Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> A mendoni se......
Lediani
Postuar nė: 02.04.2006, 09:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006A mendoni se eshte zgjidhje dhe sukses bashkimi i dy (2) Universiteteve te Tetoves, UEJL-USHT? ....... dhe a eshte pozitive transferimi i studenteve te UEJL-sė ne Shkup?.

Vendosa te hape kete teme, sepse mund te jete nje nga pikat me kryesore per debatime.....
PM
Top
Njomza_22
Postuar nė: 02.04.2006, 13:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006Nuk do isha pajtuar me bashkimin e ketyre dy universiteteve nga shkaku se do te behet nje knaqesi e maqedonve, ata gjithmon perpiqen qe Ut dhe UEJL ta shkrin duke bere nje shtypje te univeristetve dhe te mburem me ate se shqiptarve ju kena dhene ate qe e kan kerkuar, Dhe transferimi i studenteve ne Shkup do te ishte nje hap i gabuar sepse po shihet se cka jan duke bere ata qe jan tani atje diskriminim i madhe malltretim teper i madhe, ende egzistojn tipare te nacionalistve te dikurshem qe shqiptari duhet te jete nder maqedonin. Nese ne do te bashkohemi se bashku dhe do te bashkpunojm te gjith studentet duke dhe organizatat studentore USUEJL dhe US i UT dhe oragnizatat jo qeveritare ketu ne Tetove qe kete dukuri mos te lejojn te ndodh pasi ateher pjeserisht do te shkrihemi nen strukturat maqedonase. Kjo eshte nje politike e cila udhehqesit tane e din kete por duke i mbushur xhepat me pare dhe duke i mbyllur syt po deshiron te veprojn per te pasuruar veten.

Te bashkohemi per te qen me te fort!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PM
Top
Blerim
Postuar nė: 03.04.2006, 15:30
Quote Post


Ndihmės webmjeshtėr
*****

Posti: Antarė
Postime: 1117
Antari Nr: 4
Bashkangjitur: 27.11.2004mendoj se ma mir do ishte te ket fakultete edhe neper qytetet tjera se sa krejt me nje vend e tjeret pa hiq


----------------------------------------
Bal3Dimensional
PMEmail PosterUsers WebsiteMSN
Top
Gazetari
Postuar nė: 03.04.2006, 15:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 137
Antari Nr: 637
Bashkangjitur: 03.04.2006Jo nuk mendoj se eshte!
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 03.04.2006, 16:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Nje pergjigje per Njomza_21.

Njomza sa i perket asaj qe sllavet do te knaqen me bashkimin e universiteteve duhet te dijm se politika e tyre ishte aq e sofistikuar saqe na ndau neve si shqiptar prandaj sot i kemi dy universitete ku njeri paguhet tash nga shteti dhe tjetri jo. Problemi eshte qe ata nuk duan te financojn universitet shqiptar prandaj ishin te pajtimit qe te hapet nje universitet privat qe do te financohet nga te huaj dhe jo konkretisht nga shteti ndersa dihet fare mire qe 35 % e buxhetit plotsohet nga keto qe qune "albansko malcinstfo".

Mirpo edhe po i bashkuam kurgje skemi bere sepse perseri do te kete vendime politike per ne shqiptaret ktu prandaj do te thoja qe se pari ne duhet e bashkohemi si student dhe te luftojm politiken nacionaliste e shtypese sllave dhe gjithashtu politiken antishqiptare qe ende edhe sot e kesaj dite vazhdon ta luaj Evropa. Ketu do te perjashtoj Britanine qe nga shkaku i Amerikes ka ndryshu pak mendim. E kjo politik Evropjane karshi shqiptarve kuptohet fare mire sepse ne ket rast do te futet dhe ajo nderkombetare e OKB-se e cila cdo populli po i jep te drejten e vetvendosjese ndersa neve si shqiptar nuk na jepet nje e drejte e tille prandaj duhet e bejme kerkese te kta organizata nderkomebtare qe te ndryshohen kovnentat per vetvendosje dhe te behen keshtu si them une " CDO POPULL KA TE DREJT PER VETVENDOSE NE PERJASHTIM TE SHQIPTARVE "

Besoj se me kupton fare mire Njomza.----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Studenti20
Postuar nė: 11.04.2006, 15:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4745
Antari Nr: 995
Bashkangjitur: 11.04.2006 Citim (Blerim @ 03.04.2006, 15:30)
mendoj se ma mir do ishte te ket fakultete edhe neper qytetet tjera se sa krejt me nje vend e tjeret pa hiq

Jam me ty i nderuari Blerim.
pershendetje.


----------------------------------------
"Prano vdekjen nga armiku, prano plumbin nga ēeliku, prano t'varin ne litar, por kurrė mos prano tė jesh tradhėtar"
PM
Top
BESI_dr
  Postuar nė: 11.04.2006, 17:40
Quote Post


Bashkpuntorė
****

Posti: Antarė
Postime: 47
Antari Nr: 468
Bashkangjitur: 17.01.2006Nuk eshte e lehte te marresh guximin dhe te thuash PO ose JO ne pyetjen e shtruar.
Ti thuash PO ketij bashkimi do t'i prekesh ndjenjat e shume njerezve te cilet kane dhene gjithcka nga vetja per te pase nje universitet publik te atjeshem, e qe ne fakt ia kane arrite deri diku qellimit. Ne menyren se si funksionon momentalisht USHT eshte mjerim te marresh nej vendim per te studiuar atje, sepse ka hapesire te limituar infrastrukturore, ndersa eshte mese iluzive te mendosh se ne nje te ardhme te shpejte mund te te ofroi kushte adekuate ky universitet, per te bere hulumtime shkencore, ne menyre qe kuadri i prodhuar t'i perafrohet atij te rajonit.
Ne anen tjeter, t'i thuash JO ketij bashkimi, done te thote te dakordohesh me nje prodhim te pakontrolluar kuadrosh, dhe i cili nuk do te vlente asnje cindarke, meqe ne nje situate te tille nuk behet fjale per cilesi, dhe kjo nuk na con askund. tetova te mos jete fabrike ku prodhohen kuadro ne menyre te pakontrolluar, por nga aty te dalin eksperte te cilet ne nje te ardhme do te deshmohen ne lemin ku studiojne.
Po te pyetesha une, do te thoja keshtu: UEJL TE SHKRIHET NE USHT. Ndoshta kjo eshte nje formule e qoroditur, por une menjehere do te ia besha AMININ
PMEmail PosterUsers Website
Top
LuGaL
Postuar nė: 11.04.2006, 17:55
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 981
Bashkangjitur: 09.04.2006Te bashkuar PO ne kuader te nje bashkepunimi dhe integrimi te ndersjellte,projekteve te ndryshme etc etc... e jo ndryshe:)))) a transferet qe jane bere,behen dhe do te vazhdojne prej nje univerziteti ne tjeterin,nuk ka asgje te keqe...
Njomza_22 NACIONALIZMI ekziston dhe do te ekzistoje perderisa ekzistojne NACIONALITETET e tash Kush,Si dhe Sa eshte i inklinuar dhe e shprehen ate d.m.th nacionalizmin eshte dicka tjeter dhe teme ne vete...
Pershendetje per te gjithe...


----------------------------------------
KILL'EM ALL
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio