Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Spitalet dhe doktoret, Partijat duhet te mos perzihen.
Remzi78
  Postuar nė: 26.12.2006, 16:56
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 4878
Bashkangjitur: 25.12.2006Si ju duket qe partijat te perzihen me spitalet ose me mjeket, kur te varfurit jan shum keq, mendoni se parti-ve u intereson per pacientet? PER TE THEM TE HIQEN PARTIJAT PREJ SHENDETIT TE POPULLIT.


----------------------------------------
RB
PMUsers WebsiteMSN
Top
Uskana2006
Postuar nė: 26.12.2006, 22:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Ne disa qytete BDI-ja vendosi ne kryesi te spitaleve persona qe kishin edhe klinikat e veta private keshtu qe ata me qellim e shkatronin sistemin shendetesore qe te lulezoje biznzsi i tyre privat??!!

Ne Prilep psh nje donacion per spitalin e qytetit prej 25 miliona Eurosh nga shtetet Skandinave dhe Franca e kane humbur krejtesisht gjurmen, ishte ne gazete.
Ata qe merren me korrupsion jane shume shkurtepames, dhe me moral te ulet por do ta paguajne femijte e tyre.
PM
Top
Remzi78
Postuar nė: 27.12.2006, 20:56
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 4878
Bashkangjitur: 25.12.2006Ju falemenderoj per zemerisht per interesimi tuaj,

Tash un mendova qe na krejt shqiptaret e jasht vendlindjes te protestojm. Te bejm dicka.

A ka menduar dokush ???

Nese jeni dakord. Mundemi te perhapin kete Forum.


----------------------------------------
RB
PMUsers WebsiteMSN
Top
saraj
Postuar nė: 28.12.2006, 14:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 3784
Bashkangjitur: 02.11.2006Revizioni i fundit ne Spitalin e Tetoves tregon se borxhi i spitalit eshte diku rreth 3 milion denar.Kjo tregon punen e drejtorit shqiptar qe duheshte ta modernizoj spitalin e jo ta fus ne borxhe. Shpresoj te mos ndodhin kesi gjera.
PMIntegrity Messenger IM
Top
Cusack
Postuar nė: 28.12.2006, 16:41
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (saraj @ 28.12.2006, 14:56)
Revizioni i fundit ne Spitalin e Tetoves tregon se borxhi i spitalit eshte diku rreth 3 milion denar.Kjo tregon punen e drejtorit shqiptar qe duheshte ta modernizoj spitalin e jo ta fus ne borxhe. Shpresoj te mos ndodhin kesi gjera.


Shpresoj dhe une shume qe te mos ndodhin gjera te tilla sic kane ndodhur deri tani, por ta garanton njeri qe mund te ndodhe kjo gje?

Ne fakt, te gjithe drejtoret, te cilesdo parti qofshin kane bere kesi mashtrimesh dhe vjedhjesh dhe asnjehere s'eshte bere me mire. Nuk dua te "tingelloj" si pesimist, por me kuadrot qe vendosen si drejtore neper institucione te ndryshme publike, perfshire ketu dhe sektorin e shendetesise, cdo here ka abuzime. Per me teper, keto emerime behen ne baza partiake, jo ne baze te meritave profesionale.

Mund te them se cdokujt i ka ndodhur te shkoje ne spital per te bere nje kontroll shendetesor, dhe te jete kthyer nderkohe nga doktori i cili i thote pacientit qe ne SPITAL mungojne mjetet adekuate, dhe e adreson per ke klinika private, pronar i se ciles eshte vet doktori!

Drejtoret i dine keto pune - dhe s'i largojne nga puna keta mjeke te cilet perdorin spitalin per te "rekrutuar" kliente neper klinikat e tyre private. Pse nuk i drejtojne keto pune drejtoret?!

Ma lejoni supozimin: I ndajne parate bashke nga fitimet e kontrolleve ne klinikat private!

Te gjorret na!


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Remzi78
Postuar nė: 28.12.2006, 20:34
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 4878
Bashkangjitur: 25.12.2006Shpresoj te gjej dicka per kete probleme. Tash prej svicre duhet me lyp Ndihma ose "KONDTROLL" prej shtete e jashtve per kete laperat. Un e kam nje send ndermend ama vetem e pres nje pergjegje. Tani kane me pa ata te partija. se ntetov KREJT PARTI-T JAN VJEDHSJE ASGJE NUK RESPEKTOJN,


----------------------------------------
RB
PMUsers WebsiteMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio