Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Konkurs pėr shpėrndarjen e bursave.
webm
  Postuar nė: 03.04.2006, 14:54
Quote Post


Lovely Jubbly
*****

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004Konkurs pėr shpėrndarjen e bursave pėr studime posdiplomike nė UE pėr vitin 2006/2007 nė kėto drejtime:

1. E drejta evropiane;
2. Ekonomia dhe/apo politika UE;
3. Studimet multidisciplinare pėr UE.


Kandidati duhet ti plotėsoj kėto kushte:
- Tė jetė shtetas i Republikės sė Maqedonisė;
- Tė vėrteton se ka filluar procedurėn pėr regjistrimin e studimeve posdiplomike tė cilat zgjasin mė sė shumti njė vit akademik (deri 12 muaj) nė institucionin e arsimit tė lartė nė perėndim me programin e studimeve posdiplomike nė drjtimet e lartėpėrmendura;
- Tė posedon diplomė universitare pėr kryerjen e studimeve me mesatare tė lartė(njėkohėsisht nė kėtė konkurs munden tė aplikojnė edhe studentėt tė cilėt janė para diplomimmit,me njė kusht qė tė arinė tė mbarojnė me provimet deri mė Qershor 2006)
- Njohuri tė shkėlqyera tė gjuhės angleze (pėrparėsi do tė jetė nėqoftėse din ndonjė gjuh tjetėr tė shteteve europiane).

Paraqitja pėr kėtė konkurs duhet ti pėrmbajė kėto dokumentacione nė formė elektonike:
- Formular tė mbushur pėr paraqitjen e konkursit pėr paraqitjen e konkursit p shpėrndarjen e bursave pėr studime posdiplomatike nė fushėn e UE;
- Biografi nė gjuhėn maqedonase dhe angleze(UE format)
- Listė tė lėndėve prej tė cilave pėbėhet programi;
- Vėrtetim/komunikim pėr pranimin e dokumentacioneve,aplikim nė studimet posdiplomike pėr UE ne perėndim;
- Letėr motivimi,nė gjuhėn maqedonase dhe angleze.

Pėr informata mė tė hollėsishme j’u lutemi drejtohuni ne uebfaqen: www.sep.gov.mk/stipendii


Afati i fundit pėr aplikim ėshtė 12.04.2006


----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)

"我很聪明,多数时候,我不明白的一个词是什么我说" - A. Selmani
PMEmail PosterUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio