Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> KONKURS pėr punėsim sezonal nė SHBA
Stafi
Postuar nė: 15.07.2008, 09:19
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Antarė
Postime: 715
Antari Nr: 12289
Bashkangjitur: 27.12.2007Universiteti “FAMA” nė bashkėpunim me KOUZON corporation dhe dymbėdhjetė kompani Amerikane shpallin konkurs pėr punėsim sezonal nė Shtetet e Bashkuara te Amerikės .

K O N K U R S

Profesionet e punės tė cilat ne mund t’iu ofrojmė


Spektri i profesioneve tė cilat mund ti ofrojmė dhe pėrgatisim pėr punė ėshtė shumė i larmishėm pėr kėto profesione ndėrkombėtare.
Lista e pozitave qė ne mund t’i ofrojmė ėshtė mė shumė se 80. Kėto pozita kanė gjithashtu sub-pozitat nė nivele tė ndryshme, dhe me kėtė mundėsia e punėsimit rritet tre fish (pėr vend punė).
I’u lutemi shiqoni mė poshtė disa nga pozitat kryesore:

1. Menxhues pėr byfe-restaurant, kamarierė, banakierė, kuzhinierė, njohės tė verės, bukėpjekės, pastiēeri, mishshitės.
2. Personeli i hotelit- drejtorė tė hotelit, recepcionistė, mbikēyrės salle, personel pėr shėrbim dhome, administrues hoteli.
3. Resurset humane – mbikēyrės, menaxhues tė pranimit.
4. Shitės tė dhuratave nė dyqane luksoze (duty-free-shop).
5. Kazino - tė gjitha pozitat nė kazino.
6. Fotografė – tė gjitha pozitat si fotograf dhe punonjės laboratori.
7. Magazinierė – tė gjitha pozitat pėr depotė.
8. Departamenti i ujėrave termale (lixhė) – manikyr, pedikyr, fitnes, instruktorė tė aerobisė, floktarė, grimerė etj.
9. Profesionet tjera pėr pozitat nė departamentin e makinerisė sė anijes dhe shumė profesione tjera nuk ceken mė poshtė.

Gjuhet e preferuara ; Angleze , Gjermane , Spannjolle , Italiane
Pėr tė konkuruar : Kandidatėt duhet tė sjellin njė biografi tė shkruar , tė plotėsojnė aplikacionin pėr konkurim tė sjellin me vete njė dėshmi qė nuk jan nėn hetime .

Tė gjithė kandidatėt qė i plotėsojnė kushtet paraprake do tė intervistohen nga pronarėt e firmave nė SHBA para nėnshkrimit te kontratės sė punės .
Vendi ku ju mund tė konkuroni pėr punėsim ėshtė Universiteti FAMA Prishtinė Rr.Gustav Mayer nr.7 afėr Fakultet Juridik shtetėror.

Numri i pėrgjithshėm qė do tė shkojnė pėr punėsim ėshtė
15 000 (pesėmbėdhjetėmijė).

Info . + 381 38 222 212
Mob. + 377 44 50 70 80 / +377 44 197 324
e-mail: info@universitetifama.eu
Web: www.universitetifama.eu
PM
Top
ar2yy
Postuar nė: 15.07.2008, 11:18
Quote Post


CHELSEA`S FAN
*****

Posti: Antarė
Postime: 4167
Antari Nr: 13665
Bashkangjitur: 15.02.2008-Kjo vlene edhe per studentet te cilet nuk jane student te Universitetit FAMA!
PM
Top
x_buli
Postuar nė: 08.01.2010, 01:50
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 15
Antari Nr: 5025
Bashkangjitur: 01.01.2007a ka perfitu njkuh prej kesaj oferte kinshe te kolegjit fama apo edhe kjo ke nje genjeshter emadhe me duket


----------------------------------------
[SIZE=7][COLOR=red][FONT=Courier]
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio