Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> STOP politikes ne Universitete!, Duhet ngritur kunder!
ibrahimrugova
  Postuar nė: 03.01.2007, 16:48
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 40
Antari Nr: 4964
Bashkangjitur: 30.12.2006Studentet bashke me profesoret duhet thene STOP involvimit te politikes dhe partive brenda ne Universitete. Por kur mund te ndodh nje gje e ketille?
Vetem atehere kur studentet bashke me profesoret te organizohen dhe t'i nxjerrin jashte tentativat partiake dhe politike. Mirepo, siē duket kete guxim nuk e kane as studentet e as profesoret. Deri sa heshtin studentet dhe profesoret politika dhe partite do te bejne perhere gurulldi ne Universitete, e sidomos ne Universitetin Shteteror te Tetoves.
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 03.01.2007, 17:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (ibrahimrugova @ 03.01.2007, 16:48)
Studentet bashke me profesoret duhet thene STOP involvimit te politikes dhe partive brenda ne Universitete. Por kur mund te ndodh nje gje e ketille?
Vetem atehere kur studentet bashke me profesoret te organizohen dhe t'i nxjerrin jashte tentativat partiake dhe politike. Mirepo, siē duket kete guxim nuk e kane as studentet e as profesoret. Deri sa heshtin studentet dhe profesoret politika dhe partite do te bejne perhere gurulldi ne Universitete, e sidomos ne Universitetin Shteteror te Tetoves.


I nderuar Forumist i "ri" me temen tende pajtohem plotesisht, edhe unė do te kisha qenė pėr njė gjė tė tillė , ndersa me nikun tend nuk pajtohem fare, sepse me kete nik dėshmon qė edhe ti qenke i ndikuar nga Politika dhe sqenke me i mirė se tė tjeret!

Nje thenje thotė: Nese don tė ndryshosh diqka, fillo sė pari prej Vetės tėnde, pastaj nė shoqėri!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Uskana2006
Postuar nė: 03.01.2007, 18:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Ti o zoteri,me nikun Ibrahimrugova, mos u merzit se Ardi eshte alergjik ndaj emrit te Ibrahim Rugoves.
PM
Top
ibrahimrugova
Postuar nė: 04.01.2007, 15:59
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 40
Antari Nr: 4964
Bashkangjitur: 30.12.2006Jo jo nuk merzitem fare sepse une e kam rrespektuar Ibrahim Rugoven pavaresisht se cfare mendojne te tjeret. Eshte bindja ime. Tung dhe i pranoj kritikat, ska problem.
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 06.01.2007, 19:36
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Uskana

Do te tregoj nje gje. Personalisht kurr nuk e kam dashur dhe nuk do ta dua LDK dhe politiken e saj po as Ibrahim Rugoven, megjithate kame bere nje vizite tek vari i tij para ca ditesh. Dhe ne ate vizite nje zotri qe qendronte aty me dha nje foto te Ibrahim Rugoves dhe ketij zotrie i thash: " nuk jam perkrahes dhe nuk pajtohem me politiken e LDK dhe as me te Rugoves megjithate kam ardhur te bej nje vizite ".
Te thuash se duhet te depolitizohen studentet dhe ne te njejten kohe te mbajsh nje nick qe ka te beje me politike me duket pak si absurde ngjashem si humori i Treshi Persheshit me te riut qe ka qene kohet e fundit ku Cima interviston Ēumilin ne cilesi te nje turku qe ka emrin Ibrahim dhe mbiemrik Krasniqi e tash edhe Krasniq edhe Turēeli nuk besoj se asht ne rregull......edhe ketu me forumistin e ri e njejta vlen....

Uskana nese une i thash keto gjera vall a do te thote kjo se jam alergjik ndaj forumistit me kete nickname ????


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
lili82
Postuar nė: 10.01.2007, 01:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006Hej o njerez shum dallash i merni gjerat,po nese ki anetari i ri e ka emrin Ibrahim e mbiemrin Rugova,a dot thot kjo se ki eshte i detiruar me ndru emrin a?A jo ki nuk duhet te pranohet as edhe ne univerzitet se e ka emrin e nje politikani te ndjer!Hej o njerez o ju qe folni e qe shkruani per do gjeja qe jan komunista e bla bla bla,a i lexoni shkrimet e juaja najhere?Lexoni kini kohe,veq ne kohen komuniste ja bere shkrime te tilla.Nashta gaboj,nuk e di se nuk e kam perjetu.
Veq edhe diqka,ketu ne kete forum secili mundohet mu ba ma i menqur se tjetri,normal kuptohet xhdokush e ka nje bagazh te dituris,por ju duhet me dite se xhdo i 9-ti student per 10-ve eshte simpatizant i nje partie politike,ose simpatizant i nje politikani.Zdi pse e beni cac tragjike emrin e ketij forumistit te ri.


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
fancy_boy
Postuar nė: 10.01.2007, 20:37
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Krejt Paskeni dal jashta teme!

IbrahimRugova Kur do vije ajo dite qe do bashkohen studentet me Profesoret e ti thuan STOP partive politike neper Universitete KUR Do Vij Ajo Dite!


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
fotoni
Postuar nė: 11.01.2007, 10:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 144
Antari Nr: 350
Bashkangjitur: 26.06.2005Duhet me shume vitalitet i studenteve dhe perkrahja e profesoreve, te cilet kane bografi te paster.

te gjitha te mirat dhe suksese per studentet....
PMMSN
Top
invictus
Postuar nė: 11.01.2007, 10:47
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 41
Antari Nr: 659
Bashkangjitur: 03.04.2006mendoj se i largoheni temes.Nuk flitet tani per Ibrahim rugoven por eshte ceshtja e politikes ne universitete. Lereni ju Ibrahim Rugoven le te preje i qete...
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio