Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Forum Rules Vėrejte!

Redaksia studentet.info, nuk mban asnje pėrgjegjėsi nė lidhje me kėngėt qė gjendet mbrenda kėtij forumi.

Rregullat shtese per kete forum jane:
- Ndalohet vendosja apo linkimi i kengeve ne gjuhe te huaj.
- Ndalohet hapja e temave me qellim reklamimi.
- Ndalohet hapja e temave per kerkesa muzikore. Kerkesat tuaja mundeni ti beni VETEM te kjo teme: kliko.

Mos respektimi i ketyre regullave shtese do te na detyroj qe temat e tilla te fshihen ndersa antareve qe do hapin temat tu jepet verejtje e ne raste te caktuara te ju meret edhe e drejta per postim.

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!

Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rebel a.k.a Unikkatil, sa i Ngon rinija e Tetoves Unikkatilat
bloodyalboz
Postuar nė: 02.12.2006, 09:48
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 32
Antari Nr: 1943
Bashkangjitur: 01.08.2006Vet Ju Komentoni

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
fancy_boy
Postuar nė: 02.12.2006, 22:13
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Jon te mire por shum gojen e flliqt e kan :P.
i dua por jo aq shum me shum me pelqen Tingulli 3nt.

Rebel a.k.a Unikkatil jan Zeri Shqiptar ne USA
Edhe do perparojn si kan fillu


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
drita_fr
Postuar nė: 02.12.2006, 23:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 274
Antari Nr: 3625
Bashkangjitur: 27.10.2006valla sdi kum ni qe knojn mir po asniher nuk i kum ngu ndodhta vjen dita dhe i ngoj dhe muj me fol ma shum per ta
pershendetje tgjithve
PM
Top
beni78
Postuar nė: 03.12.2006, 14:01
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 4093
Bashkangjitur: 18.11.2006edhe une i kam degjuar kete grup, asht shum e mir,kan texte shum te mira,por nje nuk me pelqen qe i sulmojn personat e ashtuquajtur viktima verbal ne nje nivel shum te ult,sidomos ne nje gje ma te shenjt qe e kemi familjen
PMMSN
Top
fashionx
Postuar nė: 03.12.2006, 19:54
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 12
Antari Nr: 4376
Bashkangjitur: 02.12.2006Qe kjo grupa re "The Bloody Alboz"(Shqipet e Pergjakshme) u ni tash per ata qe ngojn rap muzik,Esht e re te shum njerz,Po pronari i kti grupit repperi"Rebel aka Unikkatil u kon kne moti te bo rap muzik.Unikkatili ja nisi te ingjezu kengen e par ne vitin 1992("Demokraci" edhe "Ta Zhdukim Policine")
Kur i ka bo 12 vjet e ka ingjezu kengen e par profesionale qe u thirr "Zinxhirt qe skputen"(1993).
Do vjet shkun ne vitin 1995 diqka u bo keq ne jet te ti,shoku i Unikkatilit Dren Thaqi u myt prej trenit.Mesane Unikkatili e boni ne keng edhe e detikoj kengen ati qe u thirr "SHPIRT NPAQ"1 vjet shkun edhe mesane Serbia ja nisi te luftu me Kosoven ma shum ne vitin 1996.Unikkatili u kon adoleshent kur policia ja nisen te rre.Edhe mandaj e kon shti ne gepek te kerrit e policis.Edhe pse u kon shum i ri hala e boni kengen tjeter me emrin "Vdekje Serbis".Edhe qe u kon i ri qeky krenar trimi ka dasht mi qit kengt ne radio neper kenga i ka thon do emra e policis te serbis ti sha.Po prej tutjes se serbis Radio Selavi ne Prishtin u tut mja nshu kengen ne radio.Po ne at koh kenga "Shpirtii N'Paqe"qe u pat ingjezuar ne studion e "Zeri i Kosoves"e kon qiten ne Radio Selavi ne Prishtin shum her.Tekstest e kti jon kon me shum fjala te dyta me sharje e qesi sene dhe mesane SHQIPTART u qun edhe thon qe spo dom me ngu ksi muzik me ksi fjal dhe perqat pun kerkush mos ska ni muzik prej "UNIKKATILIT".
Ky edhe ma mujt me shku ne rrug te kollajshme me bo pare me qit kenga HIP HOP po pa sharje ne kenga,Po ashtu ska dasht se nuk esht HIP HOP ashtu.
Ne vitin 1996 Unikkatili ka hy ne gjak me nje njeri dhe mesane e ka plagos ata edhe te hy neper sherr ma shum ashtu,Famlija Unikkatilit mesane iken edhe erdhen ne Amerik me satkisht ne BRONX NEW YORK ku ka shum shqiptar.Ne vitin 1998 Unikkatili e ingjezoj nje keng me do antar te ABI(Albanian Boys Inc)kenga u pat thirr "Albanian Rules"e kon bo deqysh si te bo hajgare stil te lir.Ne qat vit 1998 Unikkatili e ingjezoj edhe nje keng tjetjer "If i die You die"(Nkof qe vdeki un edhe ti vdek"),Shum shqiptarve ju ka pelqey kenga edhe qe u kon anglisht edhe qe nje shqiptar e ka bo.Do antar te TBA qe repovatin jon:Rebel aka Unikkatil,ZEF,MILOT,PRESIONI,TEE(Vllau Unikkatilit)JETON edhe ma shum tjer.Unikkatili e ka qel studion e vet CONQUER RECORDS.Unikkatili u kon reperi i par shqiptar qe ka shajt neper kenga edhe kerkush nuk e njohje se kush esht(Per at pun tash esht te repovat shqip me marr at dveten,Tash per qitash Unikkatili ka ma shum fansa prej krejtve reperve shqiptar.(fuck prince double h,fuck T3 inatqor kta jon.Unikkatili numer 1).
Masi qe Unikkatili ka sha ne keng tash krejt ata reperat ne KOSOV ja kon nis te sha po kerkush nuk mundet mja kalu Unikkatilit se ska veq 1 Unikkatil e veq 1 TBA esht. krejt kta tjert jon kopjusa edhe inatqor sdin sen.
ME E REJA QE OSHTE SE --->
"TBA KONCERT me daten 22 DHJETOR @ WEBSTER HALL NYC"
GET READY FOR DIS PARTY JOINT
PM
Top
velushi
Postuar nė: 03.12.2006, 20:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 82
Antari Nr: 3737
Bashkangjitur: 31.10.2006tung unikatil be haver si te gjith repgrupet shqiptare un personalisht nuk muj me dallu asnje grup krejt per mue jon te mir tegjith i ndegjoj ngapak.
tung pershendetje kaloni mir tung tung.
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 04.12.2006, 09:59
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Une per vete nuk i degjoj. Kam degjuar ca kenge dhe te them te drejten s'me pelqyen. Shume pak tematika te qarta ke kenget e UnikKatil... vetem ca sharje vend e pa vend nuk mund ta bejne nje grup aq rrebelues sa qe pretendon te jete.

Sharja ne art mund te jete e pranueshme nese perdoret si duhet. Per te shprehur revolten ndaj nje fenomeni te zi shoqeror por jo te shahesh per sport. Kjo eshte kot fare.

Gjithsesi, eshte mendimi im personal i krijuar ne baze te ca njohurive fillestare mbi bendin ne fjale. E shoh qe ka shume femije (te moshave 10 -14 vjec) qe degjojne UNIKKATIL dhe kenaqen me te. Me duket nganjehere si muzike per ate kategori degjuesish, te cilet perkundrazi, duhet te parandalohen per te blere disqet me sharje eksplicite. smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
bloodyalboz
Postuar nė: 04.12.2006, 10:14
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 32
Antari Nr: 1943
Bashkangjitur: 01.08.2006hey cusack me vjen keq po duhet me e pranu at qe osht a se jon numer 1 edhe qa kan ta thujn ne ftyr e nuk shajn mbas Shpine si Disa grupe Tjera
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
Cusack
  Postuar nė: 04.12.2006, 11:59
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (bloodyalboz @ 04.12.2006, 10:14)
hey cusack me vjen keq po duhet me e pranu at qe osht a se jon numer 1 edhe qa kan ta thujn ne ftyr e nuk shajn mbas Shpine si Disa grupe Tjera

Thashe me siper qe eshte mendimi im personal. Kjo s'do te thote qe patjeter te jete ashtu si them une. Mbase ke te drejte ti. Mbase une s'i njoh aq sa duhet, sepse nuk i para degjoj shume.

Gjithsesi, numer 1 per te qene duhet te kene rradhitur ca trofeje ne studiot e tyre.
Kane gje te tille keta. Ma thuaj ne ca festivale jane shperblyer, cilat vende i kane marre.

Une, per me teper, degjoj hard rock dhe heavy metal, dhe kjo rryme muzikore nuk me intereson aq shume, edhe pse nganjehere i degjoj Etno Engjujt ose EMINEM dhe mund te them se keta grupe me pelqejne.

Ajo qe do thoja per Etno Engjujt eshte se ata ne te vertete dine ku te shahen. Shajne Serbine e Greqine, serbet, e te ngjashme, gjithnje ne kontekst te tematikes qe prekin ne kenge, qofte ajo sociale ose jo.

EMINEM poashtu vepron ne te njejten menyre. Revolta e tij, e shprehur me vullgaritet shpeshhere eshte ne vend te caktuar kur ke parasysh gjendjen e tij personale, problemet familjare, te cilat ne shoqerine Amerikane jane te shpeshta.

Sa per Unik Katil nuk e di!? E thashe ate qe di... mund te jem gabim, por ma ndrysho bindjen bloddy alboz... me rradhit trofejet e tyre!!!


smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
roki112
Postuar nė: 04.12.2006, 16:07
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 36
Antari Nr: 4403
Bashkangjitur: 04.12.2006ju pėrshėndes t'gjithėve,

sė pari herė kam dėgju unikkatilin pas luftės nė Kosovė.
edhe pse shanė, fynė.. i ka tė gjitha me kuptim, dhe shum pak
ia kuptojnė tekstet rebelit.

lexova shenimin e cusack "Shajne Serbine e Greqine", ku ka njė pėrgjigjje tė unikkatilit "u kon dasht mi sha at'her kur ish koha mi sha e jo tash o dost".

nejse ēdokush ka mendimin e vet.

kaloni mirė.


----------------------------------------
fol tash pasi je larg permas, kur t'vi kam me t'lon ty shej adidas!
PM
Top
bloodyalboz
Postuar nė: 04.12.2006, 16:36
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 32
Antari Nr: 1943
Bashkangjitur: 01.08.2006oo dost ende zdin gej per unikkatilat se edhe kur ke koha aj i shajti Serbet mos haroo llokum
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
roki112
Postuar nė: 04.12.2006, 17:15
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 36
Antari Nr: 4403
Bashkangjitur: 04.12.2006bloodyalboz, nuk e kuptova plotėsisht, e kishe me mua nė shkrimin tėnd? nėse po, lexo dhe njėherė me vėmendje se ē'kam shkruar smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
fol tash pasi je larg permas, kur t'vi kam me t'lon ty shej adidas!
PM
Top
bloodyalboz
Postuar nė: 04.12.2006, 17:21
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 32
Antari Nr: 1943
Bashkangjitur: 01.08.2006op Roki tash e lexova mir sorry
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
Cusack
  Postuar nė: 05.12.2006, 09:52
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006bloodyalboz...

E bete shume te madh kete katilin. Do ishte e udhes qe ti si njohes i tij te na thoje pak historikun e formimit te ketij grupi. Une thashe qe s'e njoh, disa here deri tani e kam perseritur, (gjykoj ne baze te ca kengeve qe me kane hyre neper vesh neper pube te ndryshme dhe neper gojet e femijeve te lagjes qe shahen gjithe diten si UNI KATILI) prandaj pres pergjigje nga ju njohesit e Unik Katilit smil3dbd4e5e7563a.gif

Do doja te dija kur eshte formuar? Sa albume kane realizuar? Kane marre pjese ne festivale dhe ne cilat? Cfare shperblimesh kane fituar?


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
bloodyalboz
Postuar nė: 05.12.2006, 10:51
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 32
Antari Nr: 1943
Bashkangjitur: 01.08.2006The Bloody Alboz jane nje grup HIP HOP nga Kosova qe repojne ne shqip dhe anglisht.
Per here te pare qe ne vitin 1992 qe ateher njihet si Rebel a.k.a Unikkatil publikone kenget "demokraci" dhe "ta zhdukimin Policin".Ne moshe 12 vjeqare publikon Rebel a.k.a Unikkatil kengen e pare profesionale me titull"Zingjiret qe s'keputen".Disa vite me vone perjeton nje aksident personal,ku shoku i tij me i ngushte Dren Thaqi vdes ne nje aksident tragjik me tren.Atij ja kushton Rebel a.k.a Unikkatil kengen "Shpirt N'Paqe".Ne vitin 1996 terhjek Rebel a.k.a Unikkatil familjen e tij ne New York ne nje pjes te quajtur "Bronx".Pas ardhjes se familjes se tij,vazhdone Unikkatil ne vitin 1998 me kengen te titulluar"Albaninan Rule".Mbasandej edhe formon grupin The Bloody Alboz(TBA)
Tash per tash jane tu punu ne albumin me titell"Rebel a.k.a Unikkatil presenton:The Bloody Alboz".Me kte vjen edhe solo albumi nga Rebel aka Unikkatil "Shihemi N'Perkujtime".
The Bloody Alboz qe nga 2003 dominojne ne skenen e muzikes hip-hop shqiptare
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio