Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bashkim Ademi i demanton intrigat e se vertetes
genc gashi
Postuar nė: 11.01.2007, 20:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006Asistenti Bashkim Ademi djali i Naser Ademit i ja kujatuar shume vone se jeta eshte shume e gjate dhe nuk do te dalin te vertetat ndonjher. I nderuar Mr. Bashkim Ademi me keqardhje te them MR sepse as vete nuk e din cka do te thote ky titull si shume kolege te tejter qe me te gjate i kan titujt se sa emrat megjithat nuk ka rendesi do te thras Profesor Magister me cguxim je drejtuar gazetares Laura Papraniku per lajmin e rejshem sipas teje?

Me thuaj ketu cila fjale eshte e rejshme dhe demton personalitetitn tend? Une te them sinqerisht sepse si student qe me ke ligjeruar kur ne oret e tua nuk ndegjova fjale lidhur me lendet qe ligjeroje ti sepse nuk ke kapacitet te ligjerosh aq ta ka dhene ZOTI i madh trurin ti ishe i afte te tregosh per avantuart e tua ne Bulgari ishe i afte te krenohesh se je asistnet me i dobet ne Universitet mirpo kjo nuk eshte merit qe ti e arite kjo ishte merit e babait tend qe nuk njeh edukat nuk njeh konceptin njeri vetem ate "PARA" dhe "FLLIQESIRA" andaj mos u cmend sepse do te vazhojm edhe me tutje te nxjerim te gjitha dobsit e cdo profesori te rangut tend.
Une edhe me tutje vazhdoj te qendroj dhe me kembengulje do te shkruaj per largimin tend dhe shume te tjerve sepse ende jeni ne kohen e adoleshente i nderuar "MAGISTER"
Nuk dua te hakmeren ndaj teje si nje nder assitentet e dobet te Fakultetit Jurdik, sepse funda ti vazhdo te qendrosh aty, mua me dhem ajo 1 EURO qe dikur e tere familja ime jepte cdo muaj per kete Universitet te mbaj gjalle dhe te shpresoj se do te rregullohet statusi i arsimit sipror shqip ne Maqedoni andaj do te luftojm keto dukuri qe do te demtojn imazhin e USHT-se do te demtojn imazhin e Shqiptareve si dhe imazhin e studentit ne kete Universitet.
Cfar studenti do te behem une me ligjeratat e tua?
Cfar studenti do te behem une me sjllejt e babait tende?
Cfar studenti do te behem une kur ju nuk dini cka eshte E DREJETA si term?
Te lutem i nderuar dhe shume i respektuar "MAGISTER" Profesor BASHKIM Ademi nuk e keni vendin ne Universitet ti duhet me shit Bakllava ne Ndonje vend ne Serbi apo ndonje plazhe sepse aq e ke trurin.
Mos demanto te verteten sepse do te turperohesh edhe me shume me dobesit e tua intelektuale qe posedon.


----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top
r.mislimi
Postuar nė: 11.01.2007, 21:03
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Do te ishte e arsyeshme dhe e tolerueshme ky shkrim sikurse te postohet edhe ne forumin studentor reagimi i Bashkim Ademit.
Kerkoj nga Laura Papraniku te dergoj letren sepse vetem keshtu do te jemi me transparent dhe me te drejte.


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
LirimShabani
Postuar nė: 12.01.2007, 11:26
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006genci-2

e lexova shkrimin tend dhe fillimisht te pergezoj per guximin qe ke mare e te flasesh publikisht, por nese je student i shkelqyer do te doja nga ti qe edhe me emer e mbiemer te vertete te shkruash e jo me fshehje sepse vet fshehja ben te dyshoj edhe tek ti ne kete rast. mos me keqkupto por po te dalish me emer e mbiemer te vertete atehere do te vertetosh ende me fuqishem ato qe po i thua. Bashkim Ademi nuk me ka ligjeruar mua sepse un kam qene ne Gjuhe Angleze por kam degjuar nga shoke te mi te juridikut qe ky zotni nuk e ka hijen e profesorit e as magjistrit. Bile kam patur rast me taku kolege te tije qe me kane treguar per te shumcka....


shpresoj te me kuptosh...

suksese


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 12.01.2007, 13:48
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006genci-2
Bashkim Ademi s'ka ca demanton. S'do mend qe ai deshiron te pastroje figuren e tij, te cilen vet e ka njollosur. S'ka pse i replikon gazetares se LAJM-it.
Gazetarja (per mendimin tim) s'ka bere asnje shpifje. Na ka perdorur ne si burim informacioni.

Bashkim Ademi le te vije ketu dhe le te prononcohet mbi te verteten.

Ne (studentet.info) i kemi ngarkuar vetes detyren per te luftuar dobesite ne Univerzitete, ndersa ata qe sulmojme ne, le te mbrohen, le te sjellin fakte, le te na bindin ne te kunderten, dhe ne do jemi mjaft te denje te kerkojme dhe nje FALJE PUBLIKE nese i kemi rene ne qafe kot se koti.

Shfajsimet mediatike qe po ben Bashkim Ademi s'ia zbardhin fytyren. E njohin studentet e tij me mire se gazetaret dhe lexuesit e gazetave. Ky portal eshte studentor, prandaj e ftojme z. Ademi qe te vije ketu dhe te shfajesohet.


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
studentejuridiku
Postuar nė: 12.01.2007, 13:57
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 3384
Bashkangjitur: 16.10.2006hehehehe ja kshu iu vjen dita nje nga nje te gjitheve!

Hallall e Pac o Genci-2!

Ju lutem na jepni mundesine te lexojme cfare paska ndodhur ne media. Mos te shqetesohet njeri per mundimin e Bakes qe te tregoje dinjitetin e tij e pastroje figuren se as ai vete sdi si ta beje kete gje. Dobesite e tij i di dhe toka qe e mban!!!
PM
Top
suiGeneris
Postuar nė: 12.01.2007, 16:18
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 5179
Bashkangjitur: 12.01.2007Sipas Asistentit Bashkim Ademi Ombudsmani (Avokati Popullor) dhe Prokurori Publik jane te njete.

A ariti qa ta mesoj Bashkim Ademi ndryshimin mes Prokurorit Publik dhe Avokatit te Popullit?

PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 12.01.2007, 19:44
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006te nderuar

vet interesimi i gazetareve te mediave tona tregon se pari nje dobesi te tyre ne punen profesionale qe e bejne dhe se dyti me kete faqe te internetit po i bejme publike te gjitha njollat e zeza.

keshtuqe per hajr na qoft kjo faqe dhe duhet te kujdesemi per te....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 12.01.2007, 21:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Nuk eshte normale qe edhe kjo garniture te beje rekrutimin ne vende pune pa asnje kriteri, kjo eshte thjesht korrupsion, sepse edhe nepotizmi eshte nje lloj korrupsioni, turp prej maqedoneve, nje univertzitet nuk mundemi ta mbajme si duhet. Qe 10 vjet funkdionon dhe nuk kemi kuadro te kualifikuar as per ciklin e pare e jo me per ato te ciklit te dyte. Turp per besen. Per ne te ardhmen eshte mire te flitet per ēdo parregullesi qe behet pa marre parasysh efektin,
PM
Top
luan2u
Postuar nė: 12.01.2007, 22:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Nuk ia vlen me ja permend emrin te ngratit se hyn ne gjynah, e njoh personalisht bile shume mire,ate cfar thuan dyfishonja dhe do ta fitoni shumen.Por dale nga dale te gjithe do te pastrohen te jeni te sigurt.

Me respekt
PM
Top
NoName
Postuar nė: 17.01.2007, 00:28
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 1247
Bashkangjitur: 15.06.2006Te nderuar student dhe studente.....me qe une ne ket forum hy 1her ne 3 muaj....por ja qe pash se diqka po flitet per profesor ketu.Po mir do kisha nje lutje per studentet qe kan publikuar ket shkrim per Profesorin e lart permendur!Keni pire kafe me te?Keni dale dhe keni ngrene darke apo dreke bashk?Do te pergjigjem une.....sigurisht qe po.E pse e keni bere kete....qe te merni nje note dhe te kaloni ne vitin tjeter....Kam qen student ne UEJL dhe kam pare se qka bohet atje....po te njejten e di se cka po behet edhe ne USHT....kam dikend te familjes aty dhe qe ka nje posht shume te larte......me ka thene shum here....Qe ne USHT behet korupsion i madhe....po nejse studentet po i bejn vete keto qe te marin notat....e pastaj kur e marin ua nxjerin ne shesh te gjitha te keqiat e nje Profesori jo vetem Pr.Bashkim Ademi....“


Me Respekt.....tung
PM
Top
the lider
Postuar nė: 21.01.2007, 16:47
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 19
Antari Nr: 3445
Bashkangjitur: 19.10.2006koleg te nderuar
faktet qe kerkohen nga Mr. Bashkim Ademi nuk duhet ti jep ai, por ju zotrinj te nderuar duhet te keni fakte pastaj ti viheni dukurise se keqe te tij....
fakt apo prove materijale nese keni , do te dilni dhe do ti thoshi.....por juve u shtin dikush tjeter dhe ju nuk e keni ate assisten prandaj sdi gje per te...
nese jeni burra keni emer dhe mbiemer
ngrini padi penale kunder tij
dhe do shohim se si do ju kaloj fytyrat e juaja.... dhe oratorija e juaj e nderuar ...eshte mir te besh shpifje...por e verteta eshte krejt dicka tjeter....nuk mbroj askend as ate as ndonje tjeter...por pse nuk flitet per tjer ...ka ngel vetem Nasert Ademi dhe djali i tij i koruptuar?
ju nuk i njihni ata...se cfare pasurije kan te trasheguar familjarisht dhe ...flisni kot ...mereni shtruar punen e jo me emocione se emocionet te cojn te gabosh....
kur jeni te dashuruar....ajo vajz te tradheton e ti mbaron pas saj
duket se dhe ju jeni te dashuruar te kto dy.....
luftoni per gjith te koruptuarit sidomos per ato qe keni fakte
mos lodheni kot pa fakte
sikur te ishin veretet te koruptuar ata moti do ishin te larguar...
merni informata te sakta e jo thashethamat e dikujt...dhe do ju siguroj se nuk do ju bini ne qafe kot!
zoti ju mbaresoft te gjitheve...
vecanerisht ata qe kan shpirt tye pastert dhe pa ndikim te tjereve....
do bini ne perfundim te fjala popullore
,, e verteta vonon, por nuk haron"

PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 21.01.2007, 18:46
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006lider

e dijme mjaft mire se kush eshte Naseri, Bashkimi, Arsimi.....e per me teper takoje ish rektorin dhe pyete se cka ndodhi kur nje studente ne takim me te i tregoi disa gjera rreth Naser Ademit.....dhe ish rektori Beadini tha keshtu" jo rastesisht Naser Ademi nuk eshte me dekan"....po edhe keto qe i tha rektori jane vetem fjale sepse ata bene nje gje te mire qe Naseri mori nje lende tjeter, ish lenden e tij e trashegoi Bashkimi dhe djalin e vogel Arsimin e bene kryetar unioni.....dhe ne fund Arsimi deklaronte se nuk ka nepotizem ne universitet...po lider pse pikerisht djemt e ketj zotrie i zune keto pozita pse nuk i zu dikush tjeter pse pikreisht te aferm te politikuajve zune pozita dhe jo tjeter kush...............----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
the lider
Postuar nė: 26.01.2007, 20:00
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 19
Antari Nr: 3445
Bashkangjitur: 19.10.2006ti ndoshta e njeh arsimin po jo sa duhet
nga ai ke pa vetem te mira e jo sigurisht te keqe
thuje nje fakt qe me te vertet te kan vjedh ty ose tkan shit note ata prof.
kurse arsimi e zuri atye pozit se kishte note mesatare....ti nuk kishe
e votuan at qe perfaqesonin fakultetin tand, ku ishte kushtrimi....kete e din mir ti
dhe ai ska ba asnje hile dhe se kan ndihmuar babai dhe vellau
se e zgjodhen vet kryesia e unioneve te fakulteteve dhe skishte faj ai se e kishte ,,fat'' perkundrazi arsimi ka harxhuar palidhje koh qe esht mar me njerez si ju te nderuar...
arsimi smund ti vras prindet dhe familjen se i ka te shkolluar.... eshte fat i tyre dhe merit qe e kan te trasheguar familjarisht shkollen se jane punetor dhe arijne dhe ska kush i ndal te mos arijne se puna fiton cdo her
meruni me veten se jeni askushi leni te tjeret te meren me veten ateher do fitojhme te gjithe se bashku
mos te urejme tjetrein kur vet jemi shpirt keq!

me fal po kjo esht e vertet>>>>>>>
PM
Top
aristoteli
Postuar nė: 26.01.2007, 20:32
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006 Citim (the lider @ 21.01.2007, 16:47)
faktet qe kerkohen nga Mr. Bashkim Ademi nuk duhet ti jep ai, por ju zotrinj te nderuar duhet te keni fakte pastaj ti viheni dukurise se keqe te tij....Cfar fakte kerkon per nje diskutim, thjeshte kane shprehur brengosjen per USHT se cfar lloj profesoresh ligjerojne ne kete institucion dhe shume mire e din te gjithe studentet se ai kush eshte dhe cfar njohurish ka andaj ketu nuk jemi gjyq dhe nuk ngrejm PADI penale ketu se nuk ka bere vrasje o Ti njeri thjeshte te mos ligjerojn profesoret e rangut te tije dhe kjo le te mer fund.
Por nuk do jete keshtu sic them une dhe te tjeret sepse cdo rektor i mbledh keta njeres sepse me mire manipulon me te se trurin e kan bosh .


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
tonny_77_m
Postuar nė: 26.01.2007, 20:36
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 23
Antari Nr: 4340
Bashkangjitur: 30.11.2006O vellezer!

Po na mbyten, na e zune frymen intelektualet dhe MR-te e DR-te e vendkalimeve kufitare. Po ska shtet ketu se keto njerez duhet te ekzekutohen si Sadam Huseini. E gjithe bota e tin e Naser Ademi ka magjistruar me punimin e te ndjerit Fadil Batalli. E ka porositur t'ja beje dhe s'ja ka dhene leket.
Ky Bashkimi se di ku ka magjistru, por ma merr mendja se ose ne Qafe te Thanes, ose ne Jazhince, Deve Bair apo Tabanovc. Ska krye ai per intelektual, per coban-edhe ketu s'dihen nese mund ta beje punen!
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio