Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Vazhdojn levdatat per Enver Hasanin..!!!!!
aristoteli
Postuar nė: 11.01.2007, 21:49
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006DISERTACIONI DHE TITUJT AKADEMIK TE REKTORIT TE UNIVERSITETIT TE PRISHTINES JANE VALID"

SHKRIM ME SHKAS:ENVER HASANI-REKTOR I REFORMAVE” dhe nentitullin :“DISERTACIONI I REKTORIT TĖ UNIVERSITETIT TĖ PRISHTINĖS ĖSHTĖ VALID”,u que pluhur bukur i madh ne alb-shkence edhe nga ju ,e dy tre vete te tjere.

Une reagova jo si zedhenes i Rektorit Enver Hasani,por si gazetar shumevjeqar.Dihet se strukturat paramilitare te "sherbimeve te dreqit e te birit",me qellim deshen qe ta kompromitojne diplomatin dhe shkenctarin tone te mirenjohur prof.dr.sci. Enver Hasani.

Une askujt nuk mund t’ia ndaloje shkrimet ne gazeta apo weba virtual,qofte ky edhe webi alb-shkenca.Gjithsesi,cdo njeri prej nesh duhet te mbaje pergjegjesine morale dhe penale per fjalen e shkruar.
Une asgje nuk kompilova,por ate cka me postove e publikova ne blogun virtual www.dervina.com.

Edhe kesaj radhe asgje s'po kompiloje .Nuk kam se cfare te shtoje ,perpos qe them publikisht"rektori Enver Hasani,eshte duke kontribuar ne reformat universitare dhe meseleshin e zier nga sherbimet militare dhe paramilitare nuk paten sukses ,sepse edhe nje here po them se”Enver Hasani ka disertacion valid”.

Nuk kam nevoje te shtoje asgje nga shkrimi im i publikuar me daten 13 nentor 2006,ku 2-3 vete ne alb-shkenca qute pluhur !

Konstatimet e mija nuk mund ti demantoni as Ju,e ase gazetaret e gazetave prestigjioze...,e aq me pak moderatoret e forumit alb-shkenca,anetar i se ciles eshte edhe vete Enver Hasani...

Sa per kujtim juve dhe te tjereve edhe nje here po them"mos u ardhte merzi juve" CV e diplomatit ENVER HASANI...

…Dr.Enver Hasani u lind nė Mitrovicė mė 10.05.1962.Shkollėn fillore dhe tė mesme i ka mbaruar nė Mitrovicė,kurse Fakultetin Juridik nė Prishtinė,mė 07.07.1984.

Punoj si pedagog nė Shkollėn e Mesme Ekonomike nė Zveēan(viti shkollor 1984/1985),kurse si pėrfaqsues juridik prej vitit 1985 deri nė vitin 1987 , punojė nė ”Lux” tėMitrovicės/Kosovė/.

Nė Fakultetin Juridik tė Prishtinės punoj si asistent I lėndės mėsimore “E drejta e proceduėes civile”(1987/ 2002).

Mė datėn 12 .10.2001 u zgjodh unanimisht profesor “E drejta ndėrkombėtare publike” dhe “Mbrojtja ndėrkombėtare e tė drejtave tė njeriut”.

Mė datėn 04.10.2001 , BUP emroj unanimisht Enver Hasanin nė cilėsinė e “profesor asistentit” pranė Fakultetit Filozofik nė Prishtinė (Departamenti i SHPAP).

Mė datėn 29 qershor tė vitit 2006 .ENVER HASANI u emrua Rektor nė Universitetit tė Prishtinės,tė cilėn detyrė e kryen mė sukses!

Dr.Enver Hasani mban postin profesorit asistent pėr lėndėt “E drejta ndėrkombėtare Publike”(Fakulteti Juridik nė Prishtinė) dhe “Hyrje nė Shkencat politike”(Fakulteti Filozofik nė Prishtinė).

Enver Hasani ,studimet posdiplomike i ka regjistruar nė Universitetin e Beogradit - Fakulteti Juridik , ku edhe absolvoj( 1986).

Mė 07 .07.1992 mbaroi mė sukses studimet posdiplomike pranė Fakultetit Juridik nė Prishtinė.
Tezen e magjistraturės mė titull “Ne Bis In Idem nė Procedurėn Kontestimore”e mbrojti nė drejtimin civilo-ekonomik .

Studimet e dyta posdiplomike i filloj nė vitin shkollor 1996/98 ku dhe magjistroi nė Universitetin Bilkent tė Ankarasė,Departamenti i Mardhėnieve Ndėrkombėtare.

Nė po ketė Universitet Enver Hasani kreu edhe studimet e rregullta tė doktoraturės(tetor 1998-korrik 2001) dhe fitoi titullin shkencor doktor (PhD) nė lėminė e mardhėnieve tė sė drejtės ndėrkombėtare nė Shkencat pėr Politike dhe Histori.

Enver Hasani unoi si diplomat i shtetit shqiptar (1992 deri mė 1997).

Kreu edhe shumė detyra tjera tė rėndėsishme nė OKB, OSCE,UE,Qeveri tė Kosovės etj.

Pėrveē punės pedagogjike dhe profesionale,Dr.Enver Hasani ka botuar disa dhjeta punime shkencore nė revistat prestigjioze kombėtare dhe ndėrkombėtare.

Familja e profesor Hasanit ishte e persekutuar plotė 50 vjetė nga regjimi monist i Jugosllavisė(1945-1999).

Rektori Hasani nė kohė tė fundit ka qenė I kritikuar prej mediave nė vend ,duke shpifur edhe tė dhenat monstruoze sė gjėja ky nuk ka disertacion,ēka njė gjė e tillė ėshtė shpifje e kulluar e disa gazetave dhe shėrbimeve secrete antishqiptare.

Rektori Hasani gėzon njė reputacion bukur tė madh nė Universitetin e Prishtinės si ideolog i venies nė fuqi tė reformave tė Bolonjės ,qė ishin anashkaluar nga pedagogėt e kėtij Universiteti deri nė qershor tė kėtij viti.

Universitetin e Prishtinės mė ardhjen e Hasanit pė rektor kanė filluar ta njohin edhe Universitetet tjera nė botė.

Mr.sci.Flori Bruqi
Pershendetje profesor i nderuar,

nuk di pse me keni futur edhe mua ne kete liste te njerzve qe paskan qendrim negativ ndaj Jush dhe tani po informohen per ecurine e ngjarjes...
Une pata thene se per shfuqizimin e ketyre akuzave duhet te prononcohet edhe profesori, jo se une pata dyshuar, por sepse kur po hidhet ne treg nje rren
gjithmone po dalin njerez qe dojne t“ia rrisin kredibilitetin genjeshtres.
Une nuk kam pasur asnje qellimi per tu marre me ofendime apo denigrime. As arsye , jo!
Madje ne fund te shkrimit pata thene se e gjithe kjo mund te jete : meri, mosdurim personal apo edhe shantazh!
Por pata dashur te lexoje mendimin tuaj, akuzat jo vetem se ishin banale, por shume te renda.
Une vetem pata dashur te lexoje mendimin Tuaj,( jo per te keq ) si ky sot psh. dhe prandaj me kane hedhur ne grupin e mekatareve...
saqe doli njeri dhe nisi te shkruaje edhe email nje pas nje me karakte banal dhe kercnime te uleta.

Profesor i nderuar,
paci shendet dhe me bet krenar me qendirmin per diplomat nga UT, kjo flet per per njeriun qe ka vlera te medha njerzore dhe shkencore.

Me shume respekt
Naser Aliu

I nderuar Bruqi,

nuk di pse po i jepni aq rendesi shkrimit tim. Une as nje here nuk kam pohuar se dyshoj ne diplomen e rektorit.
Shkrimin tim qe i derguar privatisht rektorit dhe juve e keni postuar ne interent...
I nderuar zotri,
une nuk kam dyshuar ne diplomen e rektorit se nuk kam ditur gje, dhe as nuk jam interesuar ndonje here, dhe as nuk me ka interesuar.
Fakti ishte se pati nje shkrim ne albshkence dhe ku thuhej se rektori nuk paska doktoruar. Une, aty, thashe se eshte me mire te shprehet rektori vet, per tua ndalur rrugen spekulimeve, jo per te keq, ju e keni kuptuar gabimisht, negativisht, ashtu si keni dashur ju, dhe tani po beheni avokat i rektorit, edhe pse ai nevoje nuk ka! Pse po beheni se po mbroni rektorin aty ku nuk ka nevoje?
Pas nje shpifje mbi rektorin, ju e mbrojtet ate dhe ai shkrim pat ndikuar si i porositur, sinqerisht nuk ishte bindes.
Pas shkrimit tuaj une thash se me mire eshte te shpreht rektori, por askund nuk pata thene se i besoja shkrimeve te meparshme, pse po spekuloni ju lutem?
Une nuk dyshova ne diplomen rektorit, por ka plot diploma per te cilat mund te dyshohen, madje edhe per doktorate te ne pergaditje e siper. Nentitullin qe i keni vene shkrimit nuk eshte i drejt, as informata per mua nuk qendron!
I dashu Bruqi, mos u mundoni te beni kundershtare aty ku nuk ka.
Mirepo nese mendon se kjo eshte menyre e mire per tu marre me denigrime, athere ju lutem te keni kujdes se kjo nuk eshte mire!
Nese jeni i sinqerte, atehere nxirrni emailin tim, ku une pasakm shprehur dyshime mbi diplomen e tij edhe ate mbi shkrimin e djeshem, dhe thuani ja si mendonte dje, ja si sot; nese nuk keni prova te tilla, atehere hiqni ate shkrim nga faqja juaj,sepse nuk ka kuptim, nuk ka kuptim se une po akuzohem per gjera qe nuk i kam thene kurre.
Dhe mbi gjera qe nuk kam thene po krijohen ide fikse per ta arsyetuar mllefin!
Rektori nuk ka nevoje per mbrojtje te tille! Ju po demtoni me shume ate ne kete menyre!

Titullin qe i keni vene shkrimit nuk eshte i drejte.
Ne kredibilitetin e rektorit nuk kam pasur arsye te dyshoj apo besoj se ai lidhur me shpifjet nuk u pat shprehur.
Ne diploma dyshoj, jo te tijen, nuk kam pasur arsye, per ate nuk di gje dhe nuk jam interesuar kurre ne jete.

Edhe nej here po mundohem ta sqaroj qendrimin tim duke ju lutur te me largoni nga ky pazar:

Njeri shkruajti negativisht mbi rektorin, nuk di kush,ju shkruajtet pozitivisht per rektorin, meqe ishte keshtu, njeri andej, tjetri kendej, une thash keto akuza mund t“i shfuqizoj vetem rektori. C“ka te keqe aty ju lutem? Pse me kembengulje po kerkoni prej meje te besoje symbyllazi? Pse kaq urrjetje? Kaq mosdurim? Cfare dobie keni nga ky pluhur konstant ne internet? Apo deshironi te krijojni me shume armiq, keshtu justifikoni luften qe po beni? Dhe merita do te jete me e madhe?
Pse une nuk paskam te drejte te shprehe mendimin tim mbi nje spekulim? Pse une per shkak te mendimit tim po merituakam shkrime me ofendime banale, shkrime te cilat nuk i kam publikuar sepse kisha parasysh rektorin, cili nuk e meritonte te mirrej me brocka te tilla?
I nderuar Bruqi, une jam ofenduar nga miku juaj duke me bere kerkesa, kercnime tri here per te braktisur albshkencen. Keto nuk i kam bere publike se nuk ju nderojne as juve as autorin! Mirepo i kam!


Une shpresoj sinqerisht se kete here eshte sqaruar e verteta dhe shpresoj se do te pushojne shkrime te tilla.
Une nuk kam kohe te mirrem me muaj me sqarime, pse kam thene nje mendim.
Nuk kam ofernduar, nuk kam shpifur dhe prandaj nuk mund edhe te akuzohem!
Shprehimisht kerkoj te postohet shkrimi im mbi te cilen ju ndertoni dyshime dhe urrejtje dhe mu nen te postoni shkrimin e djeshme dhe te sotem! Nese jo atehere fshijeni edhe ate dhe i thuani rektorit se e keni
mbrojtur nga nje kundershtar imagjinar! E jo real!

Sinqerisht
Naser Aliu


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
aristoteli
Postuar nė: 11.01.2007, 21:52
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Si pas nje lajmi qe lexova sot tek kjo faqe paska qene ne vizit Pune rektori ENVER HASANI bie ne kundershtim me vetveten sepse ne deklaratat e tije thot se do te bashkpunoj me USHT-en ndersa letren drejtuar Besnik Krasniqit thote se "dhe u kam bere me dije tere autoriteteve qeveritare se nuk ka force ne kete bote qe me detyron te pranoj dikend nga Universiteti i Tetoves" andaj sipas kesaj paska bere hajgare me Prorektorin e USHT-se

Ne Prishtine thote ska bire none qe me detyron te bashkpunoj me USHT-en ndersa ne Tetove thote kemi qene dhe do jemi ne bashkpunim . Hajt Shqipe e meri veshte keto njeres te sodit qe drejtojn instituticione arsimore.


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
julia_
Postuar nė: 30.01.2008, 20:29
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 13150
Bashkangjitur: 26.01.2008l
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio