardhes te kafshes.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Foks_Ecc nė 05.12.2009, 15:58


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
Sirra_pz
Postuar nė: 12.12.2009, 07:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Qelbėsirė
Postime: 973
Antari Nr: 23958
Bashkangjitur: 10.12.2009Tonny, kjo qe ke then ti nuk eshte se nuk eshte e vertete, por jo ne keto permasa sic po e prezantoni ju Zotri. Dua te ceke, se keto raste shohim te disa femra qe vin nnga nje shoqeri jo e emancipuar jo e ngritur. Femra qe deri paradite nuk kan dite cka eshte MINICI apo TANGAT, dhe pasdite u jepet rasti i bejn. Andaj per mos me e quajt ashtu sic po e quan ti duhet te kontribojm ne shoqeri per te avancu shoqerin edhe me teje. Ne funde te fundit, eshte zgjedhje dhe e drejet e tyre. Avancimi, Demokracia jep liri, ja psh ty, te jepe te drejten te paragjykojsh pa te drejte! Te tjeret te argumentoj se ke apo nuk ke te drejte!


----------------------------------------
Mall pėr as gje...
PM
Top
admi
Postuar nė: 12.12.2009, 11:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 298
Antari Nr: 21630
Bashkangjitur: 13.03.2009Un nuk e kuptoj se si nuk e kuptojn femrat pak te vendoj gishtin ne mendje edhe do ta kuptojn se sa me shum qe cveshen aq me shum e humbin vleren cmimin e moralit te saj e ulin deri sa ska krahasim ...


----------------------------------------
O ZOT ME JEP MEND TE KUPTOJ SA I PAMEND QE JAM,,,,,ME JEP DIJE TE KUPTOJ SA I PADITUR QE JAM,,,,,ME JEP FORC TE KUPTOJ SA I PAFUQISHEM QE JAM,,,,,
PM
Top
ßina
Postuar nė: 12.12.2009, 12:04
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (admi @ 12.12.2009, 12:18)
Un nuk e kuptoj se si nuk e kuptojn femrat pak te vendoj gishtin ne mendje edhe do ta kuptojn se sa me shum qe cveshen aq me shum e humbin vleren cmimin e moralit te saj e ulin deri sa ska krahasim ...

smil4a8acf686328f.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


Edhe keta "frajerat" e forumit, kur te vie koha per te vendosur per tu martuar, jam e bindur qe kerkojn nje nene me moral, nje nene qe ka aftesi edukimi te femijeve te tyre ne te ardhmen, me nje fjale kerkojn nje femer e cila ka aftesi qe te krijoje nje familje te shendosh e jo familje te degjeneruar.
Asnje mashkull nuk vendos te martohet me nje femer qe ne te ardhmen ajo do te ishte shkakatare e deshtimit te familjes dhe femijeve te tyre.
Femra te degjeneruara kane ekzistuar, ekzistojn dhe do te ekzistojn gjithmone, e keto femra nuk mund ti quajm femra te emancipuara.


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Sirra_pz
Postuar nė: 12.12.2009, 12:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Qelbėsirė
Postime: 973
Antari Nr: 23958
Bashkangjitur: 10.12.2009 Citim (ßina @ 12.12.2009, 13:04)
smil4a8acf686328f.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


Edhe keta "frajerat" e forumit, kur te vie koha per te vendosur per tu martuar, jam e bindur qe kerkojn nje nene me moral, nje nene qe ka aftesi edukimi te femijeve te tyre ne te ardhmen, me nje fjale kerkojn nje femer e cila ka aftesi qe te krijoje nje familje te shendosh e jo familje te degjeneruar.
Asnje mashkull nuk vendos te martohet me nje femer qe ne te ardhmen ajo do te ishte shkakatare e deshtimit te familjes dhe femijeve te tyre.
Femra te degjeneruara kane ekzistuar, ekzistojn dhe do te ekzistojn gjithmone, e keto femra nuk mund ti quajm femra te emancipuara.

Ka nja 11 vjet qe jam martu, kam 2 femij. Por, me e bukura eshte kjo qe ju nuk besoni ne as gje. Te gjithe nisen nga vetja thot populli!


----------------------------------------
Mall pėr as gje...
PM
Top
alvin
Postuar nė: 13.12.2009, 00:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (Foks_Ecc @ 05.12.2009, 16:56)
eh more alvin shume deshire paske qe femijet tuaj te jene ata qe ne emer te liberalizmit tuaj te shenjte te jene te lire edhe per amoralitet,kjo vlen per ju jomuslimanet, kurse ne muslimanet ne emer te Zotit Tetoven do te mundohemi te bejm shembull te nderit dhe respektit njerezor jo shtazor sic duan perendimoret qe edhe ashtu besojne se jane paraardhes te kafshes.

Nuk flitet kėtu pėr fėmijėt e mij...kjo qė ndodh, ndodh mes muslimanėve shqiparė smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Mos idealizo.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top

Topic Options Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio