Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kreshnik Qato Vs Laurent Goury
webm
  Postuar nė: 31.03.2006, 23:14
Quote Post


Lovely Jubbly
*****

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004Kemi kenajqesine t'ju njoftojme se me daten 2 Prill 2006 ne oren 15:00, ne arenen York Hall, e cila njihet si "Shtepija e Boxit Britanik" dhe qe ndodhet ne Bethnal Green, ne lindje te Londres, Kampioni Shqiptare i Boksit Profesional ne peshen Super te Mesme, Kreshnik Qato, do te konkuroje ne ndeshjen e tij te radhes. Ky duel me gjashte raude eshte i vlefshem per ngjitjen e Kreshnikut ne ne rangun boteror te boksiereve profesional.

Si e kemi perjetuar edhe gjate ndeshjeve ku Kreshniku ka konkuruar ne te kaluaren, fitoria e tij, si i vetmi boksier profesinist, dhe Kampion Boteror, qe luan per ngjyrat kuq e zi, do te na dhuroje emocione krenarie te cilat besojme se mbeten te perjeteshme ne memoriet tona.

Kreshniku tashme eshte heroi yne kombetare ne Diaspore, dhe si resultat, ai gezon nje mbeshtetje te flakte te bashkombasve tane ne Britanine e madhe. Prandaj ju bejme thirrje dhe ju lutemi te jeni te pranishem bashke me miqte tuaj, qe te perjetojme se bashku ndjenjat e ballelartesise sone kombetare ne diaspore.

Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 89 )
Datotekat e bashkangjitura  Untitled_1.jpg


----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio