Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Vari im nė Sllupēan, nė Tanushė,kalanė e Tetovės..
Terroristi
Postuar nė: 20.12.2006, 21:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Vari im ėshtė nė Sllupēan, nė Tanushė, nė kalanė e Tetovės

Bija ime!


Aq e kisha dashur qė tė jem afėr teje, tė shoh se sa je rritur. Por edhe pse jam larg, larg saqė na ndajnė dy botėra, unė e ndjej veten krenar dhe shumė afėr teje, kur e di se pėr cka u sakrifikova, e ti bija ime e dashur, duhet tė jesh shumė krenare, gjithmonė tė ecėsh me kokė tė ngritur lart, tė mos dorėzohesh edhe pse disa tė mendojnė pėr jetime.
Unė jam larg, thash sa dy botėra, por shpirti im cdo mbrėmje vie nė natė, nė dhomėn tėnde ti pėrkdhel flokėt e arta, flokėt e gjata, qė aq shumė i desha. Pas ca kohėsh me anė tė kėsaj letre, nuk dėshiroj qė tė tė arsyetohem pėr ikjen time pa fjalė, pa gjurmė, por tė tė them se edhe pse unė vdiqa, kėtij populli tė pėrvuajtur duhej t'i dalė dikush nė krah. Unė isha i fundit qė mora kėtė guxim, sepse shokėt e vėllezėrit e mi, mu atėherė kur u paraqita pėr nė luftė, ata vetėm se kishin ujitur tokėn me gjakun e tyre, e lulet e lirisė sa vijnė e rriten. Bija ime! Ngre kokėn lart, se nuk dėshiroj tė tė shoh se si e ndjen veten jetime. Ta lash nėnėn, e cila ishte frymėzimi im pėr tė shkuar nė luftė, zemra e cila gjakoi pėr mua, qė juve t'ju shoh tė lirė, tė kėnaqur nė atdheun tonė tė shkelur nga cizma e fėlliqur. Ajo prej tani do tė jetė udhėzimi yt, por tė pėrkujtoj, kujdesu shumė pėr tė.
Bija ime!
Letrėn qė po e lexon, ėshtė shkruar mu nė front, ku dominon fryma e barotit, fryma e lirisė, sepse llomotitjet e askujt nuk vlejnė, e as shitjet e patriotėve nuk bėjnė para, nėse nuk je nė front tė luftės, e tė shikohesh me armikun nėpėrmjet shėnjestrės. Kjo ėshtė kėnaqėsia e vetme, qė mund ta pėrjetojė secili qė dėshiron tė vdesė e jo tė luftojė me shpresė qė tė kthehet nė familje. Tė lutem bija ime! Mos ma kėrko varrin se nuk do tė ma gjeshė. Dije edhe mbaje mend se varri im ėshtė nė Sllupcan, nė Tanushė, nė Kalanė e Tetovės. Kėtu prehen eshtrat e mia. Tė lutem mos ngurro, dhe thuaju tė gjithėve qė mos tė ngurrojnė qė tė mė ngrisin pėrmendore, sepse nuk dhashė jetėn pėr pėrmendore e pėr strofa kėngėsh, por vetėm e vetėm qė tė fitoj kėnaqėsinė e Zotit qė e falėnderoj shumė qė mė gatoi aq mirė. E di se tash duke i lexuar kėto rreshta tė pikojnė lotėt, por mė vie shumė e qartė se ato janė lotėt e krenarisė, e jo lotėt e dhimbjes pėr babanė e vdekur, pėr babanė i cili flijoi veten sikur shumė baballarė tjerė.

Bija ime!
Janė kėto fjalėt e mia tė fundit, sepse pas kėsaj nisem nė njė betejė nė tė cilėn nuk ka mbrapa. Bėhu vajzė e mirė, e ndershme, e dėgjueshme ndaj nėnės, bėhu vajzė e diturisė, e sinqertė. Mos lejo qė kjo botė mashtruese tė tė kapė me thonjtė e saj tė fėlliqur e tė tė cojė ku janė shumė vajza tė mbetura rrugėve tė Italisė e Evropės. Nėse bija ime nuk pėrfundon kjo luftė e ti rritesh, do tė kisha dashur qė edhe ti tė jesh nė rradhėt e ushtrisė sė popullit, sepse vdekja nuk ėshtė asgjė pėr ata qė i ofrohen vullnetarisht. Ajo ėshtė fazė qė kėrkon haracin e saj, por qė shpėrblehet me njė botė, me njė jetė tjetėr pėr tė cilėn po ta dinte mirė bota, do tė ngarendnin tė gjithė qė ta marrin me shpatė. Tė lutem bija ime, pėrshėndeti tė gjithė njerėzit qė mė kanė njohur, tė gjithė miqtė. Pėrshėndete nėnė tėnde dhe ruaje si sytė e ballit, sepse shumė e respektova dhe mė respektoi. Mirė u pafshim nė botėn e amshuar, nė botėn ku nuk ka mė brenga. Dhashtė Zoti qė tė jemi tė gjithė bashkė, nė njėrin kopsht tė Xhenetit. P.S. E dashur, mos ia trego dhe mos ia lexo letrėn cupės tonė deri sa tė rritet e deri sa t'i mėsojė shkronjat. Ju dua shumė....


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
ola_84
  Postuar nė: 12.02.2007, 01:17
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 12
Antari Nr: 5752
Bashkangjitur: 11.02.2007
Shum prekse...
PM
Top
MIRA_
Postuar nė: 12.02.2007, 10:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Kjo leter me duket eshte botuar ne gazeten Fakti kur Komandant Roki vdiq dhe ishte letra per bijen e tije mendoje ne kohen e luftes, apo?!


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
fantomi
Postuar nė: 12.02.2007, 21:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 163
Antari Nr: 3877
Bashkangjitur: 07.11.2006Tung Mira,
Te pershendes... kjo leter eshte vertet shum prekese.. ne vecanti se ne te ka shum sende te cilat kane qene realitet ne kohen kur eshte shkruar ajo!
Por kjo leter nuk eshte e shkruar nga Komandati legjendar ROKI, por eshte nga tjeter kush e shkruar!
Une personalisht e njoh autorin e ketij shkrimi.. me besoni, eshte fjala per nje talent te jashtzakonshem.. dhe ka edhe shum letra, poezi, tregime te tilla.. fatkeqesisht ende te pabotuara!
POr, sa i perket kesaj letre eshte njera nga letrat deri me tani me te lexuarat!

Pershendetje!
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 13.02.2007, 10:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (Terroristi @ 20.12.2006, 21:38)
Vari im ėshtė nė Sllupēan, nė Tanushė, nė kalanė e Tetovės

Bija ime!


Aq e kisha dashur qė tė jem afėr teje, tė shoh se sa je rritur. Por edhe pse jam larg, larg saqė na ndajnė dy botėra, unė e ndjej veten krenar dhe shumė afėr teje, kur e di se pėr cka u sakrifikova, e ti bija ime e dashur, duhet tė jesh shumė krenare, gjithmonė tė ecėsh me kokė tė ngritur lart, tė mos dorėzohesh edhe pse disa tė mendojnė pėr jetime.
Unė jam larg, thash sa dy botėra, por shpirti im cdo mbrėmje vie nė natė, nė dhomėn tėnde ti pėrkdhel flokėt e arta, flokėt e gjata, qė aq shumė i desha. Pas ca kohėsh me anė tė kėsaj letre, nuk dėshiroj qė tė tė arsyetohem pėr ikjen time pa fjalė, pa gjurmė, por tė tė them se edhe pse unė vdiqa, kėtij populli tė pėrvuajtur duhej t'i dalė dikush nė krah. Unė isha i fundit qė mora kėtė guxim, sepse shokėt e vėllezėrit e mi, mu atėherė kur u paraqita pėr nė luftė, ata vetėm se kishin ujitur tokėn me gjakun e tyre, e lulet e lirisė sa vijnė e rriten. Bija ime! Ngre kokėn lart, se nuk dėshiroj tė tė shoh se si e ndjen veten jetime. Ta lash nėnėn, e cila ishte frymėzimi im pėr tė shkuar nė luftė, zemra e cila gjakoi pėr mua, qė juve t'ju shoh tė lirė, tė kėnaqur nė atdheun tonė tė shkelur nga cizma e fėlliqur. Ajo prej tani do tė jetė udhėzimi yt, por tė pėrkujtoj, kujdesu shumė pėr tė.
Bija ime!
Letrėn qė po e lexon, ėshtė shkruar mu nė front, ku dominon fryma e barotit, fryma e lirisė, sepse llomotitjet e askujt nuk vlejnė, e as shitjet e patriotėve nuk bėjnė para, nėse nuk je nė front tė luftės, e tė shikohesh me armikun nėpėrmjet shėnjestrės. Kjo ėshtė kėnaqėsia e vetme, qė mund ta pėrjetojė secili qė dėshiron tė vdesė e jo tė luftojė me shpresė qė tė kthehet nė familje. Tė lutem bija ime! Mos ma kėrko varrin se nuk do tė ma gjeshė. Dije edhe mbaje mend se varri im ėshtė nė Sllupcan, nė Tanushė, nė Kalanė e Tetovės. Kėtu prehen eshtrat e mia. Tė lutem mos ngurro, dhe thuaju tė gjithėve qė mos tė ngurrojnė qė tė mė ngrisin pėrmendore, sepse nuk dhashė jetėn pėr pėrmendore e pėr strofa kėngėsh, por vetėm e vetėm qė tė fitoj kėnaqėsinė e Zotit qė e falėnderoj shumė qė mė gatoi aq mirė. E di se tash duke i lexuar kėto rreshta tė pikojnė lotėt, por mė vie shumė e qartė se ato janė lotėt e krenarisė, e jo lotėt e dhimbjes pėr babanė e vdekur, pėr babanė i cili flijoi veten sikur shumė baballarė tjerė.

Bija ime!
Janė kėto fjalėt e mia tė fundit, sepse pas kėsaj nisem nė njė betejė nė tė cilėn nuk ka mbrapa. Bėhu vajzė e mirė, e ndershme, e dėgjueshme ndaj nėnės, bėhu vajzė e diturisė, e sinqertė. Mos lejo qė kjo botė mashtruese tė tė kapė me thonjtė e saj tė fėlliqur e tė tė cojė ku janė shumė vajza tė mbetura rrugėve tė Italisė e Evropės. Nėse bija ime nuk pėrfundon kjo luftė e ti rritesh, do tė kisha dashur qė edhe ti tė jesh nė rradhėt e ushtrisė sė popullit, sepse vdekja nuk ėshtė asgjė pėr ata qė i ofrohen vullnetarisht. Ajo ėshtė fazė qė kėrkon haracin e saj, por qė shpėrblehet me njė botė, me njė jetė tjetėr pėr tė cilėn po ta dinte mirė bota, do tė ngarendnin tė gjithė qė ta marrin me shpatė. Tė lutem bija ime, pėrshėndeti tė gjithė njerėzit qė mė kanė njohur, tė gjithė miqtė. Pėrshėndete nėnė tėnde dhe ruaje si sytė e ballit, sepse shumė e respektova dhe mė respektoi. Mirė u pafshim nė botėn e amshuar, nė botėn ku nuk ka mė brenga. Dhashtė Zoti qė tė jemi tė gjithė bashkė, nė njėrin kopsht tė Xhenetit. P.S. E dashur, mos ia trego dhe mos ia lexo letrėn cupės tonė deri sa tė rritet e deri sa t'i mėsojė shkronjat. Ju dua shumė....


ALLAHU AKBAR smil3dbd4e7853679.gif


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Meli_Te
Postuar nė: 13.02.2007, 11:19
Quote Post


Moderatore
***

Posti: Antarė
Postime: 33
Antari Nr: 2875
Bashkangjitur: 22.09.2006 Citim (Terroristi @ 20.12.2006, 21:38)
Vari im ėshtė nė Sllupēan, nė Tanushė, nė kalanė e Tetovės

Bija ime!


Aq e kisha dashur qė tė jem afėr teje, tė shoh se sa je rritur. Por edhe pse jam larg, larg saqė na ndajnė dy botėra, unė e ndjej veten krenar dhe shumė afėr teje, kur e di se pėr cka u sakrifikova, e ti bija ime e dashur, duhet tė jesh shumė krenare, gjithmonė tė ecėsh me kokė tė ngritur lart, tė mos dorėzohesh edhe pse disa tė mendojnė pėr jetime.
Unė jam larg, thash sa dy botėra, por shpirti im cdo mbrėmje vie nė natė, nė dhomėn tėnde ti pėrkdhel flokėt e arta, flokėt e gjata, qė aq shumė i desha. Pas ca kohėsh me anė tė kėsaj letre, nuk dėshiroj qė tė tė arsyetohem pėr ikjen time pa fjalė, pa gjurmė, por tė tė them se edhe pse unė vdiqa, kėtij populli tė pėrvuajtur duhej t'i dalė dikush nė krah. Unė isha i fundit qė mora kėtė guxim, sepse shokėt e vėllezėrit e mi, mu atėherė kur u paraqita pėr nė luftė, ata vetėm se kishin ujitur tokėn me gjakun e tyre, e lulet e lirisė sa vijnė e rriten. Bija ime! Ngre kokėn lart, se nuk dėshiroj tė tė shoh se si e ndjen veten jetime. Ta lash nėnėn, e cila ishte frymėzimi im pėr tė shkuar nė luftė, zemra e cila gjakoi pėr mua, qė juve t'ju shoh tė lirė, tė kėnaqur nė atdheun tonė tė shkelur nga cizma e fėlliqur. Ajo prej tani do tė jetė udhėzimi yt, por tė pėrkujtoj, kujdesu shumė pėr tė.
Bija ime!
Letrėn qė po e lexon, ėshtė shkruar mu nė front, ku dominon fryma e barotit, fryma e lirisė, sepse llomotitjet e askujt nuk vlejnė, e as shitjet e patriotėve nuk bėjnė para, nėse nuk je nė front tė luftės, e tė shikohesh me armikun nėpėrmjet shėnjestrės. Kjo ėshtė kėnaqėsia e vetme, qė mund ta pėrjetojė secili qė dėshiron tė vdesė e jo tė luftojė me shpresė qė tė kthehet nė familje. Tė lutem bija ime! Mos ma kėrko varrin se nuk do tė ma gjeshė. Dije edhe mbaje mend se varri im ėshtė nė Sllupcan, nė Tanushė, nė Kalanė e Tetovės. Kėtu prehen eshtrat e mia. Tė lutem mos ngurro, dhe thuaju tė gjithėve qė mos tė ngurrojnė qė tė mė ngrisin pėrmendore, sepse nuk dhashė jetėn pėr pėrmendore e pėr strofa kėngėsh, por vetėm e vetėm qė tė fitoj kėnaqėsinė e Zotit qė e falėnderoj shumė qė mė gatoi aq mirė. E di se tash duke i lexuar kėto rreshta tė pikojnė lotėt, por mė vie shumė e qartė se ato janė lotėt e krenarisė, e jo lotėt e dhimbjes pėr babanė e vdekur, pėr babanė i cili flijoi veten sikur shumė baballarė tjerė.

Bija ime!
Janė kėto fjalėt e mia tė fundit, sepse pas kėsaj nisem nė njė betejė nė tė cilėn nuk ka mbrapa. Bėhu vajzė e mirė, e ndershme, e dėgjueshme ndaj nėnės, bėhu vajzė e diturisė, e sinqertė. Mos lejo qė kjo botė mashtruese tė tė kapė me thonjtė e saj tė fėlliqur e tė tė cojė ku janė shumė vajza tė mbetura rrugėve tė Italisė e Evropės. Nėse bija ime nuk pėrfundon kjo luftė e ti rritesh, do tė kisha dashur qė edhe ti tė jesh nė rradhėt e ushtrisė sė popullit, sepse vdekja nuk ėshtė asgjė pėr ata qė i ofrohen vullnetarisht. Ajo ėshtė fazė qė kėrkon haracin e saj, por qė shpėrblehet me njė botė, me njė jetė tjetėr pėr tė cilėn po ta dinte mirė bota, do tė ngarendnin tė gjithė qė ta marrin me shpatė. Tė lutem bija ime, pėrshėndeti tė gjithė njerėzit qė mė kanė njohur, tė gjithė miqtė. Pėrshėndete nėnė tėnde dhe ruaje si sytė e ballit, sepse shumė e respektova dhe mė respektoi. Mirė u pafshim nė botėn e amshuar, nė botėn ku nuk ka mė brenga. Dhashtė Zoti qė tė jemi tė gjithė bashkė, nė njėrin kopsht tė Xhenetit. P.S. E dashur, mos ia trego dhe mos ia lexo letrėn cupės tonė deri sa tė rritet e deri sa t'i mėsojė shkronjat. Ju dua shumė....

Qenka nje letėr e mrekullueshme smil3dbd4e02c5440.gif . Allahu ekber


----------------------------------------
Pejgamberi a.s. ka thene: "Nuk do te levize njeriu nga vendi Diten e Gjykimit pa mos u pyetur per kater gjera : per jeten ku e ka kaluar, rinine ku e ka harxhuar, per diturine cka ka bere me te, dhe pasurine si e ka fituar dhe ku e ka harxhuar.
PM
Top
luan2u
Postuar nė: 13.02.2007, 21:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Inshallah e fundit qe eshte shkruar, se dhimbja nuk mund te pershkruhet me fjale.

Me respekt
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 18.02.2007, 12:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Nje leter qe me preku pa mas, pra ja se cfar trima ka kombi shqiptar qe nuk i tremben vdekjes.

Bija ime!
Janė kėto fjalėt e mia tė fundit, sepse pas kėsaj nisem nė njė betejė nė tė cilėn nuk ka mbrapa. Bėhu vajzė e mirė, e ndershme, e dėgjueshme ndaj nėnės, bėhu vajzė e diturisė, e sinqertė. Mos lejo qė kjo botė mashtruese tė tė kapė me thonjtė e saj tė fėlliqur e tė tė cojė ku janė shumė vajza tė mbetura rrugėve tė Italisė e Evropės.

Nėse bija ime nuk pėrfundon kjo luftė e ti rritesh, do tė kisha dashur qė edhe ti tė jesh nė rradhėt e ushtrisė sė popullit,

sepse vdekja nuk ėshtė asgjė pėr ata qė i ofrohen vullnetarisht.


Kjo eshte qe me preku pa mas.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
fato1
Postuar nė: 25.05.2007, 12:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Me te vertet nje shkrim shum prekes

inshalla ne te ardhemen nuk do kete nevoj te shkruaj askush me kesi lloj letrash
kaloni bukur
PM
Top
dajki
Postuar nė: 04.06.2007, 23:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006SA KAM NJOHURI UN KETE LETER E KA SHKRUAJTUR KOMANDANT TELI.


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
Alb4nian
Postuar nė: 16.05.2010, 01:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 477
Antari Nr: 16077
Bashkangjitur: 19.06.2008Kjo leter esht shkruar nga Lefter Bicaj Komandant Teli, ai u nis ne nje aksion te sulmoj institucionet ne Shkup i detyruar nga udheheqesi i luftes se 2001 i cili kishte dhen urdher qe te vritet ose te burgoset Teli sepse kishte sulmuar Maqedonet tek bunari ne Sllupcan gjat armpushimit, ai kishte sulmuar sepse Maqedonet kishin vra nje te ri 14 vjecar nga Sllupcani.

Shoket e tij nuk deshten ta burgosin por i treguan atij per urdherin nga shtabi i pergjithshem dhe i than te ikte, pastaj ai shkroi kete leter dhe u nis per Shkup, ku se pari u helmua bashk me shoket e tij nga Shqiptaret dhe pastaj ju dha drit e gjelbert policve Maqedonas te hyjn ne ate shtepi kinse te vrasin Telin.

Pas kesaj pasoi nje tjeter aksion ne Karpallak ku u djegen 11 ushtar Maqedon nga Shaban Zenuni, ky aksion gjithashtu u be pa lejen e Shtabit te pergjithshem te UCK-se dhe Shtabi i pergjithshem me pas i informoi Maqedonasit se kush i kishte djeg keta ushtar dhe ju tha atyre te benin cfar te donin me Shabanin i cili u vra para pak ditesh ne Radushe, perndryshe Shabani vitet e fundit jetonte ne Itali sepse ne Maqedoni kerkohej jasht mase, me kujtohet nje detaj kur pak dit pas vrasjes se telit u vran 11 ushtare ne Karpallak nga Shabani dhe radiot raportuan ne bitpazar per kete aksion te UCK, njerezit bertiten dhe u gezuan per hakmarrjen ndaj Maqedonve, por fatkeqsisht dikush nga Shtabi i pergjithshem ishte hidheruar dhe beri cberi i futi ne dhe keta...


----------------------------------------
Menduat se ne ju krijuam kot dhe se nuk do te ktheheni kurr tek ne?
PMUsers Website
Top
Ble96
Postuar nė: 16.05.2010, 07:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 187
Antari Nr: 22258
Bashkangjitur: 14.05.2009 Citim (dajki @ 05.06.2007, 00:34)
SA KAM NJOHURI UN KETE LETER E KA SHKRUAJTUR KOMANDANT TELI.

smil4a8acf686328f.gif Po pra!
PM
Top
vllahi
Postuar nė: 16.05.2010, 08:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2200
Antari Nr: 16914
Bashkangjitur: 22.08.2008 Citim (Alb4nian @ 16.05.2010, 02:34)
Kjo leter esht shkruar nga Lefter Bicaj Komandant Teli, ai u nis ne nje aksion te sulmoj institucionet ne Shkup i detyruar nga udheheqesi i luftes se 2001 i cili kishte dhen urdher qe te vritet ose te burgoset Teli sepse kishte sulmuar Maqedonet tek bunari ne Sllupcan gjat armpushimit, ai kishte sulmuar sepse Maqedonet kishin vra nje te ri 14 vjecar nga Sllupcani.

Shoket e tij nuk deshten ta burgosin por i treguan atij per urdherin nga shtabi i pergjithshem dhe i than te ikte, pastaj ai shkroi kete leter dhe u nis per Shkup, ku se pari u helmua bashk me shoket e tij nga Shqiptaret dhe pastaj ju dha drit e gjelbert policve Maqedonas te hyjn ne ate shtepi kinse te vrasin Telin.

Pas kesaj pasoi nje tjeter aksion ne Karpallak ku u djegen 11 ushtar Maqedon nga Shaban Zenuni, ky aksion gjithashtu u be pa lejen e Shtabit te pergjithshem te UCK-se dhe Shtabi i pergjithshem me pas i informoi Maqedonasit se kush i kishte djeg keta ushtar dhe ju tha atyre te benin cfar te donin me Shabanin i cili u vra para pak ditesh ne Radushe, perndryshe Shabani vitet e fundit jetonte ne Itali sepse ne Maqedoni kerkohej jasht mase, me kujtohet nje detaj kur pak dit pas vrasjes se telit u vran 11 ushtare ne Karpallak nga Shabani dhe radiot raportuan ne bitpazar per kete aksion te UCK, njerezit bertiten dhe u gezuan per hakmarrjen ndaj Maqedonve, por fatkeqsisht dikush nga Shtabi i pergjithshem ishte hidheruar dhe beri cberi i futi ne dhe keta...

ALB4NIAN

Me te vertet shume dukesh i sakte ne informata sepse edh euen e kame ate ndjejnj qe komandat Teli u tardhtua gjithashtu nga eproret e vete sepse deshi te transferoj luften ne Shkup dhe jo te mbaj luften vetem ne viset shqiptare........


Komandant Hoxha iu afrua Shkupit ne araqin ,7 plumba i hange ne Viti


Tahir Sinani me 7 veta u vra ne Gostivare ra ne mine me duket........

Kto dhe shume gjera te tjera be bejne me kumptu se lufta ne Maqedni ka qene e kontrolluar ,e programuar sepse edhe po te flasim pas 9 vitesh tash jemi edhe me keq por vetem jane ndru struktura poilitike

PRAP DO TA THEM THENIEN E PANDELI MAJKOS SE LUFTA NE MAQEDONI ISHTE MISTER


----------------------------------------
idealistat filloin luften

trimat luftojne

te pamerituarit marrin pushtetin
PM
Top
snajperi
Postuar nė: 16.05.2010, 10:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 289
Antari Nr: 22040
Bashkangjitur: 07.04.2009o Teeli ke qen trim i madh te kam pa nje her ne jeten time live dhe vetem nje her ne jet te kam pershendet se ke qen trim i madh dhe i rrall Allahi te qoft ne Xhenetin ku ai i ka premtue deshmoreve je kan trim mbi trima Allahi i ndihmoft familjes tande.
PM
Top
the_bad_boy
Postuar nė: 16.05.2010, 11:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1534
Antari Nr: 5704
Bashkangjitur: 09.02.2007 Citim (Terroristi @ 20.12.2006, 22:38)
Vari im ėshtė nė Sllupēan, nė Tanushė, nė kalanė e Tetovės

Bija ime!


Aq e kisha dashur qė tė jem afėr teje, tė shoh se sa je rritur. Por edhe pse jam larg, larg saqė na ndajnė dy botėra, unė e ndjej veten krenar dhe shumė afėr teje, kur e di se pėr cka u sakrifikova, e ti bija ime e dashur, duhet tė jesh shumė krenare, gjithmonė tė ecėsh me kokė tė ngritur lart, tė mos dorėzohesh edhe pse disa tė mendojnė pėr jetime.
Unė jam larg, thash sa dy botėra, por shpirti im cdo mbrėmje vie nė natė, nė dhomėn tėnde ti pėrkdhel flokėt e arta, flokėt e gjata, qė aq shumė i desha. Pas ca kohėsh me anė tė kėsaj letre, nuk dėshiroj qė tė tė arsyetohem pėr ikjen time pa fjalė, pa gjurmė, por tė tė them se edhe pse unė vdiqa, kėtij populli tė pėrvuajtur duhej t'i dalė dikush nė krah. Unė isha i fundit qė mora kėtė guxim, sepse shokėt e vėllezėrit e mi, mu atėherė kur u paraqita pėr nė luftė, ata vetėm se kishin ujitur tokėn me gjakun e tyre, e lulet e lirisė sa vijnė e rriten. Bija ime! Ngre kokėn lart, se nuk dėshiroj tė tė shoh se si e ndjen veten jetime. Ta lash nėnėn, e cila ishte frymėzimi im pėr tė shkuar nė luftė, zemra e cila gjakoi pėr mua, qė juve t'ju shoh tė lirė, tė kėnaqur nė atdheun tonė tė shkelur nga cizma e fėlliqur. Ajo prej tani do tė jetė udhėzimi yt, por tė pėrkujtoj, kujdesu shumė pėr tė.
Bija ime!
Letrėn qė po e lexon, ėshtė shkruar mu nė front, ku dominon fryma e barotit, fryma e lirisė, sepse llomotitjet e askujt nuk vlejnė, e as shitjet e patriotėve nuk bėjnė para, nėse nuk je nė front tė luftės, e tė shikohesh me armikun nėpėrmjet shėnjestrės. Kjo ėshtė kėnaqėsia e vetme, qė mund ta pėrjetojė secili qė dėshiron tė vdesė e jo tė luftojė me shpresė qė tė kthehet nė familje. Tė lutem bija ime! Mos ma kėrko varrin se nuk do tė ma gjeshė. Dije edhe mbaje mend se varri im ėshtė nė Sllupcan, nė Tanushė, nė Kalanė e Tetovės. Kėtu prehen eshtrat e mia. Tė lutem mos ngurro, dhe thuaju tė gjithėve qė mos tė ngurrojnė qė tė mė ngrisin pėrmendore, sepse nuk dhashė jetėn pėr pėrmendore e pėr strofa kėngėsh, por vetėm e vetėm qė tė fitoj kėnaqėsinė e Zotit qė e falėnderoj shumė qė mė gatoi aq mirė. E di se tash duke i lexuar kėto rreshta tė pikojnė lotėt, por mė vie shumė e qartė se ato janė lotėt e krenarisė, e jo lotėt e dhimbjes pėr babanė e vdekur, pėr babanė i cili flijoi veten sikur shumė baballarė tjerė.

Bija ime!
Janė kėto fjalėt e mia tė fundit, sepse pas kėsaj nisem nė njė betejė nė tė cilėn nuk ka mbrapa. Bėhu vajzė e mirė, e ndershme, e dėgjueshme ndaj nėnės, bėhu vajzė e diturisė, e sinqertė. Mos lejo qė kjo botė mashtruese tė tė kapė me thonjtė e saj tė fėlliqur e tė tė cojė ku janė shumė vajza tė mbetura rrugėve tė Italisė e Evropės. Nėse bija ime nuk pėrfundon kjo luftė e ti rritesh, do tė kisha dashur qė edhe ti tė jesh nė rradhėt e ushtrisė sė popullit, sepse vdekja nuk ėshtė asgjė pėr ata qė i ofrohen vullnetarisht. Ajo ėshtė fazė qė kėrkon haracin e saj, por qė shpėrblehet me njė botė, me njė jetė tjetėr pėr tė cilėn po ta dinte mirė bota, do tė ngarendnin tė gjithė qė ta marrin me shpatė. Tė lutem bija ime, pėrshėndeti tė gjithė njerėzit qė mė kanė njohur, tė gjithė miqtė. Pėrshėndete nėnė tėnde dhe ruaje si sytė e ballit, sepse shumė e respektova dhe mė respektoi. Mirė u pafshim nė botėn e amshuar, nė botėn ku nuk ka mė brenga. Dhashtė Zoti qė tė jemi tė gjithė bashkė, nė njėrin kopsht tė Xhenetit. P.S. E dashur, mos ia trego dhe mos ia lexo letrėn cupės tonė deri sa tė rritet e deri sa t'i mėsojė shkronjat. Ju dua shumė....

Shkrim fantastik nga komandanti legjendar TELI
edhe ketij te shkretit ia pergatiten kurthin e njejte sikur edhe shume luftetareve te denje te Ushtrise Clirimtare Kombtare(sic ndodhi rasti me Harun Aliun)


----------------------------------------
"Njė komb ekziston vetėm atėherė kur fillon tė shqetėsohet pėr fatin e tij. "
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio