Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ndikimi i dashurisė nė studime
GentIeman
  Postuar nė: 04.12.2006, 03:21
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 37
Antari Nr: 4260
Bashkangjitur: 26.11.2006Cfar mendoni,
A ndikon dashuria ne humbjen e koncentrimit ne jeten studentore, a mundet te jetosh pa dashuri si student dhe sa eshte e arsyeshme?


----------------------------------------
The Heart Hold Answers The Brain Refuses To See...
PM
Top
lavi
Postuar nė: 04.12.2006, 18:21
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 7
Antari Nr: 596
Bashkangjitur: 01.04.2006Po.
Po flas nga pervoja ime personale.
Iu pershendes nga Vienna
PM
Top
DrinZatriqi
Postuar nė: 05.12.2006, 04:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 92
Antari Nr: 602
Bashkangjitur: 03.04.2006Sipas 1 hulimtimit te 1 institutit gjerman perkundrazi dashuria ndikon qe studimet mi perfundu me me shume lehtesi.

E ndoshta ju e keni fjalen per VUAJTE , me dasht naj femen e me te pelqy shummm me ti marr ment krejt e mos me mujt me bo per VETI smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
My door is alwayz open, feel free to leave!
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top
lavi
Postuar nė: 05.12.2006, 10:53
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 7
Antari Nr: 596
Bashkangjitur: 01.04.2006Iu pershendes zoteri Zatriqi,
nuk mund te them se nje studim i till qe e permendni Ju, nuk ka qene apo nuk eshte i vertetueshem. Iu besoj plotesisht.
Me te verteten se njeriu nuk mund t'i perqendrohet studimeve te tija ne rast te qenurit i dashuruar, e kam menduar personin tim, mua si indvid. Thene thjeshte dhe shqip: Dashuria ne mua ndikon jo pak ne koncentrimin tim ne tema shkencore.
Iu pershendes nga kryeqendra austriake
Lavi
PM
Top
fato1
Postuar nė: 25.03.2007, 14:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Paj pak nidkon smujsh me thon qe jo ...kur je ne ato fazat e para te dashuris edhe me shum...po duhet me kontrollu veten pak hehe
PM
Top
shkupjani
Postuar nė: 25.03.2007, 17:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 82
Antari Nr: 5944
Bashkangjitur: 19.02.2007PO
ndikon po jo edhe aq shum varet se ne qfar femre je DASHURUAR


PMUsers Website
Top
shkupjani
Postuar nė: 25.03.2007, 17:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 82
Antari Nr: 5944
Bashkangjitur: 19.02.2007PO
ndikon po jo edhe aq shum varet se ne qfar femre je DASHURUAR


PMUsers Website
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 25.03.2007, 18:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Ndikon pozitivisht...por duhet te jesh ti ai qe te planifikosh kohen,te ndash pak per te dashuren e per mesimet...


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
Dredheza
Postuar nė: 07.03.2008, 16:31
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004Mendoj se nuk i duhet vendosur faji dashurise pse njerezit dembelosen dhe gjithmone kerkojne nje justifikim per te mos mesuar.
Mund te thuash qe nuk ke te njejten kohe ne dispozicion per te mesuar kur je e lidhur sesa kishte para se te lidheshe, se normalisht ke nje impenjim me teper ne jeten tende.

Problemi nuk eshte tek dashuria, por tek fakti se ka njerez qe e humbin lehte perqendrimin.


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio