Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet



  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Religioni -Feja ISLAME, Bisede me Muslimanet
Llokumi_NY
Postuar nė: 30.03.2006, 02:20
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 590
Bashkangjitur: 30.03.2006



Hi all !


Pershendetje te gjitheve. Selam alejkum


Ketu mund te bisedojme rreth ffese Islame.

Flm



----------------------------------------
Learn Albanian Online: www.learnalbanianlanguage.com
PMUsers Website
Top
Bajlozi_Zi
Postuar nė: 03.04.2006, 04:58
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 616
Bashkangjitur: 03.04.2006



Mendoj se duhet me u hap ni rubrike e re per fe. Sma merr mendja se kjo teme duhet mu hap ketu smil3dbd4d75edb5e.gif
PM
Top
fotoni
Postuar nė: 17.10.2006, 12:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 144
Antari Nr: 350
Bashkangjitur: 26.06.2005



Tamam. Feja Islam nuk eshte religjion (ashtu sic titullohet kjo rubrike), por sistem i te jetuarit. Fakt ky qe nga perendimi luftohet vazhdimisht ne forma dhe nivele te ndryshme.


Andaj Islami, duhet te kete hapsiren e vecante debative.

Te gjitha te mirat dhe suksese....
PMMSN
Top
INDEXI
Postuar nė: 27.10.2006, 14:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 569
Antari Nr: 3362
Bashkangjitur: 15.10.2006



Eshte iniciativ e mire per debatim dhe bash ne vendin e duhur.Nese kjo teme te hapej te fakulteti teologjik nuk do te tingellonte mire per shume arsye.Eshte e vertete se Islami eshte sistem jete , por ne vokabularin e perditshem eshte edhe religjion, jo ne aspektin e injorimit te tij nga njerez te pandergjegjshem qe mezi presin nje shtytje drejte permasave negative te devijimit te koncepteve ne histori...Pershendetje..
PM
Top
fotoni
Postuar nė: 01.11.2006, 18:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 144
Antari Nr: 350
Bashkangjitur: 26.06.2005



Se paku me Islamin, tanime eshte koha qe per temat si: natyra-feja, shkencat shoqerore-feja, ekologjia-feja, etj. te mos bisedohet vetem ne fakultetet teologjike. Bota sot me teper se kurre ka nevoje per Islamin dhe zgjidhjet qe i ofron ai. Fizika kuantike ka nje sere problemesh, biosi yne gjithashtu, dukurite devijante kane pershkuar ndoshta pa vetedishem edhe vte neve, etj..
Pra mos te izolohemi. Te mendojme dhe logjikojme me koken tone..

Jemi te lire, sepaku ne brendesine tone...
Suksese
PMMSN
Top
fato1
Postuar nė: 08.03.2007, 19:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007



feja pe rmua paraqet kenaqesi shpirterore qe ekupton vetem ai qe eshte i sinqert ne besimin e vet dhe inshalla zoti ua mundeson edhe te tjereve te ndjejne ket kenaqesi,,,,suksese
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio