Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Si e gjykoni Perleshjen e LDK-se
r.mislimi
Postuar nė: 10.12.2006, 23:24
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Zgjedhja e Kėshillit tė Pėrgjithshėm tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės, nė kuvendin e saj zgjedhor, ka ngritur tensionet nė mesin e delegatėve tė kuvendit, pėrkatėsisht pėrkrahėsve tė Fatmir Sejdiut dhe tė Nexhat Dacit. Fill pas propozimit tė listės sė anėtarėve pėr Kėshillin e Pėrgjithshėm tė LDK-sė, tensionet dhe pakėnaqėsitė nė mesin e pėrkrahėsve tė Nexhat Dacit, kanė shpėrthyer nė pėrleshje fizike me pėrkrahėsit e kryetarit tė porsazgjedhur tė LDK-sė, Fatmir Sejdiu.

Kėshtu nė sallė filloi njė pėrleshje e ashpėr fizike ndėrmjet kėtyre dy grupeve, e cila u pasua me ndėrhyrjen e forcave speciale tė Shėrbimit Policor tė Kosovės.

Cili eshte mendimi juaj rreth ketij incidenti?
Mendoni se ende politikanet kosovar nuk kane pjekuri politike?
Dhe kjo perleshje mund te shkaktoj edhe mosbesim tek Nderkombetaret per te dorzuar Kosoven ne doren e Shqiptarve?----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
roki112
Postuar nė: 11.12.2006, 11:52
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 36
Antari Nr: 4403
Bashkangjitur: 04.12.2006"Dhe kjo perleshje mund te shkaktoj edhe mosbesim tek Nderkombetaret per te dorzuar Kosoven ne doren e Shqiptarve?"

mu nga kjo gje tani kam shumė frikė! dhe n.q.s. vjen deri tek kjo qė ta e humbin besimin ndėrkombėtarėt, plotėsisht, nė aftėsinė e shqipėtarėve dhe tė na japin vetėm njė pavarėsi tė kushtėzuar.. kjo pėrleshje "e vogėl" do tė dalė gjithēka jasht kontrolit.

siē dėgjova nė lajme tė top channel se ish- zėdhėnėsi i ish- presidentit tė ndjerė Ibrahim Rugova, nuk ishte fare nė listė. ndėrsa Nexhat Daci, i cili ėshtė njeriu 3 nė partinė LDK, ishte nė vendin 60 nė listė. kjo bėri qė "njerzit e paqės" tė shfaqin fytyrat e tyre tė vėrteta, por fatkeqėsisht, si gjithnjė mbi supe tė popullit shqipėtar! dhe po tė bėhet ky aksident nė kėtė parti gėnjeshtrash shkak pėr mosbesim ndaj shqipėtarėve pėr mirėmbajtje tė njė shteti.. kėta do tė vriten.

por sidoqoftė shpresoj qė tė mbetet me kėtė aksident "tė vogėl".

me respekt roki112.


----------------------------------------
fol tash pasi je larg permas, kur t'vi kam me t'lon ty shej adidas!
PM
Top
aristoteli
Postuar nė: 11.12.2006, 12:15
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Une mendoj pak me ndryshe, nga shkaku se pangopesia e kolltuqit e solli perleshjen qe cdo kush e pa, kjo ka nje mangesi ne kulturen njerzore, edukaten e tyre si dhe budallalekun me te madh te vet personalitetit dhe parties me te madhe ne Kosove.

Ishte nje nder turpet e dyta pas atyre ne Shqiperi mirpo kjo sic duket kaloi kufijt e ringut ku edhe ne KIK BOKS nuk ka te grushtuara te tilla.

Pjekuri pleqesie kan boll mirpo pjekuri njerzilleku skan fare, dhe duke pershendtur Sejdiun nderkombetaret per postin e dyte mendoj se thuan mos u merzit se qumshtin ne do ta japim.

Mos besim kan shkaktuar qe moti kosovaret ndaj nderkombetarve andaj po shtyjn po shtyjen Pavarsine dhe ne fund do i thuan sjeni ju per te udhehq shtet dhe mos nxirni aq ze tani se ua leme Kosoven serish nen Serbi .


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
roki112
Postuar nė: 11.12.2006, 13:51
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 36
Antari Nr: 4403
Bashkangjitur: 04.12.2006filozofi, nuk e ke edhe aq gabim, mirepo po tė thonė "ua lėmė Kosovėn sėrisht nėn serbi" nuk ėshtė edhe aq lehtė sepse nuk duan t'i mbajnė pasojat pėr gjakderdhjen qė do t'kishte ardh pas kėsaj deklarate! shqiptarėt kan qenė dhe do tė jenė popull luftėtarėsh.. historia na imponoj instiktin e luftės, sidomos tani qė patėm 3 lufta me radhė dhe kemi shum mė shum vetėbesim.

po nejse shpresojmė mė tė mirėn.


----------------------------------------
fol tash pasi je larg permas, kur t'vi kam me t'lon ty shej adidas!
PM
Top
Njomza_22
Postuar nė: 11.12.2006, 14:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006VETEM TURP dhe asgje tjeter
PM
Top
roki112
Postuar nė: 11.12.2006, 14:30
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 36
Antari Nr: 4403
Bashkangjitur: 04.12.2006eeee mi njomza.. ashtu ėshtė tek ne, ka punu njeriu tėrė jetėn qė t'a ul bythen ne atė karrige tė butė dhe tė nxehtė, dhe tash pėr njėherė t'mos jetė emri i tij nė listė.. ishte gjithė mundimi i kotė..

bohet mirė ;)


----------------------------------------
fol tash pasi je larg permas, kur t'vi kam me t'lon ty shej adidas!
PM
Top
Njomza_22
Postuar nė: 11.12.2006, 14:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006PO me vin habi se a gjithmon do jene po keto fytyra ne keta kolltuqe a nuk ka breza te ri, apo te gjithe jane injorant?

Nese ke qene 150 vite mjaft me leje 10 vite dikujt tjeter kjo eshte shpirtngushtesi o njeres dhe njeriu kete te keqe e ka sepse mendon gjithmon se vetem ai eshte i mencur dhe vetem ai duhet te udheheq.

Po keshtu asnjher nuk do te fitoj askush por edhe ai vete sdo te jete fitmitar.
PM
Top
roki112
Postuar nė: 11.12.2006, 14:36
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 36
Antari Nr: 4403
Bashkangjitur: 04.12.2006ashtu pra.. e sheh se kėtyre ju kan hy thinjat nė flokė, do tė vdesin tė gjithė ngadalė ngadalė, dhe gjenerata re po vjen! s'ka dyshim se do tė ndryshojė diēka, ėshtė vetėm pyetje kohe.


----------------------------------------
fol tash pasi je larg permas, kur t'vi kam me t'lon ty shej adidas!
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 11.12.2006, 17:17
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006C'te them?! Turp i madh! Nje parti si LDK qe mbahet si promotore e demokracise kosovare perfundon kongresin me grushta e shqelma?! smil3dbd4d8676346.gif

Mendoj se kjo figure e trishtuar do ngelet per kohe te gjate ne kujtesen e shqiptareve, pak kohe para pavaresise se Kosoves.

Ishallah s'na quajne te paafte per te zhvilluar demokracine ne Kosove per shkak te kesaj ngjarjeje te turpshme!
----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Lediani
Postuar nė: 11.12.2006, 21:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Mund te kete qene nje puc i bere nga dikush, qe mund te jete pjesetar i LDK-se, ose dicka xhelozie, mes simpatizanteve te LDK-se qe kan qene pro dhe kunder kryetarit te ri.
Tregon nje xhest as pak te mir per opinionin, por ne fund te fundit tregon dhe kosovaret, sa te zot jane ne udheheqjen, dhe zgjidhjen e probleme brenda per brenda partise.
PM
Top
QELLI_PR
Postuar nė: 11.12.2006, 23:07
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 7
Antari Nr: 4529
Bashkangjitur: 07.12.2006perleshja ndermjet delegatve te LDK-sė paraqet refleksion ndermjet dy grupeve te themeluara pas vdekjes se IBrahim Rugovės .Paraqet turp pėr personin Gani Geci i cili ėshtė edhe nxitės i problemit ku me qrast u perleshėn kėto dy grupe
PMMSN
Top
andy
Postuar nė: 11.12.2006, 23:20
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005Ka qen e papar ndonjiher. Oshte shum fort vec duhet te vazhdojm keshtu. Se ndryshe nuk na shef Perendimi, prandaj duhet te bejm ndonji Skandal dhe ashtu.


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 12.12.2006, 10:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006Per mua nuk ka ndonje befasi ne kete parti, ne fakt kete Parti e ka mbajtur me Diktatur ish-Kryetari i saj Rugova, perndryshe keto perqarje kane qene edhe me heret!

Ne fakt kjo parti e njohur me ate slloganin e tyre si "PAQESORE" me plan-program kristiano-mesjetar nuk me dhimbet fare, keta jane ata qe manipuluan me votat e muslimaneve duke i mashtruar dhe ne emer te votave te tyre duke insistuar te ndertojne nje sistem Latin-Vatikanist mu ne zemer te mbi 97% muslimaneve, duke ua falur tokat e Kosoves qe i kemi ruajtur me gjak shkollave latino-kristiane si DON BOSKO, apo Gjimnazeve Jezuite LOYOLA, pastaj u ndan me dhjetra hektar per ndertimin e kishave, apo madje thuren plane te Djallit te Malkuar duke insistuar qe te rrenojne Gjimnazin Xhevdet Doda per te ndertuar nje katedrale mesjetare ROMANO-Katolike mu ne ZEMER te Prishtinės!!

Ata pėrpiqen ta mashtrojnė All-llahun dhe ata qė besuan, po nė tė vėrtetė ata nuk mashtrojnė tjetėr, pos vetvetes, por ata nuk e hetojnėKuran (El bekare 9)


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
fotoni
Postuar nė: 12.12.2006, 11:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 144
Antari Nr: 350
Bashkangjitur: 26.06.2005Jane lufte interesash te ngushta dhe teper personale. Nese nuk eshte keshtu me gjithe ate pushtet disavjecar kishin bere dicka per te ardhmen e popullit i cili vazhdimisht varferohet.
PMMSN
Top
Ethnic Albanian
Postuar nė: 12.12.2006, 12:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 154
Antari Nr: 3787
Bashkangjitur: 02.11.2006

Si duket partia me e madhe e vendit, ose e quajtur nga disa simpatizant "partia e vlerave"i tregoj me ne fund vlerat e saja te fshehura prej vitesh!

PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio