Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ekzekutimi i Sadam Huseinit
roop
Postuar nė: 01.01.2007, 01:25
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 12
Antari Nr: 5010
Bashkangjitur: 01.01.2007A ishte gjykim i drejtė dhe a u bė nė kohė tė duhur???!!!!!
Duke konsideruar mėnyrėn dhe kohėn e ekzekutimit, mund tė vėrehet fare lehtė qė kjo u bė me qėllim tė errėt, vetėm e vetėm nxitje pėr luftė vėllazėrore ndėr muslimanė. Ndoshta nuk ėshtė e imja tė gjykoj se a ishte fajtor apo i pafajshėm, mirėpo vetė akti i ekzekutimit derisa nė prapavijė shkonte ezani i Sabahut, edhe atė nė ditėn e parė tė Bajramit, flet mė shumė se "paragjykimet" e mia janė tė sakta. Mendoj se duhet tė demaskohet politika e fėlliqur e kriminelit Bush (i cili e ka vendin aty ku u ekzekutua Sadami). Nė kėtė rast, duhet saktėsuar se cili ėshtė krimineli, apo qė tė dy janė tė tillė.
Prandaj, mė intereson mendimi i tė rinjėve tanė lidhur me kėtė temė!!!!!


----------------------------------------
me respekt,
RooP
PM
Top
DrinZatriqi
Postuar nė: 01.01.2007, 01:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 92
Antari Nr: 602
Bashkangjitur: 03.04.2006Qe incizimi komplet i ekzekutimit te Sadamit!

Kliko Ketu


----------------------------------------
My door is alwayz open, feel free to leave!
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top
Gazetari
Postuar nė: 01.01.2007, 18:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 137
Antari Nr: 637
Bashkangjitur: 03.04.2006Vdekja per te eshte vetem fillimi i vuajtjeve te tij.
PM
Top
eMAD
Postuar nė: 01.01.2007, 19:05
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 10
Antari Nr: 5009
Bashkangjitur: 01.01.2007Sic dihet Zoti eshte ai i cili me se paku e deshironkete destruktivitet njerezor.Po ky destruktivitet do te vazhdoj deri sa mos te kete nje propagande te fuqishme kunder dukurive negative dhe nje PO shume te fuqishme per tu leshuar njerezit ne toke dhe te luftojn per te qenit njeri, njeherit dhe prijes i shume gjeneratave me mendime limuniste.Ky egzekutim sishte i duhur sepse, Zoti njeriut ia jep shpirtin dhe kur don e merr.Nga vet kjo rrjedh se Sadami eshte duhur te burgoset perjetesisht e gjykimi per mekatet e tij le te percaktoj vete Zoti!
Ai eshte i plotfuqishem, dhe e sheh edhe ate qe mendojm ne se shyqyr sna pane te tjerat, eshte e sakt se yek tashti ai do te ballafaqohet me gjyqin qe se ka pasur me pare, gjyqin e parimeve tona qe shume pak njerez e posedojn!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
tetovarlia
Postuar nė: 01.01.2007, 20:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 90
Antari Nr: 3992
Bashkangjitur: 13.11.2006PER VETEN TIME UNE MENDOI SE IRAKJANT DHE BOTA NUK EKAM BE MIR PER VARJEN E SADAMIT SE SADAMIN MUND TA KISHIN BURGOS ME BURG DERI NE VDEKJE SI SHEMBULL DIKTATORIN MISLOSEVIC ........... POR HITLERI I BOTES QKA DON ME SENDU BOTEN DHE AIDUHET ME ME BURGOS EKAM FJALEN PER BUSHIN PARAMNDONI SE CIVIL VRASEN USHTRIA AMERIKANE DHE PASTAI DHOIN SE NE I VRASEM TEROSISTET
POR UNE SHPRESOI DHE NJE DIT BUSHIN APO HITLERIN NR 2 TE BOTSE KEMI ME PA SI EKAN VAR SADAMIN


smil3dbd4e5e7563a.gif

smil3dbd4e29bbcc7.gif


PM
Top
Ethnic Albanian
Postuar nė: 01.01.2007, 22:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 154
Antari Nr: 3787
Bashkangjitur: 02.11.2006
Ata tė cilėt e njohin mirė kombin arab, Fenė Islame, kulturėn dhe civilizimin arab, traditat dhe vlerat historike qė kanė si pjesa mė e lashtė e njerėzimit nė kontinentin e Azisė, pa marrė parasysh rrethanat dhe aktorėt tė cilėt rrėnuan Irakun gjatė tri viteve tė fundit, e mė nė fund bėn edhe aktin barbar tė vrasjes sė tij, vendimi makabėr i marrė nga gjykata mercenare e irakiene pėr varrje nė litar tė S. Hysejnit si dhe ekzekutimi me vdekje tė ish kryetarit tė shtetit tė tyre tė rrėzuar nga pushteti me bomba amerikane, nuk ka asnjė dyshim se i ka dhėnė grushtin mė vdekjeprues gjithė "um-metit" arabo-islam, pėrfshirė kėtu edhe civilizimin e lashtė tė popujve arab. Sepse, gjenocidi i ndėrmarrė nė Irak kundėr regjimit dhe popullit tė lashtė irakian nė krye tė cilit ishte Sadam Hysejni pėr disa dekada, pėr botėn "demokratike" perėndimore nė krye me SHBA-tė dhe BM, ku gjatė tri viteve janė vrarė dhe masakruar nė mėnyrat mė mizore mbi 650.000 njerėz, ku janė poshtėruar nė mėnyrat mė ē'njerėzore me mijėra irakianė si dhe tė dyshuar tjerė nga vende tė ndryshme pėr "terrorizėm" nėpėr burgjet dhe kampet e pėrqendrimit si nė Ebu Garib, Guatenamo, etj, sipas logjikės sė mė tė fortit nuk na qenka gjenocid, por "luftė pėr tė sjellė nė botėn arabe-islame demokracinė". .!? Ndaj, kush mund tė na thotė se pas varrjes nė litar tė njėrit ndėr liderėt dhe udhėheqėsit mė patriot dhe mė tė guximshėm arab tė kohės siē ishte S. Hysejni, kush mund tė thotė se pas vrasjes makabre tė tij, tash kur populli i Irakut i tėri ėshtė larė nė lumej gjaku, kur shteti i Irakut nuk ekziston mė, kur lufta civile midis shijave dhe synitėve ka arritur shkallėn mė tė lartė tė turpit kombėtar dhe fetar brenda tė njėjtit popull me tė njėjtėn fe, kur bota arabe-islame ka vdekur nė kuptimin e unitetit dhe luftės sė pėrbashkėt pėr t'i mbijetuar me nderė kryēėzatat mė tė reja, kur kombi arab ėshtė sjellur nė shkallėn mė tė ulėt tė dinjitetit dhe krenarisė sė tij nacionale dhe fetare islame, nė kohėn kur tė gjithė prijėsit dhe mbretėrit arabė janė fshehur pas luksit dhe pasurive tė tyre marrėzore, pa u shqetėsuar fare pėr gjendjen e mjerueshme tė popullit arab nė Irak, Palestinė, Liban, Somali, Sudan, etj, etj, se bota arabe dhe islame do tė jetė ajo qė ishte para rrėzuarjes sė S. Hysejnit.?!

Se varrja nė litar dhe vrasja e S. Hysejnit ishte akti mė ē'njrėzor, mė antihuman, mė anticivilizues, mė antikulturor dhe mė primitv nė fillim tė shekullit 21, kėtė e dėshmojnė mė sė miri reagimet e shumta tė cilat po arrijnė sot nga e gjithė bota paqėdashese dhe civilizuese, e cila me tonet mė tė ashpra po e dėnon vendimin me vdekje tė gjykatės vazale tė Bagdadit qė ia ka shqiptuar sot S. Hysejnit. Ngase, pėr fat tė mirė vetėdija e botės sė civilizuar vazhdon tė frymon mbi bazat e parimeve dhe vlerave universale tė njerėzimit, e cila beson thellė dhe ėshtė e bindur se Sadam Hysejni nuk ka qenė as pėr sė afėrmi njė diktator i pėrmasave kriminale siē ishte Stalini, Polpoti, Pinoēeto, diktatori Franko, bile as i ngjashėm me diktatorėt e vegjėl si Ēaushesku, F. Kastro, Tito dhe E. Hoxha, tė cilėt as nuk janė varrur nė litar pėr krimet qė kanė bėrė kundėr njerėzimit (lexo: kundėr popujve tė vetė), dhe as qė dikush nga iksportuesit e "demokracisė" perėndimore ka kėrkuar qė ata tė ekzekutohen me vdekje..!!
Dhe, pėr tė qenė ironia edhe mė e madhe, rreth krimeve mė tė fundit kundėr njerėzimit qė ka bėrė S. Millosheviēi dhe Mlladiēi nė Bosnje, hiq mė larg se para 10 viteve, duke vrarė dhe masakruar mbi 8000 muslimanė vetėm nė Srebrenicė, ishin pikėrisht udhėheqja amerikane, ajo angleze, franceze, gjermane, italiane, etj, ato tė cilat kanė heshtur para gjenocidit serb, dhe asnjėra prej tyre nuk ka kėrkuar dėnim me vdekje pėr aktorėt e kėtij gjenocidi nė Bosnje dhe nė Kosovė, kurse nė Irak ekzekutohet me varrje nė litar njeriu i cili ka vrarė kurdėt (kjo nuk nėnkupton fare se ne pajtohemi mė krimet e S. H.), pikėrisht me armėt amerikane... !?
Pra, sot pas varrjes nė litar tė S. Hysejnit gjėrat janė tepėr tė qarta, sidomos pėr ata tė cilėt logjikojnė drejtė dhe pa anime politike dhe fetare, pėr ata qė njohin dhe respektojnė vlerat universale tė drejtėsisė, humanizmit, kulturės dhe civilizimit bashkėkohor. Ndėrsa ata tė cilėt e kanė dėshiruar dhe qė kanė urdhėruar qė tė ekzekutohet me vdekje Sadam Hysejni do tė vdesin si qeniet mė tė liga dhe mė tė urrejtura nė botė. Pėrkundėr faktit, se S. Hysejni vdiq me Kur'an nė dorė, vdiq si burrė burrave pa i bėrė syri vėrh, pa u frikėsuar aspak nga vdekja. Sepse kishte besim tė plotė nė All-llahun xh.sh., mbase ishte i vetėdijshėm pėr veprėn dhe qėndresėn e tij tė fortė kundėr pushtuesėve tė vendit tė tij, duke i thėnė njė Jo tė madhe tė keqės mė tė madhe nė botė; kolonializmit antiarab dhe antiislam. S. Hyseni Ishte i vetėdijshėm se ishte nė rrugė tė drejtė, nė rrugė tė Zotit, nė rrugė tė mbrojtjes sė atdhet dhe popullit tė vetė. Lavdi i qoftė !


R. E.
Gjermani
PM
Top
aristoteli
Postuar nė: 01.01.2007, 22:15
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Une nuk besoj se mund te jet i veretet, sepse cdo kush qe eshte mbytur ose i kan bere atentat kan dal mba 20 viteve se kane qene te pa verteta, keto gjera behen per hire te besueshmeris ne Politike te njeres pale, Njet si me Arkanin qe e vran ndersa ai ishte gjall, Milloshi vdiq askush se pa kufomen andaj me ka lind nje dyshim ne keto gjera.


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 01.01.2007, 22:17
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (Ethnic Albanian @ 01.01.2007, 22:02)
Ata tė cilėt e njohin mirė kombin arab, Fenė Islame, kulturėn dhe civilizimin arab, traditat dhe vlerat historike qė kanė si pjesa mė e lashtė e njerėzimit nė kontinentin e Azisė, pa marrė parasysh rrethanat dhe aktorėt tė cilėt rrėnuan Irakun gjatė tri viteve tė fundit, e mė nė fund bėn edhe aktin barbar tė vrasjes sė tij, vendimi makabėr i marrė nga gjykata mercenare e irakiene pėr varrje nė litar tė S. Hysejnit si dhe ekzekutimi me vdekje tė ish kryetarit tė shtetit tė tyre tė rrėzuar nga pushteti me bomba amerikane, nuk ka asnjė dyshim se i ka dhėnė grushtin mė vdekjeprues gjithė "um-metit" arabo-islam, pėrfshirė kėtu edhe civilizimin e lashtė tė popujve arab. **************

Ethnic Albanian...
S'ke pse perzien bashke kombin arab dhe Fenė Islame sepse jo gjithmone keto jane te njejta. Kultura dhe tradita arabe shpeshhere ndodh te jete jo ne pajtim te plote me parimet islame. Gjithsesi, nuk dua te futem me thelle ne keto polemika, sepse dua te dal diku tjeter.

Per mendimin tim, ekzekutimi i Saddam Husseinit ishte nje fitore per te. Fitoi simpati nga shume njerez, te cilet e pane ashtu para litarit dhe iu erdhi keq per te. Ky ishte gabim! Nuk duhej shfaqur ne TV fare. Mund te shfaqej vetem kufoma e tij, por jo "akti" i ekzekutimit.

Saddam Husseini u denua me vdekje dhe u ekzekutua si pasoje e denimit qe rendonte mbi te pas vertetimit te akuzave per GJENOCIDIN ne nje fshat kurdesh ne Irak vite me pare.

Une mendoj se nje musliman i vertete do ndihej i ofenduar nese nje diktator si Saddami (fajtor per vrasjen e qindra grave, burrave dhe femijeve ne krahe te nenave te tyre) nuk do denohej.

Mbase do isha dakord qe te denohej me burg te perjetshem, sepse personalisht edhe une jam kunder denimit me vdekje, por gjykata qe e denoi nuk mendoi ashtu.

Per me teper, une mendoj qe Saddam Hussein nuk eshte figure me te cilen do mburrej feja jone. Nje diktator qe vret nje fshat me njerez (fajtor qofshin ose jo) nuk mund te jete musliman. S'dua t'ia di per arsyet. Me siguri i keni pare ato videot e femijeve te vdekur, grave te shtrira ne rruge, burrave te pushkatuar.
----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 01.01.2007, 23:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Po derdhen lote krokodili per Sadam Husenin madheshtohet figura e tije nga Sunitet dhe disa Shqiptare qe e bejne me teper nga solidariteti musliman se sa nga njohja e vertete ete situates dhe akuzohen Amerika dhe perendimi se e kane shkateruar Irakun.
Edhe Serbet po e akuzojne Ameriken dhe Perendimin per shkaterimin e Ish Jugoslavise po a kane te drejte? besoj se jo. Jugoslavia u shkaterua sepse nuk ishte shtet demokratik, njejte edhe me Irakun, pushteti ishte ne duar te Suniteve, te tjeret nuk ishin te kenaqur me statusin e tyre.
Per viktimat Kurd dhe Shiitet Irakian ka shume deshmi dhe normal eshte qe te gjykohet si diktator, te mos flasim per luften e Irakut me Iranin si dhe invazioni i Kuvajtit.
Sadami vete e ka shkateruar Irakun se me pasurite e tyre natyrore qe i kane dhe me nje politike te menēur do ti sherbente me teper shtetit dhe popullit te cilin e udhehiqte. Menyra se si e kane e egzekutuar me teper e rehabiliton si lider, sepse ai ishte nje diktator por kjo duhet te jete mesim per te gjithe diktatoret se si mund te kryejne.
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 02.01.2007, 10:18
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Ska dyshim se Sadami u mbyt....dhe akuza ishte per masakrimin qe ka bere ne kohen kur atij i behet atentat mirepo me kete vrasje nuk u ngjallen ata te masakruar,nuk u ngjallen as ata te luftes se gjate Irako-Iraniane qe Amerika e nxiti pas deshtimit te sherbimit sekret amerikan ne Iran ne vitin 1979 (ne mos gabovsha), nuk u ngjallen as te vdekurit e aksionit "Dhelpra e Shkretires" qe e beri Amerika dhe as te vraret e fundit te 2006 nder te cilet edhe afer 3000 amerikan....keshtuqe nje njeri qe beri vrasje u vra dhe ekzekutuesi u barazua me te sepse dhe ai beri vrasje te nje vrasesit mirepo Sadami te jeni i sigurt qe ne Martir eshte shenderuar,Ai qendroi para gjykates Amerikane t'i themi jo Irakene, ai e ka ditur se do te mbytet dhe e keni pare dhe vet se qfar qendrimi beri.....AI cdo gje qe e beri u mbeshtet tek vendi i tij dhe per vendin e tij te jeni te sigurt qe ai eshte njeri i madh....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
buuu
Postuar nė: 02.01.2007, 14:36
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 11
Antari Nr: 2078
Bashkangjitur: 10.08.2006pasi qe askush nga ne nuk mundet me dite ne te vertet sa mire apo sa keq ka bere saddami, pyetjet duhen te jene keto:

qfar te drejte ka bushi me hy ne nje vend te huaj, pa arsye, pa kercenim dhe pas hyrjes nuk gjen ANSJE deshmi per akuzat e bere?

qfar poshtersie kane be amerikanet dhe qeveria irakiane me varrjen e saddamit ne diten e bajramit!?

qfar poshtersie te varret njeri hala pa e perfundu shahadetin!?

sa i perket fajit te saddamit, nuk du te foli per kete. besoj se ka be te keqija per te cilat u dashte me u denu, por jo me vdekje.

qka nese qohet nje i forte, e slumon ameriken se e ndjen veten te kercenuar, thot kane arme berthamore, thot bushi ka vra civil ne shume vende te botes, pra shkon, e arreston dhe e vjerr?!? a ka dallim nga kjo historia e saddamit?!? une nuk po shoh dallim!
PM
Top
DrinZatriqi
Postuar nė: 02.01.2007, 16:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 92
Antari Nr: 602
Bashkangjitur: 03.04.2006 Citim (buuu @ 02.01.2007, 14:36)
pasi qe askush nga ne nuk mundet me dite ne te vertet sa mire apo sa keq ka bere saddami, pyetjet duhen te jene keto:

qfar te drejte ka bushi me hy ne nje vend te huaj, pa arsye, pa kercenim dhe pas hyrjes nuk gjen ANSJE deshmi per akuzat e bere?

qfar poshtersie kane be amerikanet dhe qeveria irakiane me varrjen e saddamit ne diten e bajramit!?

qfar poshtersie te varret njeri hala pa e perfundu shahadetin!?

sa i perket fajit te saddamit, nuk du te foli per kete. besoj se ka be te keqija per te cilat u dashte me u denu, por jo me vdekje.

qka nese qohet nje i forte, e slumon ameriken se e ndjen veten te kercenuar, thot kane arme berthamore, thot bushi ka vra civil ne shume vende te botes, pra shkon, e arreston dhe e vjerr?!? a ka dallim nga kjo historia e saddamit?!? une nuk po shoh dallim!


Se di sa e keni kqyr fahrenheit 9/11 dokumentarin e Moore-it. Dihet qe Michael Moore osht Demokrat edhe dokumentaret e tij kunder bushit i financon krahu demokrat. Por, gjithsesi qendrojne shume fakte , te cilat i ka paraqitur Michael Moore ne dokumentar.

Bushi eshte president i Amerikes , por per te ardhur ne ate pozit ai eshte ndihmuar nga nje lobi shume i forte , i perbere prej Biznismeneve Miliardera , shumica prodhues te armeve , dhe biznesmen te naftes etj.

Normalisht, qe dikush kur te ndihmon edhe te jep % ne biznes , pastaj ai kerkon edhe kunder-shperlblimin. Pra, meniher pas zgjedhjes se Bushit per President (me shume dallavere e paqartesi) filloi edhe projekti i Bushit dhe Shokeve te tij.

Se cka ka ndodhur me 11 shtator, dhe kush qendron prapa asaj ngjarje eshte nje pikpytje e madhe!!! Ndoshta edhe vet Administrata BUSH!!!

Bushi meniher e shfrytezoj 11 shtatorin si pretekst per te nderhyre ne shtetet arabe e muslimane kinse per ti zhdukur teroristet (e verteta osht qe ai vetem krijoi miliona "terorist" tjere). Pushtoi afganistanin dhe sot e ksaj dite nuk dihet cka boni bushi me ate pune...

Pastaj tha "Iraku posedon arm kimike e biologjike te shkaterrimit ne mase" edhe pa asnje fakt duke thyer te gjitha rregullat e keshillit te sigurimit , hyri ne irak dhe nuk gjeti asgje !!! Pastaj bushi tha "okok gabim e kemi pas ska arm te shkatrimit ne mas , por a e dini ju qe ne vitin 1979 sadami i ka vra disa civil? edhe ka thon "Ajde e gjykojme edhe e denojme per qato vepra" Thjesht kjo osht 1 loje e planifikume shume mire e Bushit edhe Shokeve te tij.

Bushi siguroj NAFTEN, Bushi dhe Shoket e tij me keto luftera fituan miliarda dollar duke shitur armatimin e kompanise te cilen e posedojne ata.

Sadami ndoshta nuk ka qene ANGEL , por menyra e gjykimit dhe nderhyrjes Amerikane eshte shume e papranueshme.

Edhe per fund , Amerika e vrau 1 SADAM por ne te njejten kohe i "PJELLI" edhe miliona tjer!

Qaj sadami e ka majt IRAKUN SHIIT e SUNIT krejt 1 , e ka majt venin nen kontroll.

E tash le te kajn nanat Amerikane cdo dit per ka 10-15 amerikan qe vdesin ne Irak, edhe hiq nuk quditna qe Amerika mu terhek prej Irakut si humbes , dicka si ne Vietnam.

Per ameriken 1 Clinton ka qene , shpresoj qe se shpejti fitojne Demokratet ne krye me Hillary Clinton


----------------------------------------
My door is alwayz open, feel free to leave!
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top
ndeshkuesi
Postuar nė: 22.01.2007, 02:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1151
Antari Nr: 4817
Bashkangjitur: 21.12.2006Mua per vete me erdh gjynah amerika ka sher tmadh di si me i perca muslimant!
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 30.01.2007, 22:26
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Interesante

Sadami kishte patur mik me te ngushte Millosheviqin dhe kishte kekruar qe avokatet e tij me mbrojt Sheshelin ne Hag dhe tek ne shqiptaret ka disave qe ju vjen keq se e kane varr


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Ujqit e Bashkuar
Postuar nė: 31.01.2007, 00:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 5517
Bashkangjitur: 29.01.2007Ekzekutimi i Sadamit ka qene turpi se pari i Irakianeve dhe turpi i Amerikes,amerikanet te menqem e hoqen baren nga vetja dhe ja dorezuan populllit te vet qe ta beje ate ekzekutim.Aspak moment i duhur dmth edhe fene ta neperkemb ma se paktu nuk eshte deshte ne ate dite Bajrami.Po edhe vete Sadami para momentit te varjes kishte deklaruar sakrifikohem per Islam te Zoti me qene i paster se kjo bote asnjerit ska me na mbet...dmth po e permbyll qe ka qene nje veper shum e ulet ku na si popull mund te shohim se kush eshte amerika dhelper perkatesisht mund ta shohim se kush eshte Bushi dhe qfar popullate ekziston ne Irak ku njeriu mendimi im eshte bie ne konkludim se nuk paska pas faj SAdami ate popull qe e ka dirigju ne ate menyr...
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio