Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bursa nga Fondacioni Shqiptar I Bursave nė Shkup
webm
Postuar nė: 03.04.2006, 11:15
Quote Post


Lovely Jubbly
*****

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004KOMUNIKATĖ PĖR MEDIA

Me pėrfundimin e vitit kalendarik 2005 Fondacioni Shqiptar i Bursave bėri vlerėsimin e aktiviteteve tė ndėrmarra dhe me kėnaqėsi e krenari kumton se ato ishin mėse tė sukseshme duke marrė parasysh tė gjitha rrethanat qė mbizotėrojnė nė vendin tonė.

Me pėrpilimin e planit e programit pėr aktivitete nė vitin 2006 Fondacioni Shqiptar i Bursave synon realizimin e objektivave edhe mė tė larta. Njė prej kėtyre qėllimeve, gjithmonė duke respektuar synimin kryesor tė pėrkrahjes sė shkollimit profesional tė talentėve shqiptarė, ėshtė edhe ndarja e bursave pėr studime pasuniversitare dhe specijalizim.

Pėr kėtė arsye informojmė opinionin e gjėrė arsimdashės se prej nesėr, e shtunė 25 mars deri mė 21 prill 2006, do tė jetė i hapur konkursi pėr bursa universitare dhe specijalizim me kushtet e cekura nė shpallje.

Fondacioni Shqiptar i Bursave shpall

KONKURS PĖR BURSA PASUNIVERSITARE
VITI AKADEMIK 2005/2006


4 bursa me lartėsi prej 1,500 EURO

Bursat dedikohen pėr mbulim tė pjesėrishėm tė shpenzimeve pėr studime pasuniversitare dhe specijalizime.

Kushtet e aplikimit:
- Kandidati tė jetė shtetas i Republikės sė Maqedonisė
- Tė jetė i regjistruar nė studime pasuniversitare ose specijalizim nė vitin akademik 2005/06
- Tė studion nė njė lėmi deficitare nga drejtimet:
* Mjekėsi
* Shkenca natyrore
* Art

Vlerėsimi:
Vlerėsimi i aplikacioneve do tė bėhet nga ana e komisionit pėrkatės tė FSHB-sė.

Kandidatėt do tė vlerėsohen nė bazė tė:
- Punimi shkencor dhe vizioni i kandidatit pėr tė ardhmen
- Tema e studimit
- Vendi i studimeve
- Gjendja financiare
- Rekomandimet
- Intervistimi nga ana e komisionit pėrkatės

Proēedura e aplikimit
Plotėsimi i formularit pėr aplikim i cili mund tė merret vetėm gjatė afatit pėr aplikim prej datės 25 mars 2006 deri 21 prill 2006 nė web-faqen e Fondacionit www.fshb.org.

Aplikacioni sėbashku me dokumentacionin pėrkatės dėrgohen nė:
Fondacioni Shqiptar i Bursave
Fahu Postal 758,
1000 Shkup,
R. e Maqedonisė


Afati i fundit pėr aplikim ėshtė 21 prill 2005, ora 12:00.

Pėr ēdo informatė shtesė kontaktoni Fondacionin Shqiptar i Bursave pėrmes kontakt adresės.


----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)
PMEmail Poster
Top
r.mislimi
Postuar nė: 03.04.2006, 17:20
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004ketu mundeni te aplikoni http://www.fshb-mk.org/page191.html


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio