Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Qa mendoni Per OVL-UCK, a jom tu vepru mir ish Ushtaret e uck
bloodyalboz
Postuar nė: 10.12.2006, 01:40
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 32
Antari Nr: 1943
Bashkangjitur: 01.08.2006a kan me ja ari qellimit Isht Ushtaret e UCK-s
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
dajki
Postuar nė: 10.12.2006, 01:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006P A T J E T E R.

Ata luftuan per ne (popullin)e vun ne rrezik gjen me te shenjt ne kete bote JETEN.ndaj edhe ne do ti mbeshtesim me gjith forcen ton (morale dhe fizike)
eee kur e kan mbeshtetje nga populli,patjeter ta rrespektojne edhe "qeveria".
te bashkuar do ti arijme qellimet tona.


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
bloodyalboz
Postuar nė: 10.12.2006, 02:09
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 32
Antari Nr: 1943
Bashkangjitur: 01.08.2006Po dajki flm per mbeshtetjen amo QEVERIA e tashme ska ndermen me e Perkrah se ua Dhon afatin 100 ditshe po zbon Gjo se se pari Me vjen Keq me thon se osht nje nder Depute i joni po deklaroj se sju Vin Ndima Invalitve Te Luftes a per BRANITELLAT po ka ndima e per Invalidet ton jo me ka lone pa koement
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
spartacus
Postuar nė: 10.12.2006, 13:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 146
Antari Nr: 1077
Bashkangjitur: 26.04.2006ishte bdi-ja 4 vite ne qeveri dhe asgje nuk beri per keta djelmosha, edhe pse shumica e ketyre ish luftetarve ishte ne radhet e bdi-se, por me cudit fakti pse nuk i dhan asnje ultimatum qeverise se kaluar ne lidhje me ceshtjen e veteranve te luftes....
sidoqofte nuk pres edhe nga kjo strukture qe jane tash ne qeveri qe te bejne dicka ne lidhje me statusin e veteranve.
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 10.12.2006, 18:44
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006blodyalboz

Teka qe ke hapur ka te beje me OVL te UĒK-se dhe do te lutesha qe te gjithe te permbahen ne kete teme. Nuk e di sa e keni pare nje marshim qe OVL e organizoi ne Tetove. Ishte per mrekulli per mendimn tim...a do te ja arijne qellimit kjo mvaret se cka ata synojne dhe sa do te punojne....
mendimi im eshte qe dicka do te bejne sepse cdo gje sa pashe une ne ate marshim ishte nje organizim i palajmeruar dhe ata ariten qe te mbledhin aq ushtar rreth vehtes dhe jam i bindur qe partite tona nuk do mundem te mbledhin as 100 ushtare sepse puna e tyre u pa dhe puna e tyre ishte dhe eshte vetem pasurimi vetiak, perdorimi i ceshtjes kombetare per fitim votash dhe asgje me shume....

e per OVL mbesim te shohin se cka do pergadisin ne te ardhmen...


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
bloodyalboz
Postuar nė: 10.12.2006, 22:39
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 32
Antari Nr: 1943
Bashkangjitur: 01.08.2006Po Lirim Partit tona kshyren veq me u pasuru asgje spo bejn Per popullin a ushtar ka pat reth 800 at dit per ma tutje kena me e pa OVL qa ka me Bo ne Muajn SHkurt
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
Lediani
Postuar nė: 11.12.2006, 22:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Me te vertete ishte nje marshim teper mbreslenes ku te gjith njerezit qe ishin pjesmarres ne kete tubim, dhe qe i shihnin ish VIPAT e luftes te marshonin ashtu per nje, syt e tyre mbusheshin me lot, nga gezimi, por e dhe nga mjerimi, qe shumica e tyre sot, enden rrugeve per te gjetur buken e gojes, ku partite politike deri dje benin premtime te kota, per ish luftetaret, invalidet por edhe shoket e tyre, qe deri dje kan qene bashk luftetar e njeri sot po u beka politikan e tjetri po beka fukara. Kur i mblodhen djemt, i mblodhen per mos u kthyer me ne shtepi,per ta sakrifikuar jeten maleve, duke dal ne vij te par me armikun, e sot qe cdo gje ka mar kahje tjeter ngjyra politike, per shkak se esht njera parti apo tjetra ne pushtet, dhe xhelozia nuk po na le te ecim perpara, per te realizuar premtimin e dhena, ish ushtaret e UCKombetare qe kan qene ne funksione administrative perjashtohen nga detyrat, PSE? sepse i perkasin ngjyrave te ndryshme politike, e ato invalid lufte qe sot jan me familje, qe jan me 1 kem, me nje dor, me sy ose pa sy, cfar do bejn? ku do han?. me te vertet nervozohem shum kur i degjoj keto llafe sepse me te vertet me vjen shum keq, por ky esht realiteti te dashur koleg, ne as nje her skemi per te ndryshuar.
PM
Top
saraj
Postuar nė: 12.12.2006, 08:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 3784
Bashkangjitur: 02.11.2006Interesante eshte se deri sa ishte Bdi ne qeveri ushtarve nuk ju degjoheshte zeri,pas humbjes u ngjallen ,para ca kohe shum ishte aktual poeti shum shum i madh dhe kryetari i shoqates Fazlia, me deklaratat dhe rrenat e tij poetike per ligjin per ushtaret dhe invalidet, nuk u be gje.Kaluan shum vjet pas luftes dhe nuk kishte kurfar ultimatumi kurse tash dalin me ultimatum, ndoshta kane ndi erė se do te rregullohet ceshtja nga Pdsh e mos mbeten pa koment. Rranacaket si Fazlia etj,duhet burgosur per jete.
PMIntegrity Messenger IM
Top
spartacus
Postuar nė: 12.12.2006, 10:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 146
Antari Nr: 1077
Bashkangjitur: 26.04.2006eshte kjo politike e bdi-se qe prape nepermjet institutit te uck-se te vijne ne scenen politike...mjerim
PM
Top
kitrra
Postuar nė: 12.12.2006, 13:18
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 27
Antari Nr: 4613
Bashkangjitur: 12.12.2006Dėshmorėt, martirėt, invalidėt e luftės, luftėtarėt e lirisė veteranėt dhe tė gjithė ata qe ju pėrgjigjen kushtrimit tė vendit pėr ti dal zotė vatanit burojnė nga gjiri i popullit pra nė pėrmasa mė tė mėdha janė vet populli, andaj ngjyrimi i tyre me ngjyra politike mendoj se ėshtė njė ndėr hapat mė tė gabuar. Ata nuk luftuan pėr parti dhe nuk i takojnė asnjė partie, ata nuk luftuan pėr rajone dhe nuk i takojnė asnjė rajoni, ata luftuan pėr lirin e kėtij vendi dhe i takojnė popullit nga e kanė edhe burimin. Kur flasim pėr ATA mendoj se nuk duhet pėrzier emra te liderėve te ndryshėm (pa marrė parasysh kush janė ata), nuk guxojmė ti ndajmė ne krahina, vise apo rajone por duhet flasim pėr njė tėrėsi: Luftėtar tė Lirisė. Partitė tona si nė Kosovė ashtu edhe ne Maqedoni nuk bėnė asgjė pėr ketė shtresė te ndjeshme te ndikuara nga njė apo tjetri faktor (pa marrė parasysh se cila ishte ne pushtet) dhe duke mos pasur ide se ēka ti ofrojnė popullit po mundohen qe ti nėpėrkėmbin luftėtarėt duke krijuar edhe ndasi, por duhet te jemi ne populli qe tu themi ndaluni: ‘’Luftėtarėt e lirisė na takojnė neve dhe me ta nuk guxon te luaj askush sepse ne jemi ata qe i krijuam dhe ne jemi ata qe pėrkujdesemi pėr ta’’ Andaj ju bėjė thirrje qe mos ti njollosim Luftėtarėt e Lirisė me lloj –lloj etiketimesh. Ndoshta persona te caktuar nga kjo pjesė e dhimbshme kanė bėrė dhe po bėjnė gabime por ne nuk duhet ti pėrgjithėsojmė ATA, sepse Luftėtarėt e Lirisė ishin dhe do mbesin sinonim i ėndrrave tona. ATA pėrherė do jen me ne, prandaj populli mendoj se ėshtė mire qe tu qėndroj pran ne ketė kohe shumė te vėshtire pėr ta kur nuk kane asnjė mbėshtetje institucionale. E kuptoj se edhe populli ka vėshtirėsitė e veta ekonomike por kėsaj shtrese mundemi tua shėrojmė plagėt edhe me njė visit ne familje, me njė fjalė te mirė, respekt apo edhe forma tjera.
Si pėrfundim mendoj se Luftėtarėt e Lirisė do ja arrijnė qėllimit sepse ata ishin , janė dhe do jenė shtresa me e lavdishme e historisė sonė te re.----------------------------------------
I TAKOJ LUFTĖTARIT NĖ TĖ CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
saraj
Postuar nė: 12.12.2006, 14:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 3784
Bashkangjitur: 02.11.2006Luftetaret e lirise duhet ndihmuar e respektuar,por mendoj se ish komandantat e tyre qe ishin ne qeveri dhe nuk bene asgje per ta,i lane tani te kerkojn ndihme nga nje parti qe nuk ka dal nga lufta,bdi duhet tu kerkoj falje per mashtrimin qe beni, duhet te shkojn dhe te vajtojne mbi varrezat e deshmoreve dhe te kerkojne falje qe nuk arriten ta plotsojne amanetin e tyre. Nuk duhet te presim shum nga pdsh- kur bashkeluftetari i la ne kete situat. " mendo ne zgjedhjen e shokut".
PMIntegrity Messenger IM
Top
berkan
Postuar nė: 12.12.2006, 17:31
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 16
Antari Nr: 4623
Bashkangjitur: 12.12.2006Une mendoj qe kan me je arit qellimit te vet pas tėr aty reziku qe ben ato ushtar pas tėr aty mundi tė madh qe jan duke ber tani tan ato rezike qe i kan kaluar normal qe do te arin suksese une mund tju deshiroj vetem realizim sa me te shpejt te kerkesave te tyre se me te vertet e meritojn edhe pse mendoj se jan ne mes gersherave por e di qe jan shum te fort dhe qellimit do ja arin shum shpejt dhe jan me te vertet shum te kjart ne kerkesat e tyre mua nuk me ngelet veq tjter tju deshiroj te gjithve antarve suksese dhe i pergezoj per keto ide me te vertet jan te mrekullushem, gjithkush qe e ndjen vetin shiptar mendoj se ėshtė krenar me ket persona me te vertet jan duke treguar burerin e tyre qe per tė realizuar amanetet e shokeve te tyre ( Dėshmorve te kombit ) tė cilet i tejkalojn tėr ato probleme dhe perseri nuk ndalen, une mburem me kėt Organizat ( OVL-UCK ) dhe mendoj se eshte shpėtimtar per popullim Shqiptar nė Maqedoni
PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 13.12.2006, 21:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Ju pershendes te gjithve edhe pse nuk i njoh bash mir kto te OVL-s than shkurt se njoh asnje por desha me dit se a mos di dikush dicka se kush jan ata te cilet e perfaqsoin ket organizat dhe se a asht kjo organizat e paster dua te them a ka njerez te moralshem dhe shqiptar ne ket organizat,a ketij shokut te fundit desha ti them se amaneti i deshmorve te kombit nuk ruhet dhe realizohet me formimin e organizatave apo dickaje tjeter por ajo realizohet duke ber hapa me radikal perfshir edhe luft pa mar parasysh si do te zhvillohet ajo guerile apo frontale dhe ne ket menyr ruhet dhe respektohet gjaku i derdhur i tyre per ket popull dhe ket komb......... RESPEKT PER TE GJITH.....


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
bloodyalboz
Postuar nė: 16.12.2006, 01:50
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 32
Antari Nr: 1943
Bashkangjitur: 01.08.2006po Terosris ka njerez shqiptar jon dhe kan moral aaa
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
Ujqit e Bashkuar
Postuar nė: 30.01.2007, 05:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 5517
Bashkangjitur: 29.01.2007Pershendetje i nderuar qe e ke hap kete diskutim,qe ia vlen me u diskutu,OVL-UCK e kam ceke edhe ne nje debat tjeter ku ishte po diqka ne lidhje me kete teme,eshte nje Organizate e fuqishme,e cila do ti mbroj Familjet shume te nderuara te Deshmoreve te Kombit,Invalidet e Luftes dhe ish ushtaret e UCK...Eshte nje Organizate qe nuk ka te beje me parti politike nga informatat e mia,dhe ka djem te fort qe e perkrahin si nga Ilirida ku e ka edhe shtabin si nga Kosova ku perkrahje direkte i dha Hashim Thaci ish udheheqesi politike i luftes Kosoves qe done te thote se ne te ardhmen ka me qene organizate qe do luftoj qe ta qoj ne vend amanetin e shum deshmoreve qe ran per kete vend...A sa i perket a kan me ja arit qellimit patjeter se do tia arin nese jo me laps me pushk pasi pushket u lan per dite me te mira nese nuk ka dite me te mira ather normal qe jemi te gatshem edhe me i kap pushket prap edhe me i arit qellimit te gjithe na qe e perkrahim ate organizate edhe te gjithe ata qe ja duan te miren keti kombi..tun kaloni mire
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio