Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Te Gjithė pėr njė ambient mė tė mirė, USSH
USSH-UP
Postuar nė: 31.03.2006, 12:55
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 42
Antari Nr: 412
Bashkangjitur: 15.11.2005

PRISHTINĖ, 30 MARS- Me rasitin e Ditės Ndėrkombėtare tė Ambientit, 1 prillit, Unioni i Studentėve Shqiptarė (USSH), nėn moton “Tė bashkuar jemi mė tė fortė - tė gjithė pėr njė ambient mė tė mirė”, ka paraparė tė organizoi njė aktivitet tė kėsaj natyre nė hapėsirėn universitare nė Prishtinė.
Zyrtari pėr informim i USSH’sė, Rini Usiri, bėri tė ditur se do tė bėhet pastrimi dhe mbjellja e fidaneve nė Qendrėn e Studentėve tė Universitetit tė Prishtinės, aktivitet ky qė do tė pėrkrahet nga degėt e kėsaj organizate nė Shqipėri e Maqedoni por edhe nga vetė Qendra e Studentėve.


Me kėtė rast organizatori u ka bėrė thirrje studentėve tė UP’sė qė tė jenė pjesė e kėsaj ekspedite nė mėnyrė qė kjo qendėr por edhe hapėsirat tjera studentore tė jenė shembull i mirėmbajtjes dhe pastėrtisė sė ambientit.
Mbetet qė tė gjithė studentėt tė jenė pjesėmarrės, dhe atė qė nga ora 10:00 kur edhe do tė filloi ky aktivitet.
Tė rikujtojmė qė edhe vitin qė shkoi, nė ditėn ndėrkombėtare tė ambientit, USSH patė organizuar njė aktivitet tė ngjashėm.

Nga: B. KRASNIQI


----------------------------------------
USSH
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio