Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pagesat vjetore nė UEJL, Justifikim!?
Cusack
Postuar nė 28.12.2006, 16:30
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Ne UEJL studentet paguajne nje shume te caktuar parash per te ndjekur ligjeratat! A mendoni se UEJL ju ofron cilesine e duhur per te justifikuar pagesat e kryera nga studentet?

A ndjeheni ndonjehere se administrata ju sheh vetem si nje shume e caktuar parash ne vend qe t'ju konsideroje si studente?

Ju studente e mbani ate universitet dhe jeni ne nje fare menyre aksionere te saj! Keni te drejte te kerkoni cilesine e nevojshme!

Nese keni verejtur se mungon nje gje e tille, keni kerkuar ndryshime? Nese PO - jane plotesuar?

Nese JO - ju garantoj qe duhet te kerkoni me te miren per veten!

Respekte!


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Amir
Postuar nė 28.12.2006, 17:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 402
Antari Nr: 7
Bashkangjitur: 28.11.2004Po valla paguajm cdo vjet e me teper.. po cka ndryshon...? Asgje, bile edhe ma keq.
Un jam ne CST dhe shum here jemi ankuar edhe kemi bere kerkesa per kompjuterat, sepse mbajm oret Praktike diku te 30-40 veta, dhe cdonjeri duhet ta kemi minimum nga nje kompjuter, por ne 5 veta bejm praktik me nje kompjuter.. edhe kjo nuk ndryshon por cdo dite prishen edhe ato kompjutera qe jan te mire.. smil3dbd4d99c6eaa.gif----------------------------------------
[SIZE=6][font=Courier][color=red][b]* Better late, than never. *[/b][/SIZE][/color][/font]
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
LirimShabani
Postuar nė 28.12.2006, 21:17
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Amir

un kam mbajt mesim ne UEJL ndonse nuk kam qene student aty por kam pa do vende me plot kompjutera bre djal dhe nuk kuptoj si nuk ju paskan mjaftuar....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Njomza_22
Postuar nė 14.02.2007, 13:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006 Citim (Cusack @ 28.12.2006, 16:30)
A ndjeheni ndonjehere se administrata ju sheh vetem si nje shume e caktuar parash ne vend qe t'ju konsideroje si studente?

Eshte e turpeshme sjellja e administrates ne UEJL te pakten duhet te kene nje karakter tjeter ata qe punojn aty sepse ne paguajm dhe jane te detyruar te na sherbjen si ne nje shitore kur blejm ushqim.
Nuk e kam parasysh perse nuk kontrollohen nga strukturat me te larta keto ne Administrat, perse jane te tilla apo nuk marin rroga, apo nuk e kam iden cka i shtyn te sillen si njeres te pa kulturuar?
Ne studentet kemi te drejten tone dhe kerkojm sa here qe na nevoitet nje transkript apo nje vertetim per nevoja personale dhe kur je prane sporteleve te tyre dhe bene kerkesen per nje gje te till sjellja e tyre aq e pist sa njdejehesh fajtore perse kerkove nje dokument.
Shpresoj se kjo sjellje do te ndryshoje dhe te pakten le te hy ne veshet e udheheqesve ne UEJL.
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė 15.02.2007, 20:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007ato shuma te hollash qe pagohen per tatimet semestrale ne UEJL nuk i ke gjekundi ne Europe!te marresh pershembull disa Universitete Europiane: Universiteti Wien-tatimet jane 00,Universiteti Bern-655.-CHF qe me Euro i bje diku 370-390.Universiteti Freiburg 300 Euro,Uni ETH zürich e ka 700-800 CHF qe me Euro i bje diku 500-550.
kur te krahasohen kushtet mesimore ne keta Universitete dhe ne UEJL,atehere lirisht mund te pyesim veten: pse valle pagojme gjithe keta shuma?
Administrata e korruptuar deri ne fyt,qe per nje dokument te thjeshte te lodh me jave te tera nuk e meriton gjithe ate pagese!!!por c'te bejne studentet e ngrate qe duhet sikujt t'i nenshtrohen,qe te arrijne te behen nje dite dikushi smil3dbd4d75edb5e.gif


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
Gazetari
Postuar nė 16.02.2007, 18:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 137
Antari Nr: 637
Bashkangjitur: 03.04.2006Jane pagesat pak te shtenjta, por perseri mire, mire, dikush ate universitet e ka hapur per fitim dhe pse te mos fuitoj. hahaha
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio