Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Forum Rules Vėrejte!

Redaksia studentet.info, nuk mban asnje pėrgjegjėsi nė lidhje me kėngėt qė gjendet mbrenda kėtij forumi.

Rregullat shtese per kete forum jane:
- Ndalohet vendosja apo linkimi i kengeve ne gjuhe te huaj.
- Ndalohet hapja e temave me qellim reklamimi.
- Ndalohet hapja e temave per kerkesa muzikore. Kerkesat tuaja mundeni ti beni VETEM te kjo teme: kliko.

Mos respektimi i ketyre regullave shtese do te na detyroj qe temat e tilla te fshihen ndersa antareve qe do hapin temat tu jepet verejtje e ne raste te caktuara te ju meret edhe e drejta per postim.

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!

Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Eurovision song contest 2006!, Kėngėt qė do mundet ti dėgjojm kėtė vit.
 
Cila kėngė ėshtė favoriti juaj?
Andora - ("Sense Tu" - Jennifer) [ 0 ]  [0.00%]
Anglia - ("Teenage Life" - Daz Sampson) [ 0 ]  [0.00%]
Armenia - ("Without Your Love" - Andre) [ 0 ]  [0.00%]
Belarusia - ("Mama" - Polina Smolova) [ 0 ]  [0.00%]
Belgjika - ("Je T'Adore" - Kate Ryan) [ 0 ]  [0.00%]
Bosnja - ("Lejla" - Hari Mata Hari) [ 7 ]  [10.94%]
Bullgaria - ("Let Me Cry" - Mariana Popova) [ 0 ]  [0.00%]
Danimarka - ("Twist Of Love" - Sidsel Ben Semmane) [ 0 ]  [0.00%]
Estonia - ("Through My Window" - Sandra) [ 0 ]  [0.00%]
Finlanda - ("Hard Rock Hallelujah" - Lordi) [ 1 ]  [1.56%]
Franca - ("Vous C'est Nous" - Virginie Pouchain) [ 0 ]  [0.00%]
Gjermania - ("No No Never" - Texas Lightning) [ 0 ]  [0.00%]
Greqia - ("Everything" - Anna Vissi) [ 0 ]  [0.00%]
Holanda - ("Amambanda" - Treble) [ 1 ]  [1.56%]
Icelanda - ("Til Hamingju Ķsland" -Silvķa Nott) [ 0 ]  [0.00%]
Irlanda - ("Every Song Is A Cry For Love" - Bran Kennedy) [ 0 ]  [0.00%]
Izraeli - ("Ze Hazman" - Eddie Butler) [ 0 ]  [0.00%]
Kipra - ("Why Angels Cry" - Annette Artani) [ 0 ]  [0.00%]
Kroacia - ("Moja štikla" - Severina) [ 5 ]  [7.81%]
Latvia - ("I Hear Your Heart" - Cosmos) [ 0 ]  [0.00%]
Lituania - ("We Are The Winners" - LT United) [ 0 ]  [0.00%]
Malta - ("I Do" - Fabrizzio Faniello) [ 0 ]  [0.00%]
Maqedonia - ("Ninanajna" - Elena Risteska) [ 25 ]  [39.06%]
Moldavia - ("Loca" - Arsenium & Natalia Gordienko) [ 0 ]  [0.00%]
Monako - ("La Coco-Dance" - Severine Ferrer) [ 0 ]  [0.00%]
Norvegjia - ("Alvedansen" - Christine Guldbransen) [ 0 ]  [0.00%]
Polanda - ("Follow My Heart" - Ich Troje) [ 0 ]  [0.00%]
Portugalia - ("Coisas De Nadat" - Non-Stop) [ 0 ]  [0.00%]
Rusia - ("Never Let You Go" - Dima Bilan) [ 0 ]  [0.00%]
Shqipėria - ("Zjarr E Ftohte" - Luiz Ejlli) [ 32 ]  [50.00%]
Sllovenia - ("Plan B" - Anžej Dežan) [ 0 ]  [0.00%]
Spanja - ("Bloody Mary" - Las Ketchup) [ 1 ]  [1.56%]
Suedia - ("Evlighet" - Carola) [ 0 ]  [0.00%]
Turqia - ("SuperStar" - Sibel Tuzun) [ 1 ]  [1.56%]
Ukraina - ("I'm Your Queen" - Tina Karol) [ 0 ]  [0.00%]
Zvicra - ("If We All Give A Little" - six4one) [ 0 ]  [0.00%]
Gjitėsejt vota: 73
  
webm
  Postuar nė 27.03.2006, 19:53
Quote Post


Lovely Jubbly
*****

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004Pėrshėndetje miq tė dashur!

Sikur qė e dini, redaksia studentet.info, gjat ēdo viti e ndjek kėtė manifestim muzikor. Na kemi siguruar tė gjitha kėngėt qė do shfaqen gjat kėtij viti. Ju keni mundėsi qė ti shkarkoni ato, e ti dėgjoni, e pastaj mundet tė diskutoni apo tė votoni nė lidhje me kėngė qė ju favorizoni.

Pėr ju qė dėshironi ti shiqoni video klipet e festivalit tė sivjetshėm si dhe te ato mė herėt, ti shiqoni fotografit e pėrfaqėsuesve si dhe tjera, atėherė kaloni tek ballina edhe atje do shihni njė 'dritare', klikoni mbi ta edhe vazhdoni sė shiquari.

Per ti shkarkuar kenget klikoni ketu!

Dėgjim tė kėndshėm! smil3dbd4e398ff7b.gif

Njė falimenderim tė posaēėm deri tek antaret e webfaqes www.thefirebean.com, nė veēanti deri te z.Blerimi qe na e siguroj kėngėn konkuruese tė Shqipėris me kualitet mė tė mire, si dhe instrumentalin e kėsaj kėngė.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga A.Selmani nė 12.01.2007, 16:51


----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)
PMEmail Poster
Top
webm
Postuar nė 06.04.2006, 11:13
Quote Post


Lovely Jubbly
*****

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004Nese deshironi te shihni inēizimin e Eurovisionit 2005, apo ti shkarkoni kenget fituese atehere klikoni ketu: http://www.studentet.info/modules/news/art...php?storyid=387


----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)
PMEmail Poster
Top
albi_boy
Postuar nė 27.04.2006, 20:16
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 1083
Bashkangjitur: 27.04.2006Hey,

ē'mendoni, do te kete Shqiperia sukses me kengen 'zjarr e ftohte'?


Vizitone kete linkun ku mund te degjoni dhe shiqoni kenget qe ishin qe perfaqesojn Shqiperine


http://www.freewebs.com/luizejlli/
PM
Top
webm
Postuar nė 28.04.2006, 10:03
Quote Post


Lovely Jubbly
*****

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004Sdi besa, vetem se mua dicka nuk ma mbush syrin kjo kenge smil3dbd4d99c6eaa.gif

Mund te mare ndonje vote, vetem nga shqiptaret, pasi qe si qe eshte bo tradit, Eurovisioni eshte dicka 'kombetare', se askush nuk voton per kengen te cilen mendon se eshte me e mira, po votohet ne baza kombetare.

Sidoqoft ka pasur mundesi qe Shqiperia 'te gjeje' ndonje perfaqesues me te mire, mirpo zgjedhja eshte e ketill kete vit.... ske cka i ben


----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)
PMEmail Poster
Top
plloshtani
Postuar nė 29.04.2006, 15:36
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 557
Bashkangjitur: 04.03.2006Luis Ejlli, per mendimin tim , mendoj se ka cilesi te mira vokale, dhe mund te beje ndonje hap ne Eurovision, kjo sigurisht do te varet edhe nga votuesit.. Uroj te kete fat dhe sa me shume suskese, ne netet pergjate kendimit...
respektet e mia:)

PMEmail Poster
Top
albi_boy
Postuar nė 01.05.2006, 14:30
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 1083
Bashkangjitur: 27.04.2006Gjitheashtu mendoj edhe une se Luizi ka vlerat vocale. Luizi eshte nje kengetar qe kendon nga zemra e tij. Ajo do ti ndihmoj atij.
Mendoj se Shqiperia do te futet ne finale, por nuk jam i sigurut. Kenga 'zjarr e ftohte' do te tingellon nje muzike e panjohur per Evropianet pasi qe eshte kenga tipike shqiptare. Por jam shume i lumtur qe Shqiperine do te perfaqesoj nje kenge me polifoni , pasi qe e kemi polifonin me te vjeter ne bote.

Por gjithe kjo do te mvaret nga paraqitja e Luizit live ne skene, si dhe koreografija do te je jete nje gje shume e rendsishme..

Prandaj shpresojm se kemi sukes ne kete vit..

Gjithe te mirat Luizit.. (trego veten se vertete ke talent muzikor)
PM
Top
albi_boy
Postuar nė 13.05.2006, 23:56
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 1083
Bashkangjitur: 27.04.2006Luiz Ejlli gjate pergaditjeve per festivalin Evropian te kenges
Video gjate pergaditjeve

http://www.youtube.com/watch?v=2QnnyLyJzZg...=luiz%20albania


suksese Luiz!!! smil3dbd4d6422f04.gif

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura
PM
Top
Lediani
Postuar nė 14.05.2006, 13:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Luiz Ejlli shkurt une i therras Lufi, sepse e kam pasur shok klase...hmmmm me vjen keq qe ta them por kenga qe ka per Eurovizion nuk me duket se do te kete ndonje sukses..megjithese ufi e ka zerin shum te mire..dhe eshte djal shembullor...i deshitroj sukses..dhe fat ne Eurovizion.
PM
Top
albi_boy
Postuar nė 15.05.2006, 11:03
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 1083
Bashkangjitur: 27.04.2006Eshte e vertete se kenga qe do parqitet Lufi smil3dbd4d6422f04.gif (ka qene problem ne shkolle Luizi?) ne Eurovision eshte pak e dobet e ndersa Luizi ka zerin shume me te mire. Por fati qe ai nuk mund te perdor zerin e bukur qe e ka ne kete kenge.
Por besoj se Luizi do te mundohet te jep maksimumin per te arrit sukses.
Good luck.. Luiz

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura
PM
Top
webm
Postuar nė 18.05.2006, 18:31
Quote Post


Lovely Jubbly
*****

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004Edhe pse pak me vonese ky lajmerim,...
Sidoqoft miq te dashur ju keni mundesi te ndjekni kete nate (nata e gjysem-finales) LIVE nga faqja jone, kaloni tek ballina edhe shiqojeni.
Edhe naten e finales (me 20 - te shtunen) na do ju lejojm qe te ndjekni drejtpersedrejti kete transmetim.....
Kaloni bukur....


----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)
PMEmail Poster
Top
webm
Postuar nė 18.05.2006, 23:52
Quote Post


Lovely Jubbly
*****

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004Si qe e dini miq te dashur sonte ishta nata gjyse finale e Eurovisionit, ku u caktua se kush do shkoj ne naten finale. Fitues te kesaj nate jane:
 • Rusia
 • Maqedonia
 • Bosnja e Hercegovina
 • Lituania
 • Finlanda
 • Ukraina
 • Irlanda
 • Suedia
 • Turqia
 • Armenia

Fatkeqesisht Shqipera nuk eshte askundi, ajo diskualifikohet nga roundi i pare, shpresojm qe ne vitin qe vine, juria profesionale atje ne RVSH te gjeje diken qe me teper i pershtatet ketij festivali e ti pergadis nje kenge qe do na dergoj me finale e pse jo edhe deri ne fitore

Ne vijim eshte lista e gjithe shteteve (te radhitura sipas paraqitjes ne skeme) qe do marin pjese ne naten finale qe do mbahet ne 20 diten e shtune ne ora 21 sipas kohes sone
 • Zvicra
 • Moldova
 • Izraeli
 • Latvia
 • Norvegjia
 • Spanja
 • Malta
 • Gjermania
 • Danimarka
 • Rusia
 • Maqedonia
 • Romania
 • Bosnja e Hercegovina
 • Lituania
 • Anglia
 • Greqia
 • Finlanda
 • Ukraina
 • Franca
 • Kroacia
 • Irlanda
 • Suedia
 • Turqia si dhe
 • Armenia

Te permend qe naten finale do mundet ta ndjekni edhe drejtpersedrejti nga faqja studentet.info, gjithashtu deri atehere nga dritarja qe e keni tek ballina ju do mundet te ndjekni video klipet, incizimet nga backstage, si dhe materiale te ndryshme qe do ju bejn te ndjeheni sa me afer me kete festival.

Ju deshirojm caste te kendshme pran studentet.info


----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)
PMEmail Poster
Top
Lediani
Postuar nė 19.05.2006, 01:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006kot qe morem pjese ne Eurovizion, u skualifikuam qe ne raundin e pare
PM
Top
albi_boy
Postuar nė 19.05.2006, 21:13
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 1083
Bashkangjitur: 27.04.2006 Citim (Lediani @ 19.05.2006, 01:14)
kot qe morem pjese ne Eurovizion, u skualifikuam qe ne raundin e pare

Shqiperia, me kengen 'zjarr e ftohtė' te kenduar nga Luiz Ejlli befasoi te gjithe shikuesit gjate nates se Eurovisionit.

ēdo gje ishte e shkelqyeshme, zeri, muzika, etj..
Kenga ishte , nje nder kenget me origjinale dhe shume disi e fresket.
Por fati jone ishte ashtu dhe nuk u kfalifikuam.

Sidoqofte Luizi tregoi veten se vertete eshte talent, dhe te gjitheve ju la mbresa


TE LUMTE LUIZ!!!


Pjese e meposhte shkeputur nga nje Artikull ne web-sitin e BBC-se :

The biggest shock was the elimination of Belgian singer Kate Ryan, one of the favourites for this year`s prize.

Some 23 countries took part in the semi-final, with just 10 final places up for grabs.

The winners and losers were chosen by a public text and phone vote.

Of the underdogs, Lithuania - whose act comprises six men in suits singing "we are the winners of Eurovision" - were surprise qualifiers for the final.

The other qualifiers from Thursday`s semi-final were the Former Yugoslav Republic of Macedonia, Ukraine, Turkey and Armenia.

But Cyprus, Estonia, Iceland, Slovenia, Albania and Andorra were knocked out.

Artikulli i plote :
http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/4991390.stmShqiperia gjate periudhes pregatitore e diteve te provave konsiderohej si DARK HORSE - vendi qe mund te rezervonte nje surprize te bukur & kualifikim ne finale dhe fakti qe ne kete artikull te BBC-se eshte vene krahas kengeve pretendente por qe nuk arriten te kualifikohen tregon se kenga jone eshte vleresuar & ka lene imbresa !


PM
Top
preglli
Postuar nė 20.05.2006, 11:12
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 38
Antari Nr: 1078
Bashkangjitur: 27.04.2006Interpretimi dhe shoqerimi ishin shume te mire dhe te sigurte.

JU LUMTE Luiz & Co.!

Lituania ose Bosnja do te triumfoj sonte ne finalen e Kenges se Eurovisionit.
PM
Top
Lediani
Postuar nė 20.05.2006, 12:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Shok te dashur ne nuk kemi humbur luften, por betejen, qe ishte ndermjet Luizit dhe popullit Grek, normale qe do te skualifikohej Shqiperia,sepse oraganizimi ishte ne nje vend qe cdo gje pritej te ndodhte kundra nesh...por me e rendesishmja ishte se Luizi u tregua nje Shqiptar i vertete qe e ngriti jehonen e kenges Shqiptare, duke kenduar Shqip ne mes te Greqise..dhe per kete ka treguar talent, dhe doli krye ngritur nga skena Sllave.

Tung
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio