Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dje "Zajazi" sot "Bogovinja" ne USHT
genc gashi
Postuar nė: 12.01.2007, 18:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006Pėrkundėr premtimeve se ne USHT do tė luftohet kunder Nepotizmi dhe do te punesohen kandidatwt e merituar per mbajten e ligjeratave ajo kthet ne avazhin e vjeter ku dikur udheheqte Zajazi ndersa sot kemi BOGOVINJEN.

Pak muaj pas marrjes te Detyres Rektori harroi se njerzit qe I rijn pas bishti do ta rrezojn nga premtimet e thena se USHt-ja do te krijoj imazhin e nje Universiteti Nderkombetar.
E kush vazhdon me nje tradite te Zajazit sot ne USHT perveq Bogovinjaseve.
Te maresh nje Instuticion mbi supe dhe te deklraohesh se ke force dhe poste per te shkarkuar dhe per te ngarkuar njeres qe do te punojn ne kete Universitet eshte dicka jo njerzore sepse as nuk e ke prone familjare dhe as qe do ta kesh ndonjher.
Te themi se te gjithe njerzit te nje vije te drjete gjaku jane me nje kapacitet te madh intelektual dhe do ti nevoitet dijes se shqiptareve ku do ti punesosh ne nje vend pune I detyron popullin dhe mbi te gjitha studentet se e bere prone private Universitetin, po e themi se kane kapacitet per te ligjeruar do te kishim mbyllur gojen mirpo kur nuk kane te pakten ende statsuin ekrijuar professor I thjeshte dhe te punsosh ne kete Universitet qe shqiptaret e bene me cdo sakrific duke dhene edhe kafshaten e bukes nuk ta fali asnjher beso.
Jo ti qe do punsosh familjar te pakualifikuar por edhe ata tjeret qe presin te punesojn miqt e tyre farefisin nuk do te falen nga ne studentet.
Megjithate shume premtime boshe do vazhojn ne kete Universitet dhe frigohem se ka mundesi qe gjerat te kthen kur Zajazi komandonte ne kete Universitet e tani do komandoj Bogovinja.
Une personalisht ndjehem pergjegjes nese vazhdoj te qendroj goj mbyllur per shkelje ligjore ne kete Universitet dhe do vazhoj te shkruaj me aq njohuri te mija per keqperdorimin e detyrave te dhena ne menyra sic e dini ju vete udhehqes te USHt-se se I arritet ti keni keto poste.
Nepotizmi dhe lidhjet familjare me duket do behen force kryesore ne Universitet dhe keshtu do vazhdojn te punesohen njeres dhe opinioni do te heshtin.

STOP BOGOVINJES STOP NEPOTIZMIT NE USHT


----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top
LirimShabani
Postuar nė: 12.01.2007, 19:47
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006te nderuar

un di qe Vebi Xhemaili eshte nga Bogovina e per te tjere nuk e di se nga jane por gjithsesi ju lutem studenteve qe te prononcohen rreth kesaj teme sepse ata qe jane brenda USHT e dine me mire situaten e tanishme.........


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Tigri_tet
Postuar nė: 12.01.2007, 22:41
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 20
Antari Nr: 4098
Bashkangjitur: 18.11.2006Arifikneti, me djalin grune, nusen e djalit, dhe 3 te tjere te familjes nga Bogovinja dhe Senadi .
Hajde BOGOVIN per hajer USHT-ja mbi JU
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 13.01.2007, 06:59
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Tigri tet

nuk e paskam ditur qe edhe Arifimkemti e SEnad Abduli qenkan nga Bogovina se do ti kisha permend edhe un....po me vjen mir qe studentet po hetojne gjera te ketilla dhe nese i konsiderojne si te demshme atehere duhet te ngrejne zerin....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
andy
Postuar nė: 13.01.2007, 22:41
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005Po sa e di une Senad Abduli dhe ki Arifikmeti jane moti kohe ne USHT, a per kete prof. Vedi Xhemail oshte e vertet se tash oshte punesuar. Po mos haro se tash jan punesuar shum se ka pas konkurs po edhe te tjer do punesohen po dokush prej atyre mund te jet edhe prej Bogovine. Nuk asnje lidhje me Bogovinen nuk e simpoatizoj as ate as edhe Zajazin. Po me duket pa lidhje se cdo here per USHT-en gjendet dicka qe ta kritikojn.


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 14.01.2007, 14:06
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006po andy

Senadi e Arifikmeti kane qene aty dhe jale larguar nga aty nga punedhenesit e tyre e kete duhet ta kete parasysh ai qe ka shtruar kete teme.........


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Babadimri
Postuar nė: 14.01.2007, 22:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 4859
Bashkangjitur: 24.12.2006Nese me te vertete eshte keshtu si thuhet me larte i parekshem nuk eshte askush dmth nese dje ishte zajazi e sot Bogvina duhet kjo te luftohet . Duhet qe familjarizmi te luftohet ne institucionet tona kushdoqofte ky
PM
Top
luan2u
Postuar nė: 14.01.2007, 23:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Nepotizmi do te jete prezent gjate kohe ne trojet tona dash e pa dash, i perfshire ne cdo sfere te jetes eshte fakt i pamohueshem. Kriza politike dhe ekonomike e ben te veten, prandaj mos habiteni shum.


Me respektPM
Top
aristoteli
Postuar nė: 16.01.2007, 00:12
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006 Citim (Babadimri @ 14.01.2007, 22:12)
Nese me te vertete eshte keshtu si thuhet me larte i parekshem nuk eshte askush dmth nese dje ishte zajazi e sot Bogvina duhet kjo te luftohet . Duhet qe familjarizmi te luftohet ne institucionet tona kushdoqofte ky

Ende se ke pare ne USHT se eshte krijuar nje familjarizem i cili do te gropoj USHT-en nga temeli dalngadal dhe kur te tjeret do te zgjohen ateher do te jete shume vone sepse do te vije mandatari tjeter dhe do te largoje cdo struktur te krijuar me pare sic eshte bere ne kohet kur partia tjeter punesoi kryekeput 2 familje te Hazbi Likes dhe Ali Ahmetit e tani do te punesohen te Xhemailave.
Uroj te mos ndodh dhe te largohen te gjithe ata qe nuk i plotesojn kushtet ne kete Universitet dhe mos ta bejn cerdhe per te reklamuar kravatatat e tyre ku koken e kane bosh.


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
Pretorian
Postuar nė: 16.01.2007, 12:11
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 5252
Bashkangjitur: 15.01.2007Ata qe jane student ne kete universiteti le ti hapin syte dhe le te reagojne ndaj anomalive qe ndodhin
PM
Top
PreMiuM
Postuar nė: 20.01.2007, 12:42
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 5299
Bashkangjitur: 18.01.2007 Citim (filozofi @ 16.01.2007, 00:12)
Ende se ke pare ne USHT se eshte krijuar nje familjarizem i cili do te gropoj USHT-en nga temeli dalngadal dhe kur te tjeret do te zgjohen ateher do te jete shume vone sepse do te vije mandatari tjeter dhe do te largoje cdo struktur te krijuar me pare sic eshte bere ne kohet kur partia tjeter punesoi kryekeput 2 familje te Hazbi Likes dhe Ali Ahmetit e tani do te punesohen te Xhemailave.
Uroj te mos ndodh dhe te largohen te gjithe ata qe nuk i plotesojn kushtet ne kete Universitet dhe mos ta bejn cerdhe per te reklamuar kravatatat e tyre ku koken e kane bosh.

I nderuar Familiarizmi nuk eshte fenomen i ri ne USHT, ka ekzistuar, por duhet me dicka me e ndaluar e jo vec me thene se eshte krijuar familiarizem.
PM
Top
aristoteli
Postuar nė: 26.01.2007, 21:56
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006A jane punesuar nga Bogovina ende te tjere apo jo?


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
Ujqit e Bashkuar
Postuar nė: 31.01.2007, 01:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 5517
Bashkangjitur: 29.01.2007Po vazhdon trendi i punesimeve nga Bogovina sihariqi me i ri eshte Zeqirija Rexhepi me gruan e dite te veten . vazhdon qe Bogovina ta mbaje bajrakin ia mori barjarakin Zajazit. I lumi Arifikmeti e ka Universitetin Aviano kit Bogovina ka fillau me u punesu bile ene plec kane najs te fajtin ne pune.
rektori Bexheti duhet te intervenoje perndrishe do te behet njejte si ne kohen e nexhes
PM
Top
Ujqit e Bashkuar
Postuar nė: 31.01.2007, 01:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 5517
Bashkangjitur: 29.01.2007Ni problem tjeter eshte se Arifikmet Xhemaili si ploteson kriteret akademike ska tituj adekuat per te qene prorektor por ja qe demokracia lejon qe gjithkush te behet prorektor
PM
Top
genc gashi
Postuar nė: 01.02.2007, 17:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006Hajde per hajer, vetem perpara "AVIANO" More me intereson cili eshte BOSSI i punesimeve ne kete Universitet?
A ka ketu ligj apo kujt ti kujtohet te pranoj cilin do?
A e kan nxjer djalin e Arifiknet Xhemailit nga PUNA apo vazhdon te jete profesor Universitar pa diplome?
Perse Senati i USHT-se nuk mer asnje iniciative lidhur me keto punesime apo edhe vet Rektori Sadi Bexheti apo te gjithve ju konvenon ky maskarallek?


----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio