Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Doreheqja e Sadi Bexhetit per 2007!
snoopydoggydog
  Postuar nė: 29.12.2006, 17:51
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 4957
Bashkangjitur: 29.12.2006Nuk e pengon te ec para Bujar Ahmedi USHT-ne, por ate e pengon Rektori i dhunshem Sadi Bexheti i cili mire do te bente ne qofte se jep doreheqje ne vitin 2007 qe ta liroj USHT-ne nga kjo ngulfatje mizore.

Urime Festat te gjithve!
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 29.12.2006, 21:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
as me ate as pa ate, Bujar Ahmedi nuk e pengon USHT-ne te ec perpara por nuk beri kurgje deri sa ishte ne pushtet BDI-ja qe te mos vij deri ne kete situate, kapadahinje te ēoroditur, USHT duhet qe te mos behet arene e konfrontimeve politike se eshte turp.
PM
Top
Ujqit e Bashkuar
Postuar nė: 31.01.2007, 04:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 5517
Bashkangjitur: 29.01.2007spo mar vesh ka politika edhe spo du me dite ky far ahmedi po me duket familjar i ali ahmetit apo,i nderuar e dime qka bene ata para ktyne dallavare falsifikime,por nje e pelqej nga zgjedhja e ketij rektori se oshte ka punon shum per te miren e srudenteve,angazhim te madh jam tu pa qe kur me pare skom pa as ne kohen e fadil sulejmanit as ne kohen e kti beadinit so sene jan ka hecin perpara kete e pelqej,nese ky rektor punon ne tempon qe ja ka nis ather nuk ka me parti ne te ardhmen qe e leviz se i ka studentat mbrapa qe i rin ardhmeria e kombit tone edhe poashtu e ka mbeshtetjeen e tere popullates flas nese punon ne kete tempo.per deri sot e pergezoj per punen qe po ben dhe shihet qe po mundohet per te pas nje universitet europian qe do na kishte lakmi e tane bota.nese flasim ne baza partiake eshte tjeter qka por thojne trimin vrae hakun mos ja ha
PM
Top
allma
Postuar nė: 31.01.2007, 11:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 72
Antari Nr: 5271
Bashkangjitur: 16.01.2007T'i oj vajze Kosovare e di se perse e perkrah kete rektor pasiqe juve ua ka rregullu statusin e pageses se studimeve njesoj si ata te maqedonise qe e paguajne.----------------------------------------
Beware of Greeks bearing gifts

Pėrkthimi:

Mos u beso armiqėve
PM
Top
ibrahimrugova
Postuar nė: 31.01.2007, 12:47
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 40
Antari Nr: 4964
Bashkangjitur: 30.12.2006ashtu ashtu, i ka ardh fundi edhe ketij nasillniki
PM
Top
Ujqit e Bashkuar
Postuar nė: 31.01.2007, 17:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 5517
Bashkangjitur: 29.01.2007ti o far Ibrahim rugova kqyrni punet tuja atje ne Ldk se u bote pike e pese,jua dajti partin Thaci en gjys,e mos na trego neve per ketu juve Ldk ju bjen ma se pakti em fol per ktu te na,qka o ajo nasillnik shko vlla naj Beograd dikund fol me naj shka se po e shoh qe te paska ra malli me fol shkinisht
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 31.01.2007, 18:44
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006allma

nuk e kuptoj cfar te keqe ka nese cmimi i vendasve dhe i te ardhurve nga jasht IRJM te jene te njejta. un jam interesuar per studime post-diplomike ne Prishtine dhe mere me mend cmimi qe ishte caktuar per "te huajt" (ata qe vine nga jasht Kosoves administrative) ishte 750 euro per dy semestra e ketu vetem per studime deridiplomike ka qene 1500 euro. Vall, Allma po kto mesimdhense tane duke filluar nga mesues e deri tek doktorat ku i more diplomat, tek shkijet apo ne Prishtine e Tirane. Vetem ata qe jane kunder shqiptarve e bejne cmime te tilla me qellim pengimin e bashkepunimit ndershqiptar. ne kete rast balancimi i cmimeve ishte hap i domosdoshem dhe per kete gje e pergezoj USHT-ne per cmimin e vendosur.


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
allma
Postuar nė: 03.02.2007, 15:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 72
Antari Nr: 5271
Bashkangjitur: 16.01.2007I nderur Lirim Shabani

Une nuk jam kunder kesaj qe e ka bere ai mirepo ju me siguri e njihni edhe me mire se une ate person dmth Rektorin sepse sipas informatave qe i kam mare prej shoqeve ne Tetove, ai qenka me i paskrupullti dhe me arroganti me njerezit, dhe e dyta e gjithe bota e pa se si hyri ai dhunshem ne Universitet. Veē kesaj, ai paska shitur edhe medikamente me afate te skaduara dhe nga krejt kjo une nuk po mundem ta kuptoj se si ju Tetovaret e lejoni nje njeri te ketille te drejtoje nje institucion te larte kur asnje njeri ne Tetove nuk po degjoj dhe nuk kam degjuar deri me tani ta thote nje fjale te mire per te. Zoti ju ndihmofte me njerez te tille. S'di ēfare t'ju them.
Besoj se me kupton Lirim Shabani!


----------------------------------------
Beware of Greeks bearing gifts

Pėrkthimi:

Mos u beso armiqėve
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 03.02.2007, 16:19
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006allma

ju permendet menyren e dhunmshme te ndrimit te rektorit. un do te ju pyes nese dini se si u vu ne krye te UT-se ne fillim Ramiz Abdyli, e pastaj u ndrua dhe si nje kompromis i kompromiseve u vendua Nexhbedin Beadini. nuk kurr nuk kam patur pune me Sadi Bexhetin dhe nuk besoj se do te keme dicka me te, dhe me keto fjale nuk e mbroj ate por jane studentet ata qe do ta vleresojne punen e tij. un kur isha student ne UT (sepse tani do te jeme ne UEJL edhe nja nje vjet e gjysem), kam patur verejtjet e mia ndaj ish-rektorit dhe gjithcka kam patur i kam thene edhe ne zyre para tij edhe publikisht si aktivist i USSHM-se keshtuqe nese do kete verejtje te studentve per punen e tij atehre ju duhet te dini se keni unione studentore qe duhet te ju mbrojne nga cdo padrejtesi. Mjerisht per mua qe tani nuk jam pjese e UT-se dhe nga afer t'i shoh gjerat se si shkojne.

Per fund do te puyes se per cilin njeri qe ndonjehere ka hy ne funksion eshte folur mire dhe ka qene vertet i mire pervec Nevzat Halilit e Rufi Osmanit.....???


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
allma
Postuar nė: 21.02.2007, 16:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 72
Antari Nr: 5271
Bashkangjitur: 16.01.2007O lirim, sa para po te paguan sadiu?


----------------------------------------
Beware of Greeks bearing gifts

Pėrkthimi:

Mos u beso armiqėve
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 21.02.2007, 16:39
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006allma

nese ty te vjen inati pse un nuk them dicka kunder ndrimit te Nexbedin Beadinit atehere ky eshte problem i yti dhe jo i imi. e kam thene dhe e them jane studnete ata qe do ta vlersojne punen e tij nese ka studnet te paknaqur le te reagojn le te organizohen le ta ngrejne zerin.

un sjam kam shtri doren askujt. cdo herkam punu me baben tem ndertimtari per te cilen pune dikush ketu me ka perbuz per kete menyre te nxjerjes se kafshates se gojes e prej sadiut nuk kam mar dhe kurr sdo te mar lek te jeshe e bindur. vetem nese do punsohem ne USHT athere do mar rroge nga USHT-ja dhe jo Sadi Bexheti


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Babadimri
Postuar nė: 21.02.2007, 16:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 4859
Bashkangjitur: 24.12.2006me siguri alma nuk e din cka dmth te jesh femije punetori dhe ndihet e privilegjuar qe nepermjet netit te shkruaje cka ti doje zemra bi;le edhe kur dicka nuk eshte ashtu si thote ajo. tema qe e ke hap eshte ne vazhdimesine e temave inatcore qe kemi ne shqiptaret
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio