Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Grushtohet Sevdai Radogoshi- Qumili
ardi_pr
  Postuar nė: 08.12.2006, 11:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006Humoristi Gjakovar Sevdai Radogoshi- Qumili, eshte grushtuar nga ekstremist Katolik per shkak se ky ne edicionin e fundit te Portokallit kishte luajtur rolin e "Baces Zef" nje fshatar Katolik!!

Sipas burimeve te policise Qumili ishte sulmuar ne shtepine e tij me daten 4 dhjetor nga 4 persona dhe ata e kishin kercnuar qe mos te gabon edhe nje here e ta luaj ate rol!

(marr nga koha ditore 8.12)


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Gazetari
Postuar nė: 08.12.2006, 13:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 137
Antari Nr: 637
Bashkangjitur: 03.04.2006Interesante, ende keshtu gjera ndodhin ne Kosove?
PM
Top
Ethnic Albanian
Postuar nė: 08.12.2006, 14:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 154
Antari Nr: 3787
Bashkangjitur: 02.11.2006 Citim (Gazetari @ 08.12.2006, 13:06)
Interesante, ende keshtu gjera ndodhin ne Kosove?


Kjo padyshim eshte primitivizem mesjetar!

Une e kam percjellur edicionin e fundit te Portokallit, ne Top Channel dhe Qumili si Qumili luante rolin si nje fshatar i thjesht me emrin "Baca Zef" dhe aty nuk kishte asgje kunder krishterimit, ky eshte turp i madhe te rrahet nje humorist madje dihet se baca Qumil ka hy edhe ne moshė!
PM
Top
saraj
Postuar nė: 08.12.2006, 14:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 3784
Bashkangjitur: 02.11.2006
Humoristat te cilet perqeshin fene cila do qofte duhet tu ngrehen pak vesht dhe te kuptojn se nuk ka humor me fe, dhe te vjen dajaku.
Se koheve te fundit eshte bere si trend luajtja me fene sic ban stupcat, por mos te presin ndonje kamikaz por le te kujtohen vet.
PMIntegrity Messenger IM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 08.12.2006, 15:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (saraj @ 08.12.2006, 14:34)
Humoristat te cilet perqeshin fene cila do qofte duhet tu ngrehen pak vesht dhe te kuptojn se nuk ka humor me fe, dhe te vjen dajaku.
Se koheve te fundit eshte bere si trend luajtja me fene sic ban stupcat, por mos te presin ndonje kamikaz por le te kujtohen vet.


Saraj,

edhe une jam me ty, me Fe nuk ka lojė e as shaka, ajo qka kane bere stupcat eshte e shaka qellimshme kunder fese Islame, ndersa sa i perket Qumilit nuk ka fakte se ai ka ba shaka me fene krishter, ai dihet se i nderron Pseudonimet dhe luan disa role, nder rolet qe luan ai eshte edhe si Grua, tashi me u qu me e rrah Grate ate a??
Edhe eshte e pakuptimte Qumili nuk eshte Tinejxher, eshte njeri i pjekur dhe nuk mendoj se ai do te bente diqka te qellimshme te fyej dikend!!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
arben_jash
Postuar nė: 08.12.2006, 15:29
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 4314
Bashkangjitur: 29.11.2006bash mir ja paken be se duhet mbyt te gjitj se kta jan ka lozin me vlerat fetare dhe as nuk reagon \po ndhsta edhe te reagon ne vesh te shur do bjer por po e teprojn dhe duhet pushkatuar gjithcka luajn ashtu ndoshat dikush do thot se privitivizam por un them jo se privitivizam eshte bash ajo qe po bajn ato duhet rrespektuar dia gjera
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 08.12.2006, 18:27
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006hmmm....

shum keq, te them drejt eshte nje budallallek qe te sulmohet nje humorist sic eshte Ēumili....un nuk pash qe Baci Zef perqeshi krishterizmin dhe as islamin....----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 08.12.2006, 19:55
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Nese humoristi ne fjale ka bere humor duke perbuzur elementet fetare, cilatdo qofshin ato, s'do me vinte keq ta grushtonin pak. Ne fakt, s'e kam ndjekur kete punktate te PORTOKALLISE dhe nuk e di se per cfare behet fjale ne te vertete.

Ne parim, jam kunder ofendimit te cfaredolloj besimi. Nuk do doja te behej humor as me Krishtin as me Muhamedin, as me asnje profet te feve tjera. Eshte marrezi!!!

Sidoqofte, besojme qe rasti do ndricohet dhe do informohet opinioni per sulmin mbi aktorin ne fjale.


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
dajki
Postuar nė: 09.12.2006, 00:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006Edhe un jam kunder cdo provokimi qe behet me cilen do fe...
Por Portokallin e kam ndjekur me vemendje heren e fundit dhe ju them me shuuum pergjegjesi se Baci Zef nuk e perqeshi askend.as nuk u deklarua si krishter,e as kunder krishtereve..Po shikojeni pak humorin maqedonas..ku vet humoristat paraqiten ne menyr direkte si prifta,dhe luajne shum role te flliqta...dheeee cka do te kishte ndodh nese cdonjerin nga keto do ta kishin rah,,ose "pushkatuar".???Thjesht ne do te vdisnim nga monotonia.

Jam mbrojtes shum i madh i cdonjeres FE,,pooor me besoni ju qe nuk e keni par ate nat "Bacin Zef",,se aty nuk kishte asnje provokim as me te vogel rreth asnjeres fe,,e aq me pak ndaj krishterizmit.
Me rrespekt....

P.S.:::nuk eshte Primitivizen rrahja e Bacit Zef----eshte shum me shum se primitivizem.


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
preglli
Postuar nė: 09.12.2006, 16:33
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 38
Antari Nr: 1078
Bashkangjitur: 27.04.2006Punet i kemi pikerisht ashtu si jemi.
Jemi armik i vetvetes. Se pari, kurrfare perqeshje te fese nuk ka patur ne rastin ne fjale. Ndersa rrahja e Sevdai Radogoshit tregon se ende kemi 'BALA DE LUXE'.
Ylli boteror Sacha Cohen (i njohur si Ali G si dhe per rolet e tij 'Borat', etj), i cili i takon besimit hebraik, pjesen me te madhe te humorit e ben ne llogari te vet hebrenjeve. I admiroj njerezit te cilet bejne humor edhe ne llogari te tyre.
Duhet te jemi real. Ne ende jemi nje shoqeri ne evoluim e siper.
Sidoqofte, ardhmeria gjithsesi do te jete e ndritshme ngase me kalimin e kohes BALIZMI dukshem do te dobesohet.
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 09.12.2006, 21:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
O Zoterinj nuk duhet te dramatizojm shume kete rast, nuk dime ne te vertet se ēka ka ndodhur, tash i paraqesim katoliket si te ashtuquajtur fanatike, por sa flamura jane djegur neper bote dhe sa manifestime jane mbajtur ne boten muslimane me pretekst se eshte perqeshur feja islame,???!!! . Me te vertete nuk shoh se perse nuk mund te marrim ne goje personazhet e imagjinuara fetare,si jezuin ose muhametin kjo eshte absurditet.
PM
Top
Ethnic Albanian
Postuar nė: 09.12.2006, 22:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 154
Antari Nr: 3787
Bashkangjitur: 02.11.2006 Citim (Uskana2006 @ 09.12.2006, 21:48)
O Zoterinj nuk duhet te dramatizojm shume kete rast, nuk dime ne te vertet se ēka ka ndodhur, tash i paraqesim katoliket si te ashtuquajtur fanatike, por sa flamura jane djegur neper bote dhe sa manifestime jane mbajtur ne boten muslimane me pretekst se eshte perqeshur feja islame,???!!! . Me te vertete nuk shoh se perse nuk mund te marrim ne goje personazhet e imagjinuara fetare,si jezuin ose muhametin kjo eshte absurditet.


Aaaaaaa, tashi spo bojka me e dramatizu, po qka nese do te kishte ndodhur e kunderta qe muslimanet shqipetar ta sulmojne nje Kryqali?? ateher do tju kishte dal goja te veshte juve islamofobistave shqip-foles!!

Per mua ky rast eshte BARBAR, duke pasur parasysh qe Qumili nuk perqeshi askend!
Ndersa te lutem permbaju temes, mos hy llugave kjo le te jete verjejtje serioze smil3dbd4e7853679.gif kjo eshte nencmim, te thuash se keto figura jane imagjinata, keto figura jane Profet te derguar nga Allahu dhe ckado qe te shkruash kunder eshte BLASFEMI smil3dbd4e7853679.gif kujdes te them edhe nje here, ti mbaje tenden spo te perzihet askush ne imagjinaten tende ka feja islame mos u perziej smil3dbd4e7853679.gif
PM
Top
fancy_boy
Postuar nė: 10.12.2006, 00:18
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Te lumte Ethnic Albanian, se Uskana2006 xhdo here qe shof xhdo postim qe nxjer gjithmon kundershton fen Islame se dij pse i ndodh kjo.

Ndoshta Je Krishter por kjo spo na pengon fare. Por edhe ti mos kundershto fen Islame.

Ket qe ja kan ba Humoristit Shqiptar Qumili Eshte shum gje e flliqt

Respekte Per te gjith.


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
Meta
Postuar nė: 10.12.2006, 17:55
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 426
Bashkangjitur: 30.11.2005Me vjen keq kjo cka i ka ndodhur qumilit.......nuk besoj se ai luan me fene e askujt por me njerezit qe e quajn vehten fetar.edhe ato jane njerez sic jemi ne krejt; nuk do te thote se njerezit te till jan me te mire se tjeret.Feja mbahet me zemer e jo vetem me fjal per tu treguar te tjereve.
PMEmail Poster
Top
LirimShabani
Postuar nė: 10.12.2006, 18:49
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Uskana

askush nuk dramatizoi asgje ne kete rast. ne e njohim Ēumilin si Ēumil po se cfar besimi ka un nuk e di dhe nuk kam degjuar qe ai te deklarohet per musliman apo katolik apo shehler....mirepo perqeshje te krishterizmit nuk ka verejt te humori i tij ne Portokalli qe doli.....ne nuk dramatizojme asgje ketu vetem se japim mendimet tona po nese ty te djeg dicka athere skemi faj ne....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio