Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> BURSA PĖR MPhil/PhD NĖ EKONOMI ME MĖSIM NĖ DISTANC
r.mislimi
Postuar nė: 11.01.2007, 21:28
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004INSTITUTI I SHOQĖRISĖ SĖ HAPUR dhe SHKOLLA E BIZNESIT E UNIVERSITETIT STAFFORDSHIRE (UK)

BURSA PĖR MPhil/PhD NĖ EKONOMI ME MĖSIM NĖ DISTANCĖ.

Aplikantėt duhet tė jenė nėn moshėn 35 vjeē, qytetarė shqiptarė e me banim nė Shqipėri.

Aplikantėt duhet tė kenė rezultate tė shkėlqyera akademike dhe tė kenė njohuri tė mira tė gjuhės angleze. Ata duhet tė jenė pedagogė ose tė merren me punė kėrkimore nė njė institucion akademik ose organizatė qė merret me punė kėrkimore.

Bursa mbulon shpenzimet pėr tarifat akademike nė Universitetin Staffordshire, shpenzimet e jetesės (vetėm pėr njė person), dhe shpenzimet e udhėtimit. Bursa zgjat pėr 4 vjet. Ēdo vit studenti do tė shpenzojė 3-4 muaj nė Universitetin Staffordshire dhe pjesėn tjetėr nė institucionin e vendit tė tij. Pas mbarimit tė bursės, studenti duhet tė kthehet nė vendin dhe institucionin e tij.

ose kontaktoni:

Llazar Jorganxhi, koordinator i bursave
E-mail: lljorganxhi@osfa.soros. al
Rruga "Pjeter Bogdani", Pallati 23/1, Tiranė.
Tel: +355 4 234621/234223/ 235856,
Fax: +355 4 235855

Dokumentacioni pėrkatės duhet dorėzuar pranė zyrave tė fondacionit ose nė Universitetin Staffordshire deri mė dt. 26 Janar 2007. Dokumentacioni duhet dorėzuar nė dy kopje (origjinale dhe fotokopje tė dokumentacionit nė dy zarfa tė veēantė).


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio