Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Informatori Rus i helmuar, kishte pranuar islamin
ardi_pr
Postuar nė: 05.12.2006, 17:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006
Ish Informatori Rus Aleksandar Litvinenko, para se te helmohej nga KGB-ja ruso-sllave kishte pranuar Islamin!!

Siq rrefen Babai i tij Walter para se te vdiste Ai kishte kerkuar qe te varroset sipas ritit musliman


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Uskana2006
Postuar nė: 05.12.2006, 18:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006O, Ardi ky zoteri nuk ka qene i helmuar nga ruset per ate se ēka eshte bere dhe per ate se ēka eshte por ai ne realitet ka paguar per veprimet e veta ne te kaluaren.

Ketu shihet qarte se per ty jeta njerezore nuk ka ansje vlere, te dhemb me teper fakti se viktima eshte nje musliman????? E babai i tij Walter eshte musliman, Dallash e ke krejt.
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 05.12.2006, 19:04
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Uskana

Me te vertet po ja fut kot me keto replikat tua.....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 05.12.2006, 22:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Tung,

Ti o LirimShabani, jepe komentin tend mos u kenaq vetem me kritiku intervenimin tim. Ti nuk e kupton esencen zoteri se tash edhe nje Rus u dhimbet ose ne emer te cilit kriteri solidarizoheni me kete viktime, hahahhah, humanizem i ēuditshem??!!
PM
Top
Lediani
Postuar nė: 05.12.2006, 23:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006se di, kjo mund te jete shpikje e jotja, ose mos informim i sakt i joti, megjithate cdo gje eshte e mundur
PM
Top
vienna-boy
Postuar nė: 06.12.2006, 11:05
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 39
Antari Nr: 3319
Bashkangjitur: 13.10.2006mir e ke ardi se edhe un e kam lexuarr ne gazete austriake, qe e ka pranu fejen islame para vdekjes.
TI Uskana paske probleme si po me duket me vet veten.
tung ju pershendes.
PM
Top
roki112
Postuar nė: 06.12.2006, 11:13
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 36
Antari Nr: 4403
Bashkangjitur: 04.12.2006tung,

sė pari dua dhe un tė shprehi kėnaqėsinė time se ky NJERI "rus" ka pranuar Islamin. kėshtuqė shpresojmė Zoti i madhė tė ia falė gabimet.

@uskana: ē'lidhje ka se ėshtė rus?? a nuk ėshtė dhe ky njeri?? qė tė gjithė e dijmė se ky njeri ka kritiku shumė kremlinin, dhe ka patur nė dorė shumė dokumente tė cilat tanimė i ka njeriu kontaktues italian i litvinenkos. dhe jam i sigurtė se do t'i shpallė. kremlini (armiku ynė) e helmoj litvinenkon (mikun tonė) pėr shkak se ky miku ynė do t'ja kishte shfaq kremlinit tė gjithė punėt e zeza.


----------------------------------------
fol tash pasi je larg permas, kur t'vi kam me t'lon ty shej adidas!
PM
Top
saraj
Postuar nė: 06.12.2006, 13:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 3784
Bashkangjitur: 02.11.2006Duhet te marrim mesim nga ky rast.
Cdo njerit prej nesh kur do ti vije momenti i fundit te jetes se tije ndoshta do te pendohet pse beri ashtu ose keshtu, nga ky rast duhet te merr mesim cdokush dhe le te mendon se pse ne momentet e fundit te jetes se tije ai pranoi islamin cka e shtyri, pse? kjo tregon se islami nuk njeh race,komb por vetem besim dhe nenshtrim urdherave te Allahut.
Le ta shfrytzojm rinin para pleqrise,shendetin para semundjes, jeten para vdekjes eyj.
PMIntegrity Messenger IM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 06.12.2006, 14:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006
Problemi i Uskanes (pro-sllav) qendron aty sepse Litivinenko ishte kritik i ashper i Kremlinit per luften e padrejt ne Checheni, ai gjithashtu ishte edhe kritik i ashper i sherbimeve sekrete ruse, prandaj edhe e vrane ata te pabesė!!

Ndersa sa i perket Babait te tij Walter une nuk e kam cekur se edhe ai ishte musliman, por e kam cekur se Babai rrefente pėr nje gazet britanike se si djali i tij kishte kerkuar qe te varroset si MUSLIMAN.Gjithashtu thuhet se para se te vdiste atij i kishin lexuar sure nga Kurani i shenjet!

Pėr ata qė dyshojne se rasti i tij ėshtė trillim i imi:

http://www.timesonline.co.uk/article/0,,2-2486268,00.html

http://the-daily-pundit.blogspot.com/2006/...d-chechnya.html


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Uskana2006
Postuar nė: 06.12.2006, 14:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Ata qe e kritikojne nje Kadare, nje Gjergj Kastrioti, Nene Terezen, u dhimbet nje Rus, ketu o Zoteri shihet se ti prapanicen e ke ne Shqiptari kurse zemren ne Xhihadi Islami,
Ju Litvinenkon e vajtoni me lot krokodilli por ai ka qene edhe mbetet slav o zoteri, mbetet RUS dhe SLAV;pa marr parasysh fene
PM
Top
roki112
Postuar nė: 06.12.2006, 15:04
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 36
Antari Nr: 4403
Bashkangjitur: 04.12.2006uskana.. siē e dijmė tė gjithė kremlini ėshtė kundėr pavarsisė sė kosovės, dhe nė pėrgjithėsi kundėr shqipėtarve, pro serbi. e ti tash zure parti PRO KREMLIN haver. sepse litvinenko ishte kundėr kremlinit, ti je kundėr litvinenko.. kupton? ne cilėn anė je tash?
ē'lidhje ka kėtu xhihadi? sa ke dituri rreth xhihadit? mos ia fut kot por mendoj pak gjėrat..


----------------------------------------
fol tash pasi je larg permas, kur t'vi kam me t'lon ty shej adidas!
PM
Top
didi
Postuar nė: 06.12.2006, 15:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 87
Antari Nr: 27
Bashkangjitur: 01.12.2004 Citim (Uskana2006 @ 06.12.2006, 13:14)
Ata qe e kritikojne nje Kadare, nje Gjergj Kastrioti, Nene Terezen, u dhimbet nje Rus, ketu o Zoteri shihet se ti prapanicen e ke ne Shqiptari kurse zemren ne Xhihadi Islami,
Ju Litvinenkon e vajtoni me lot krokodilli por ai ka qene edhe mbetet slav o zoteri, mbetet RUS dhe SLAV;pa marr parasysh fene

Do ishe mire sikur te ndalesh njier dhe te besh nje analiz shum te shkurtter sepse je ti aji qe shfaq racizem, Nese ai njeri ishte me kombesi ruse , si pas teje kush e di cfar te mira te ket ber ai qenka sllav dhe s'eshte njeri apo ?
E ke gabim fare sepse perderisa eshte vrar nga putin shifet qart se ka qen kritik dhe vet fakti se i debuar nga kremlini te ben me die se ka qen kunder politikes shfaruese dhe raciste qe ndjek Putin.
Prnadaj edhe nese jep komentin tend mbase ke te drejt shprehje mendimi, por le te jet ajo ne menyr ma njerzore dhe jo te fyesh te tjeret ne menyra te ndryshme.


----------------------------------------
Neser rezikon ke gjasa te humbasesh, e nese nuk rezikon i humbur je ..!!
PMEmail PosterUsers Website
Top
Cusack
Postuar nė: 06.12.2006, 17:45
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Shume pak rendesi per mua ka perkatesia fetare e Litvinenkos. Ai eshte nje agjent sekret rus i helmuar nga autoritetet ruse.

Nese eshte helmuar per shkak te perkatesise fetare kjo do i ulte rendesine ngjarjes. Litvinenko dyshohej te kishte fakte mbi vrasjen e gazetares kohe me pare e cila do deshmonte per krimet ruse ne Ceceni.

Ne fakt Litvinenko e dinte se kush e kishte porositur vrasjen e gazetares dhe pse!

Kjo eshte shume me e rendesishme se nje vrasje per shkaqe fetare.


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 06.12.2006, 22:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Ne intervenimin tim ne fillim ceka se Litvinenko eshte vrare nga Rusia per veprimet e tij e jo per ate se ēka eshte, por solidariteti musliman nuk e lejon Shqiptarin te logjikoje me trurin e vet. Sidoqoft ai ishte vetem nje Rus dhe Slav.
PM
Top
beny
Postuar nė: 07.12.2006, 08:34
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 4352
Bashkangjitur: 01.12.2006 Citim (Uskana2006 @ 06.12.2006, 14:14)
Ata qe e kritikojne nje Kadare, nje Gjergj Kastrioti, Nene Terezen, u dhimbet nje Rus, ketu o Zoteri shihet se ti prapanicen e ke ne Shqiptari kurse zemren ne Xhihadi Islami,
Ju Litvinenkon e vajtoni me lot krokodilli por ai ka qene edhe mbetet slav o zoteri, mbetet RUS dhe SLAV;pa marr parasysh fene
E MORE USKANNA SPO EDI QKA JE
FEMEN APO MASHKULL MIRPO MOS U MUNDO NE MER TE SHQIPTARIZMIT M EJAP OPINION E
SE KREJT ASKUND NUK J E ,SHUME SHQIPTAR NE MER TE SHQIPTARIZMIT KON BO SHUME SENDE DHE N NUK KANE QEN ASKUND AJIO SHOKU TE TREGOI DIQ TY SE QKA JON TE GATSHEM JO MUSLIMANET ME BO KUR DIKUSH MUNDOHET TIU TREGON TE VETRET\N BOTES SE K\QKA BOJN RUSET NE QEQENI..TI LOQK

E MORE USKANNA SPO EDI QKA JE
FEMEN APO MASHKULL MIRPO MOS U MUNDO NE MER TE SHQIPTARIZMIT M EJAP OPINION E
SE KREJT ASKUND NUK J E ,SHUME SHQIPTAR NE MER TE SHQIPTARIZMIT KON BO SHUME SENDE DHE N NUK KANE QEN ASKUND AJIO SHOKU TE TREGOI DIQ TY SE QKA JON TE GATSHEM JO MUSLIMANET ME BO KUR DIKUSH MUNDOHET TIU TREGON TE VETRET\N BOTES SE K\QKA BOJN RUSET NE QEQENI..TI LOQK smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 67 )
Datotekat e bashkangjitura  emblema.jpg
PMEmail Poster
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio