Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Jeta E Studenteve Shqiptare Ne Kohen E Ardhshme
fancy_boy
Postuar nė: 20.02.2006, 16:06
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Jeta E Studenteve Shqiptare Ne Kohen E Ardhshme

Pershendetje te gjithe studenteve qe ndodhen jasht shtetit!Siē dihet nje pjese e mire e studenteve shqiptare studiojne jasht shtetit dhe presin qe te gjithe nje dite e me pare te perfundojne shkollen e te perqafojne dhe ato nje pune, si te gjithe te tjeret!

Kur te mbarojne shkollen keto studente si do ti behet halli ,nderkohe qe ne vendlindjet e tyre nuk ka pune?Mos ndoshta keto studente duhet te formojne ndonje parti qe ti mbroje ato?
Gje qe e cila kohet e fundit ne vendlindje eshte bere shume shqetsuese dhe sipas jush cila do te ishte rruge zgjidhja e tyre ?


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
blerim fjokshi
Postuar nė: 03.02.2007, 19:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 90
Antari Nr: 5464
Bashkangjitur: 26.01.2007me vjen keq t'a them por studentet e till kan dy zgjidhje: Te veprojne atje ku kryejn shkollimin ose te vijne te behen "sherbtor" te banditeve politik. E kjo nuk do te ishte perspektiv as per to as per popullin qe do t'i kishte....


----------------------------------------
ME ĒFAR TĖ MBUREM QĖ JAM SHQIPTAR!!!
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 06.02.2007, 20:36
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Zgjidhja e atyre studenteve i nderuar antare do ishte qe te shpetojne koken e tyre duke gjetur ndonje vend pune atje jashte shtetit, ku kane perfunduar studimet, se si tha ky "fjokshi" siper, do behen vetem sherbetor te ca mafiozave te veshur me kostum e qe e quajne veten politikan.


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Njomza_22
Postuar nė: 06.02.2007, 20:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006Ata qe studion jashta le te rin jashta se nuk e kan pasur vendin ketu tash ne qe jemi ketu do te punesohemi vete :)
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 06.02.2007, 21:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Situata politike eshte e tille qe nuk sheh dot perspektive per ta ne vendlindje.
Une jam nje prej tyre dhe si qe shoh situaten dhe politiken e korruptuar fund e krye vendase,nuk do te doja te hy ne goje te ujkut me kembet dhe duart e mia,dmth vullnetarisht.plus ironia e kohes e ben te veten,edhe sic u tha ne komentin e njomza22,per x shkaqe te ndryshme eshte krijuar nje antipati ndaj neve qe studiojme jashte nga disa bashkevendas ne atdhe smil3dbd4d75edb5e.gif


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
MIRA_
Postuar nė: 07.02.2007, 11:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Kthehemi ka kthehemi problemi qendron tek kapitalli. Varet nga personi, ama do ishte mire qe pas studimeve te gjejne ndonje pune ne shtetet e jashtme derisa te qendrojne ne dy kembe sa pi perket ceshtjes se financave dhe pastaj te ikin ne vendlindje te hapin ndonje biznes te vetin.
Sigurisht qe egzistojne dhe qindra menyra tjera, kjo nuk eshte e vetmja, mirpo me duket me e pershtatshme per te mos u bere "shebetor te dikujt qe vetem pse ka kostum konsideron veten si politikan" sic e ceket me larte.


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio