Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Malltretohen studentet nė pėrvjetorin e USHT-sė
Terroristi
  Postuar nė: 20.12.2006, 21:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Cfar ndodhi sot ne USHT deri sa po qendronte ne ket institucion NIKOLLA GRUEVSKI ?...!


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Dashi-25
Postuar nė: 20.12.2006, 21:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 499
Antari Nr: 4025
Bashkangjitur: 14.11.2006Ne pervjetorin e USHT-se rrehen studentet kur fjalimin e mer Lubisha Georgiefski
PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 20.12.2006, 21:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Une kam info se studntet jan rahur nga personeli i sigurmit te NIKOLLA GRUEVSKIT te cilet sot kan qendruar ne objektet e USHTes


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Cusack
Postuar nė: 20.12.2006, 22:13
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006E verteta duket se eshte ndryshe. Studentet kane pritur me fishkellima kryetarin e Parlamentit te Maqedonise, z. Lubisha Georgievski, gjate manifestimit te Pervjetorit te USHT-se.

Perkujtojme qe z. Georgievski ne vitin 1994 ishte kandidat per President te Maqedonise nga partia VMRO - DPMNE, dhe akoma mbahet mend deklarata e tij e famshme per prerjen e kraheve te shqiponjave, duke aluduar tek shqiptaret e Maqedonise.

Mendoj se sjellja e sigurimit ndaj studenteve ka qene turp i madh dhe shpresojme qe USHT te prononcohet mbi kete turpFotografi e jashtme


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 20.12.2006, 22:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006ok te faleminderit shoki se une aq i kam pasur infot sepse kam qen diku tjeter dhe skam qen pjse mares keshtu qe desha te di me mir rastin e sotem..........


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
arniti
Postuar nė: 21.12.2006, 02:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 184
Antari Nr: 4622
Bashkangjitur: 12.12.2006Ne Pallatine kultures ne Tetovė, ku ishin mbledhur njerez nga insitucione te ndryshme dhe me funksione te Larta ku erdhen per ta festuar 13 vjetorin e USHT-se, disa student e prishen qetsin ne kete manifestim duke bertitur e fishkelluar kur doli te fol kryetari i kuvendit te R.M z.Lubisha Georgievski ( dhe ato qe kane beritur dhe fishkelluar ndoshta nuk kane qene ne vetedije dhe nuk mund tu thuash atyre STUDENT, duhet tu vije turp te tregojne ashtu sjellje, perse e them kete se te gjith te pranishmit kane patur thirje nga ana e USHT dhe ty si student te sillesh ashtu si rugaē mendoj se e kane merituar dhunen qe eshte ushtruar ndaj tyree).
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 21.12.2006, 09:30
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (arniti @ 21.12.2006, 02:08)
Ne Pallatine kultures ne Tetovė, ku ishin mbledhur njerez nga insitucione te ndryshme dhe me funksione te Larta ku erdhen per ta festuar 13 vjetorin e USHT-se, disa student e prishen qetsin ne kete manifestim duke bertitur e fishkelluar kur doli te fol kryetari i kuvendit te R.M z.Lubisha Georgievski ( dhe ato qe kane beritur dhe fishkelluar ndoshta nuk kane qene ne vetedije dhe nuk mund tu thuash atyre STUDENT, duhet tu vije turp te tregojne ashtu sjellje, perse e them kete se te gjith te pranishmit kane patur thirje nga ana e USHT dhe ty si student te sillesh ashtu si rugaē mendoj se e kane merituar dhunen qe eshte ushtruar ndaj tyree).

arniti,
po justifikon dhunen si pergjigje ndaj protestes studentore?!

Paraqitja ne skene e zotit Georgievski ishte pikerisht "e fishkellueshme" sepse nuk eshte harruar paraqitja e tij ne Zgjedhjet Presidenciale 1994 kur kercenonte "shqipet" me "prerje krahesh" dhe paraqitja e mbremshme me "zonja dhe zoterinj, jam i lumtur...."

-Per t'u fishkelluar aty ishin shumica e "te veteftuarve", perfshire ketu te gjithe PDSH-ne, te cilet e protestuan legalizimin e USHT-se me tenxhere e me fishkellima ne Kuvendin Republikan.

Protesta e shfaqur mbreme ne sallen e Qendres Kulturore s'ka patur pse te dhunohet. Demokracia kerkon nxjerrjen e "prishesit te qetesise" nga salla por jo ndeshkimin fizik te tij.

arniti,
hap syte pak si shkruan o zoteri se le nam!


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
berkan
Postuar nė: 21.12.2006, 09:50
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 16
Antari Nr: 4623
Bashkangjitur: 12.12.2006un mendoj se ishte turpi i madh per sigurimin te cilet i rehen studentet ne at menyr se fund fundja univerziteti u takon studentve e jo partive politike dhe pik se pari duhet ta mesojn zotrit dhe ta din se studentet jan ardhmerija jon e kombit . Jam i bindur se ata qe i kan rehur studentet nuk kan asnje dit shkolle se ta kishin klasen e par nuk do te veprojshin ashtu se do ti kuptojshin studentet. Se kjo cka ka ndodhur mbrem kjo nuk ka qen edhe ne kohen e komunizmit
PM
Top
arniti
Postuar nė: 21.12.2006, 10:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 184
Antari Nr: 4622
Bashkangjitur: 12.12.2006Studenti sduhet te sillet ashtu, nese eshte student ateher nuk i ka hije te bertas dhe te fishkelloje ne nje manifestim , don te bertasish dhe te fishkellojsh shko ne nje koncert apo stadion ku luhen ndeshjet , dhe per ata student qe skan fije truri ata sme dhimben kjo eshte nje MESIM per ta qe herave tjera te mos bejne ashtu !!!!!!!!!
PM
Top
eros_77
Postuar nė: 21.12.2006, 10:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 554
Antari Nr: 3906
Bashkangjitur: 09.11.2006Do te jap nji komente: Isha prezente ne momentine kur eshte ushtruar dhune ndaj studenteve,ate kohe isha te dera e himjes kur ato po dalin tu mshu njeri tjetrit me te vertet nji ngjarje maramenqethse, nji momente qe te blokon trurin, dhe nuk din cka te besh vetem e vetem te mendoshe se o zot cka po ndodhe ...edhe e vetmja gje cka me ra ndermend ishte se kjo eshte zenke mes bdi-pdsh pa mos menduar se ato jan studente se nuk isha prezente mrenda kur ka folur liceto l.gj. dhe cka ka ndodhur pse ka ardhe deri te aj moment...te permend edhe nji nuk shkova ne rolin e studentit po ne rolin e aktivistit te pdsh...(nuk u futa mrenda i njihja disa njerze cka po mshojnin mby studentin, njerin shum mire edhe po me tregon se cka paska ndodhur) oki u largova nga aje vend dhe shkuam ne nji lokal isha me dy shoke e vetmen gje cka kam mendu ka qene cka eshte te ju ndodhur shqiptareve, kur shkova ne shpi familja kshirnin nji incizim i bere ne nji mal te kosoves gjate luftes se 98, besoni i krahasova deri ne ate nivel SERBE-PDSH dhe dul ne pah se maqedonte punojne ne grindjen mes shqiptareve.....

Me vjen keq per studentet por cetash nji kritike te madhe per ata se ne duhet te jemi te vet dishem se ku jetojm edhe si veprojm dhe cysh duhet te sillemi...........

Mbese me shprese se kjo do t ngele ngjarja e fundit e zenkave shqiptaro-shqiptare pa planifikime paraprake e them ket se do ta kishin merituar ate vetem e vetem nese do te kishte nji skenare dhe regji politike paraprake......
PM
Top
berkan
Postuar nė: 21.12.2006, 10:29
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 16
Antari Nr: 4623
Bashkangjitur: 12.12.2006me vjen keq arnit qe tu qenka dhimt aq shum si e quajn at gjorgjievsk apo lugat me i than kta student vetem i paskan fishkellu po ku ta kishin gjujtur me ndonje vez bylbyli ateher sipas mendimit tend do tu duka ti vrasim kta student te shkelqyshem.
PM
Top
saraj
Postuar nė: 21.12.2006, 11:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 3784
Bashkangjitur: 02.11.2006Pershendetje.Une kete manifestim e kam ndjek ne transmetimin e TVM-2 dhe fishkellima e tyre nuk me pelqeu,arsyet: e para ky ishte nje manifestim solemn per 13 vj. e themelimit te UT-se,e dyta aty ishin prezent rektor te univ. te ndryshme si dhe akademik,ambasador etj. Ne nje akademi solemne nuk ka hije nje sjellje e tille pa marre parasyshe se kush e beri STUDENT APO RRUGAC, kjo eshte per tu gjykuar. STUDENTET TE CILET NUK JANE TE KENAQUR MUND TE ORGANIZOJN PROTESTA. ''KAN LYP E AN XHET''.
JU QE THONI SE L.GJ. KA QENE KANDIDAT PER KRYETAR DHE KA THENE ATE QE KA THENE. JU PERKUJTOJ SE ME RASTIN E DITES SE FLAMURIT 28 NENTORI NE TEATRIN POPULLOR MAQEDONAS KY ZOTRI L.GJ. MBAJTI FJALIM KU ISHIN TE PRANISHEM KOMPLET KRYESIA E BDI-se DHE ATJE FOLI MAQEDONCE DHE NUK KISHTE FISHKELLIMA, I PARI ESHTE DASHTE TE FISHKELL. ALI A. POR AI DHE STUDENT TE MENCUR NUK E BENE KETE. KJO TREGON QELLIMET E TYRE DHE PRAPAVIN E FISHKELLIMAVE.
PMIntegrity Messenger IM
Top
Cusack
Postuar nė: 21.12.2006, 12:37
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (arniti @ 21.12.2006, 10:03)
Studenti sduhet te sillet ashtu, nese eshte student ateher nuk i ka hije te bertas dhe te fishkelloje ne nje manifestim , don te bertasish dhe te fishkellojsh shko ne nje koncert apo stadion ku luhen ndeshjet , dhe per ata student qe skan fije truri ata sme dhimben kjo eshte nje MESIM per ta qe herave tjera te mos bejne ashtu !!!!!!!!!

o zoteri arniti
Studenti ka te drejten e shprehjes se revoltes dhe sigurimi ka per detyrim te mbaje qetesi ne sallen e mbajtjes se manifestimit. Ne kete rast, detyra e sigurimit ka qene te nxjerre jashte nga salla studentet "rrebele" por s'i jep njeri te drejten askujt t'i godase pjesemarresit ne nje manifestim te tille.

Keto MESIME qe predikon ti ketu o zoteri, s'do ia mbyllin gojen studenteve. Liria e fjales dhe e veprimit eshte e cmuar o zoteri. Te te perkujtoj se studentet ne Bote rrezojne qeveri, monarki, ndryshojne ligje, i dalin tankseve perpara per te mbrojtur interesat kombetare.

"Regjisori i skenave parlamentare" vete tha pas manifestimit se "te gjithe kane te drejte te protestojne".

Te kujtohen tenxheret e bilbilat ne Kuvendin Republikan te Maqedonise ne kohen kur po zyrtarizohej UT-ja? Te vinte sigurimi i parlamentit dhe t'i godiste deputet fishkellues???
----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
roki112
Postuar nė: 21.12.2006, 13:25
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 36
Antari Nr: 4403
Bashkangjitur: 04.12.2006arniti besoj se mė shumė t'u deshka ty njė MĖSIM!

je i vetėdijshėm se ē'flet shoki? kėta studentė qė fishklluan / demonstruan aty, kan qenė shum nė tė drejtė! e ti qė po i jep krah shkaut i cili don tė tė humbė fare duhet tė tė vijė turp tė quajsh OK kėtė vepėr tė shėmtuar tė shkijeve!

hap sytė mirė dhe logjiko pak, mėso nga historia oooo shok! shkau qė nga lindja e gjerė nė vdekje mundohet tė ta fut! e sheh se ē'na bėri?? t'i rreh studentet, e tė ēon tė flasėsh keq pėr ata studentė.. kupton? mos u ēorro prej atyre thashethemeve sllave, por luftoj kudo qė tė mundėsh!


----------------------------------------
fol tash pasi je larg permas, kur t'vi kam me t'lon ty shej adidas!
PM
Top
QELLI_PR
Postuar nė: 21.12.2006, 14:17
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 7
Antari Nr: 4529
Bashkangjitur: 07.12.2006Ku jeni o shqiptare pse nuk reagoni ndaj kėtyre shkeljeve qė bėhen nga ana e shovenisteve Maqedonė si dhe nga ana e Shqiptarve tė cilėt kanė gjakė shkau tė cilėt deshirojnė tė kenė bashkpunim me Ēetnikė tė Serbisė dhe Maqedonisė.
Vdekje Ēetnikve si dhe shqip folsve tė cilet i pėrkrahin.
Zėri i studentit nė trojet Shqiptare gjithmon ka reagu ndaj padrejtsive.
Persahendetje nga Prishtina nga QELLI.
PMMSN
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio