Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ferid Agani dhe Bexhet Pacolli nė xhami!
ardi_pr
Postuar nė: 02.01.2007, 10:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006
Edhe pse shumica absolute e politikuajve ne Kosovė janė tė besimit islam dhe kan mar poste nė krah tė votave tė muslimaneve, te vetmin ata qe morėn pjese nė faljen e Kurban Bajramit ishin Dr. Ferid Agani deputet ne Kuvendin e Kosoves i cili perfaqeson Partin e Drejtesis dhe biznismeni miloneri Behxhet Pacolli kryetar i Partise Aleanca Kosova e re!!

Deri kur ma ky Injorim ndaj fesė muslimane dhe deri kur ma do ti votojnė qytetaret musliman keta politikuaj??

Unė pėr vete do te votoj vetėm atė parti e cila pėrkrah dhe respekton te drejtat e muslimaneve ne Kosovė!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
LirimShabani
Postuar nė: 02.01.2007, 13:51
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006ardi pr

ata qe kerkojne vota mendoj se kerkojne per dicka tjeter dhe jo per fe sepse feja nuk eshte politike

me duket se ne disa raste e tepron...


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 02.01.2007, 14:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (LirimShabani @ 02.01.2007, 13:51)
ardi pr

ata qe kerkojne vota mendoj se kerkojne per dicka tjeter dhe jo per fe sepse feja nuk eshte politike

me duket se ne disa raste e tepron...


Lirim,

e verteta eshte se politika eshte fetarizu deshte apo nuk deshte, faktikisht e tera politika sillet rreth fesė, qysh ne fillim te viteve 90` eshte fetarizu edhe ne kosove politika, LDK-ja ne krye me Misionarin Katolik Rugova i cili barte bajrakun e e misionarit Mesjetar Katolik ne krah te votave te popullit musliman dhe me keshillat e Ipekshvis mesjetare Katolike te Kosoves!

Si mund te mos jete Politika fetare, kur ne festat e Kershendellave versuleshin keta politiKUAJ kompromisist kripto-musliman neper Kisha dhe vargiseshin ne "saff" te par, para kamerave sikur qeni para mishi!
Ndersa kur vinte Bajrami le qe nuk shkonin ne Xhami, por as urime per qytetaret e kosoves te shfrytezuar, te mashtruar, te vjedhur e te nencmuar!

Por shyqyr Zoti, populli po vetdijesohet ngadal, nuk po han ma bari!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Uskana2006
Postuar nė: 02.01.2007, 18:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
O Zoteri Ardi, pasi eshte ashtu siē po thu atehere formoje nje parti ISLAMIKE ne Kosove siē eshte partia demokristiane e Kosoves, benu edhe ti nje politikale. Perveē ndertimin e xhamive nuk besoj se je i afte me ofru diēka me teper per Shqipetaret ne Kosove; Shqiptaret deshirojne pune, fabrika dhe nje rritje standardi nuk besoj se je i afte me e kry kete gje.
PM
Top
eMAD
Postuar nė: 02.01.2007, 18:40
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 10
Antari Nr: 5009
Bashkangjitur: 01.01.2007Uskana me fal qe po te shkruaj keshtu mirepo, nese keni ndonje antipati personale per ardi_pr nuk keni pse shani.Sepse eshte me se e vertet ajo qe e flet.Te gjithe harrojn xhamite kurse kur vjen koha e votave, tparet i shohim ne xhami per me bo fotografi.E populli te thote,-"hallall i koft ky musliman i fort qenka".Te shkretit(populli) harrojn se ata e bejne ate sepse, te ne politika eshte shendrruar , ne ate kush eshte me i paafte fiton,qe jane milonat ne pyetje por dojne qe te hujne ne politik, ku bazohen ne ate se aty do te forcohen fitojn imunitet dhe shtepite e banesat ka i kane ti bejne me "tapia".
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
Replikanti
Postuar nė: 03.01.2007, 13:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 66
Antari Nr: 5055
Bashkangjitur: 03.01.2007Tė nderuar kolumnist tė faqes , ju lutem tė jeni mė tė sinqert dhe mos tė ziheni shkaku i fejės. Ne tė gjithė e dimė se sa musliman tė fortė jemi, kujtoj se duhet ta pranojmė ate sikur edhe ėshtė dhe mos tė shtiremi sikur jemi e ndėrkohė nuk jemi kėrkah hiq.
A ka mundėsi dikush ta spjegoj njė fakt!
Perandoria Osmane ka sunduar Ballkanin pėr 500 vite, ndėrkohė Osmanėt kanė ndėrtuar Xhami edhe nė Vjenė, unė e shtroj pyetjen, pse vetėm ne Shqiptarėt inkl. Boshnjakėt pranuan ndėrrimin e Fesė gjersa edhe kombet tjera ishin nėn presion tė njejtė dhe nuk pranuan???
Nėse mundoheni tė ma spjegoni se nė Kosovė ka qenė epiqendra e Osmanlinjėve dhe terrori i tyre ka qenė mė i shprehur tek ne se nė vendet tjera e konsideroj si tė pa bazė, pasi qė as Kosova dhe as Bosna nuk kanė pasur kurrė ndonjė pozitė gjeografike mė tė mirė se Kroacia, Greqia etj...
Ju faleminderit pėr mirkuptim paraprakisht, dhe pa dashur tė prek dikė emocionalisht ju lutem tė jeni sa mė konkret nė pėrgjigjje. smil3dbd4e29bbcc7.gif

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 03.01.2007, 13:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (Replikanti @ 03.01.2007, 13:19)

A ka mundėsi dikush ta spjegoj njė fakt!
Perandoria Osmane ka sunduar Ballkanin pėr 500 vite, ndėrkohė Osmanėt kanė ndėrtuar Xhami edhe nė Vjenė, unė e shtroj pyetjen, pse vetėm ne Shqiptarėt inkl. Boshnjakėt pranuan ndėrrimin e Fesė gjersa edhe kombet tjera ishin nėn presion tė njejtė dhe nuk pranuan???


I nderuar Forumist, shume pyetje me vend meqense e kemi diskutuar kete teme edhe me parė!

Para ardhjes se osmanlive trojet albanofone ishin teresisht te pushtuara nga kthetrat kristiano-sllavo ortodokse, ne fakt ne kete kohe pjesa dermuese e popullit shqipetar kishte kaluar ne fene ortodokse natyrisht jo me deshir, por kjo nuk u mjaftoj sllaveve ata perveq fese ata insistonin qe edhe ti shkombetarizonin teresisht, prandaj Islami ishte me se i miresardhur per popullin shqipetar te pervuajtur me shekuj nga kristiano-sllavet ortodoks dhe ishte pikerisht pranimi i Islamit i cili shpetoj popullin tone nga asimilimi dhe nga shkombetarizimi!!

Me gjeresisht tema rreth perhapjes se islamit

http://www.studentet.info/modules/ipboard/...p?showtopic=293


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Uskana2006
Postuar nė: 03.01.2007, 18:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Pallavra, pallavra hoxhallaresh,o Ardi, kurgje tjeter, Turqia na ka kolonizuar gjate 600 vjet, na i ka imponuar islamin, na i ka imponuar menyren e jeteses, te ushqyerit, na i ka lene gjuhen gjuhen turke si gjuhe zyrtare ne Kosove dhe Maqedoni, ky nuk eshte asimilim, e ti po thu se populli Shqiptare i ka hikur asimilimit, nga i cili asimilim flet?
Edhe mbi te gjithave edhepse i gjithe Ballkani ka qene nen perandorine Osmane, edhepse populli Shqiptare e ka pranuar islamin ishim te fundit ne Ballkan qe e perfituam shtetin edhe ate te cunguar? Turku shume na ka "ndihmuar" i la te krejt popujt te krijojne shtetet e tyre ne Ballkan para Shqiptareve. Pallavra kurgje tjeter. Iu larguam civilizimit Evropian e na i imponuan kulturen orientale shume kemi fituar nga kolonizimi Osman, ja kemi pare shehrin kurgje tjeter? Po mvaret se kush se si e kupton dhe nga i cili kend e veshtron problemin. I shkombetarizuar edhe mhall je be o hoxho.
PM
Top
Ethnic Albanian
Postuar nė: 04.01.2007, 13:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 154
Antari Nr: 3787
Bashkangjitur: 02.11.2006 Citim (Uskana2006 @ 03.01.2007, 18:50)
na i ka imponuar islamin, na i ka imponuar menyren e jeteses, te ushqyerit, na i ka lene gjuhen  gjuhen turke si gjuhe zyrtare ne Kosove dhe Maqedoni, ky nuk eshte asimilim, e ti po thu se populli Shqiptare i ka hikur asimilimit, nga i cili asimilim flet?


E mor injorant, ke qene je dhe mbetesh i tille, lutu mos te vdisesh i tillė!

Perralla te sllaveve po na tregon ti neve ketu a, hec futu neper forume sllave do te jesh me se i mireseardhur madje kur tju tregojsh se je edhe shiqpefoles do te jesh edhe me i dashur "Prodana Dusa"

Turku po zame na paska imponu islamin, qe 100 vjet kush ja imponoj Gjysheve tone, Baballareve, e neve sot, kush po na imponon sot ne Islamin?? me thike po na rrime mbi koke!! veq Nato apo KFORI te na imponoft Islamin ne ditet e sotit smil3dbd4e5e7563a.gif ti me te vertet shume Sick je a??
PM
Top
Replikanti
Postuar nė: 04.01.2007, 14:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 66
Antari Nr: 5055
Bashkangjitur: 03.01.2007Uskana2006, pajtohem me ty plotėsisht, por mė e keqja ėshtė se po tė quajnė injorant ndėrsa faktet flasin krejt ndryshe, nuk e kuptoj pse duhet tė emėrtohet dikush me emrin injorant e nė anėn tjetėr nuk sjell fakte qė publiku i gjėrė ta gjykoj vetė.
Unė jam Musliman, por nuk ndihem musliman i vėrtetė ndoshta shkaku se e kam ndėgjuar historinė e Osmanlinjėve, dhe kujtoj se shumė bashkombas ndihen njejtė pasi qė jemi me njė kohė moderne ndėrsa paragjykojmė dhe mundohemi tė punojmė me Sheriat, e kėto dy asesi nuk pėrputhen mes vete.
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 04.01.2007, 14:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (Replikanti @ 04.01.2007, 14:12)
Uskana2006, pajtohem me ty plotėsisht, por mė e keqja ėshtė se po tė quajnė injorant ndėrsa faktet flasin krejt ndryshe, nuk e kuptoj pse duhet tė emėrtohet dikush me emrin injorant e nė anėn tjetėr nuk sjell fakte qė publiku i gjėrė ta gjykoj vetė.
Unė jam Musliman, por nuk ndihem musliman i vėrtetė ndoshta shkaku se e kam ndėgjuar historinė e Osmanlinjėve, dhe kujtoj se shumė bashkombas ndihen njejtė pasi qė jemi me njė kohė moderne ndėrsa paragjykojmė dhe mundohemi tė punojmė me Sheriat, e kėto dy asesi nuk pėrputhen mes vete.


Pse more Uskan su mbushe mend kurre? Sa e ke qmimin vlla per keto propaganda hajde une po ta paguaj dyfishin vetem te zhdukesh nga ky forum!!
Ti njeren ane po paraqitesh mik i ri, anen tjeter po thu se Uskanen po e quajnė injorant , pra eshte fjala shumes e ku e dite ti qe edhe me pare e kemi quajtur Injorant?? Sa shpejt deshifrohesh ti shume amator!!

Se a ndihesh ti Musliman apo jo, ajo qeshtje eshte e jotja, eshte qeshtje personale dhe une respektoj bindjen tende "bad for you god for you" nese nuk ndihesh musliman keq per ty nese ndihesh musliman mire per ty, pra per vete e ke, per vete do te japesh pergjegjesi, ti me kete bindje as nuk ma zvoglon e as nuk ma rritė Imanin!

Me nje gje duhet te pajtohem, ti Histori ske lexuar fare, kete mir e thua, ti e cek se vetem ke ndegjuar, ti padyshim ke ndegjuar vetem perralla sllave qe te kan servuar dhe ta kan shperlar trurin prandaj ke paragjykime ndaj islamit edhe nje here po te them "bad for you god for you"


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Replikanti
Postuar nė: 04.01.2007, 16:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 66
Antari Nr: 5055
Bashkangjitur: 03.01.2007Po e shoh tė arsyeshme tė sqarojmė njė keqkuptim mes Ardi_pr dhe Uskana 2006.
Une jam nje anėtar i ri me pseudonimin Replikanti, dhe temat e para qė kam shkruar nė kėtė forum ėshtė kjo e fesė!
Megjithėse nuk kam lexuar shumė shkrime nė kėtė forum dhe nuk i njoh bindjet tuaja (lexo anėtarėve aktiv) pashė qė Uskana qenka mė aktivi me mbi 300 postime!
Duke u nisur prej njė fakti se jam me njė forum studentėsh, dhe ose ktu ose askund nuk do tė gjej tema interesante dhe frytėdhėnėse unė u dėshprova nė momentin e parė. Unė po e theksoj, lumė ata qė kanė besimin te Zoti dhe lumė ata qė ndjehen musliman real, gjersa unė provova tė spjegoj se nuk ndihem ashtu, dhe mendova ta them se po pajtohesha me shprehjet e Uskana2006.
Kjo qė shkruan ti: "bad for you god for you" - nuk ke nevojė ti thyesh gishtat nė tastaturė, ne jemi nė njė Forum dhe po diskutojmė si tė rritur dhe nuk ke nevojė tė shprehesh me tė shara dhe etiketime. Gjersa ne diskutojmė ti bėhu i sinqertė dhe jep fakte, fakte tamam jo fakte nga Hoxhallarėt dhe nga Anglezėt e asaj kohe, se sig. e din se shtetet e perendimit nė atė kohė nga cila anė anonin.
Unė e kuptoj qė tema FEJA ėshtė temė shumė komplekse dhe e ndijshme, por nuk do tė thot se nuk guxojmė tė mirremi me Kuranin e shenjtė apo rreth Kuranit. Ne nuk po kėrkojmė ndryshime nė Kuran por po flasim pse tek ne tema "Fe" ėshtė ende tabu.

Me shumė respekt ndaj Ardi_pr, Uskana2006 djhe EthnicAlbanian
Replikanti

PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 04.01.2007, 16:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Al Ardi mos u nervozo se perrallat tua si ata te Nasradin Hoxhes nuk te shiten sepse jane perplot me demagogji, une nuk jam fetare por jam Shqiptare dhe ti nuk je asnje faktor me me gjyku.
Shqipetareve u nevojitet pune dhe perspektive te mbesin ne trojet e tyre, me pallavrat e tua nuk besoj se mund ti pergjigjesh kesaj kerkese perveē me be shperlarje truri. Akt jo patriotik je tu be o zoteri, ne momentin kur populli Shqipetare mundohet te integroje bashkesine Evropiane ti po i ofron erresiren shko e mbyllu ne kotecin tend e kur te deshirojne te dijne diēka me teper per fene do te vijne ta hapin www.fjalaebukur.com, ate te cilet ta finansojne arabet dhe nga ku paguhesh ta doktrinosh popullin me ate ideologji qe s'ka asnje perpektive.
Ne shtepi dhe pune e kam kompjuterin prandaj kur ti lexoj pallavrat nuk mundem mos me reagu,se i takoj ketij populli me mish e me shpirt, ne krahasim prej teje. Administratoret e ketij forumi dijne se nuk kam asnje nick te dyfishte por ne nje gje ke te drejte se populli nuk han bare, vetedijesohet per te gjithe.
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 06.01.2007, 19:28
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Te nderuar

i lexova replikat tuaja dhe te ju them te drejten disa me pelqyen e disa jo. do doja te them dicka ne lidhje me Osmanlit. Po te pyesish hoxhallaret atehere kjo periudhe per ne shqiptaret ka qene e ndritshme sepse Osmanet e sollen Islamin ketu. Ndersa keta hoxhallare tutkuna e shpirtshitur nuk marin parasysh se pikerisht ishim ne shqiptaret qe me shumice islame nuk aritem te kemi madje as autonomi ne kohen e Osmanlive ne gje qe ortodokset sllav e grek fituan pavarsi. Pikerisht keta Osmanli ariten qe te na shesin tek te tjeret si kolonizator qe i kishim dhe jo si njerez qe e sollen Islamin. E nese islamin shqiptaret e kane pranuar me dhune atehere duhet te dijme qe Islami nuk justifikon dhunen. Un kam lexuar Kurranin dhe per aq sa kam kuptu Islami nuk ka komb, nuk ka gjuhe, nuk ka shkronja, nuk ka shtet, nuk ka politike dhe kuptohet nuk ka te beje me akuzat qe ne forumistat ketu i japim njeri tjetrit. Per aq sa kam kuptu un, nuk do te thote qe patjeter te behesh arab per te qene musliman, nuk do te thote qe duhet te ndrosh gjuhen dhe te maresh arabishten e per me te konsideru Zoti besimtar i devotshem., nuk do te thote se duhet te marim shkronjat arabe per te na konsideruar Zoti si musliman te devotshem, nuk do te thote qe duhet te vishes si vishem arabet per me te konsideru Zoti musliman, por duhet te punosh, te besh vepra te mira, te besosh Zotin nje si krijus te gjithcka ka ne Toke dhe qiej, te besh vepra te mira, te ndihmosh te tjeret sipas mundesise, te lutesh tek Zoti per dite te mira, te falesh namaz sepse keshtu i je mirnjohes Zotit per ate qe te beri.... etjera e tjera. Nuk tregohet besimi i vertet ndaj Zotit duke sha fete e tjera e duke mbrojte ate qe i takon. Islami nuk thot qe secilin qe nuk e pranon Islamin duhet me dhune te ja imponosh. Ata qe e thone kete gje ata aspak nuk i takojne ketij besimi pa mar parasysh qe me fjale thone se i takojne dhe gjithcka bejne per Islam e per Zot. Zoti i ka krijuar njerezit me shume ngjyra dhe me shume gjuhe dhe Shqipja eshte nje nga ato gjuhe qe Zoti i ka krijuar dhe nese dikush mendon se tregohet Islamist i vertete duke mohuar gjuhen e tij qe eshte nje dhunti e Zotit atehere automatikisht eshte ne kundershtim me dispozitat e Islamit ne kete rast dhe me ate se cka shkruhet ne Kurran. Mirepo nje gje eshte shume e vertete qe Rilindasit tane nuk kane shikuar kisha e xhamia por kane punuar per nje Shqiperi qe Zoti e fali dhe ne nese mendojm se keshtu me sharje te njeri tjetrit mundemi te bejme dicka me te mire atehere jam i sigurt qe te humbur jemi...

suksese


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
lili82
Postuar nė: 10.01.2007, 01:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006 Citim (LirimShabani @ 06.01.2007, 19:28)
Te nderuar

i lexova replikat tuaja dhe te ju them te drejten disa me pelqyen e disa jo. do doja te them dicka ne lidhje me Osmanlit. Po te pyesish hoxhallaret atehere kjo periudhe per ne shqiptaret ka qene e ndritshme sepse Osmanet e sollen Islamin ketu. Ndersa keta hoxhallare tutkuna e shpirtshitur nuk marin parasysh se pikerisht ishim ne shqiptaret qe me shumice islame nuk aritem te kemi madje as autonomi ne kohen e Osmanlive ne gje qe ortodokset sllav e grek fituan pavarsi. Pikerisht keta Osmanli ariten qe te na shesin tek te tjeret si kolonizator qe i kishim dhe jo si njerez qe e sollen Islamin. E nese islamin shqiptaret e kane pranuar me dhune atehere duhet te dijme qe Islami nuk justifikon dhunen. Un kam lexuar Kurranin dhe per aq sa kam kuptu Islami nuk ka komb, nuk ka gjuhe, nuk ka shkronja, nuk ka shtet, nuk ka politike dhe kuptohet nuk ka te beje me akuzat qe ne forumistat ketu i japim njeri tjetrit. Per aq sa kam kuptu un, nuk do te thote qe patjeter te behesh arab per te qene musliman, nuk do te thote qe duhet te ndrosh gjuhen dhe te maresh arabishten e per me te konsideru Zoti besimtar i devotshem., nuk do te thote se duhet te marim shkronjat arabe per te na konsideruar Zoti si musliman te devotshem, nuk do te thote qe duhet te vishes si vishem arabet per me te konsideru Zoti musliman, por duhet te punosh, te besh vepra te mira, te besosh Zotin nje si krijus te gjithcka ka ne Toke dhe qiej, te besh vepra te mira, te ndihmosh te tjeret sipas mundesise, te lutesh tek Zoti per dite te mira, te falesh namaz sepse keshtu i je mirnjohes Zotit per ate qe te beri.... etjera e tjera. Nuk tregohet besimi i vertet ndaj Zotit duke sha fete e tjera e duke mbrojte ate qe i takon. Islami nuk thot qe secilin qe nuk e pranon Islamin duhet me dhune te ja imponosh. Ata qe e thone kete gje ata aspak nuk i takojne ketij besimi pa mar parasysh qe me fjale thone se i takojne dhe gjithcka bejne per Islam e per Zot. Zoti i ka krijuar njerezit me shume ngjyra dhe me shume gjuhe dhe Shqipja eshte nje nga ato gjuhe qe Zoti i ka krijuar dhe nese dikush mendon se tregohet Islamist i vertete duke mohuar gjuhen e tij qe eshte nje dhunti e Zotit atehere automatikisht eshte ne kundershtim me dispozitat e Islamit ne kete rast dhe me ate se cka shkruhet ne Kurran. Mirepo nje gje eshte shume e vertete qe Rilindasit tane nuk kane shikuar kisha e xhamia por kane punuar per nje Shqiperi qe Zoti e fali dhe ne nese mendojm se keshtu me sharje te njeri tjetrit mundemi te bejme dicka me te mire atehere jam i sigurt qe te humbur jemi...

suksese

Cka te shkruajsh me teper veq e prish..Nje formulim shum i mir,te lumt!


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio