Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> MONOLOG, FORTESA
4ca
Postuar nė: 12.08.2008, 13:31
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 34
Antari Nr: 16757
Bashkangjitur: 10.08.2008GJYKIMI

NĖ FERRIN E QUAJTUR JETĖ ME FTOI ATREU,
UNĖ NUK KĖRKOVA.
NUK E DI KUSH?SI?NGA? MĖ KRIJOI
E DI SE SHKOVA NĖ NJĖ BOTĖ
UNĖ LINDA,
nUK E DI SE PSE!?
qE ATREU TE KET DJEL,
QĖ MIKENA TĖ KET MBRET
APO QĖ BOTA TĖ VAJTOJ.
UNĖ LINDA.
QAVA ATY PĖR HER TĖ PARĖ DHE TĖ FUNDIT
DHE MĖ PAS KURR MĖ
SEPSE PĖR MUA QAJTI QIELLI
QAJTI SAMAKIDA NĖ BURIMIN E SAJ
DHE NGA UNĖ QAJTI CDO NĖNĖ
PĖR BIJT QĖ UA KAM VRARĖ.
SOT JAM PARA GJYQIT TĖ MADHĖ,
ME NDĖRGJEGJEN LUFTĖ DUA TĖ BĖJ
PĖR CUDI AJO ĖSHTĖ E PASTER.
ATHER CĖSHTĖ AJO QĖ MĖ VRET?
UNĖ FAJTOR JAM, POR FAJIN S EPRANOJ
UNĖ VĖRTET KAM VRARĖ KAM PRERĖ KAM MASAKRUAR
POR PRAP SJAM FAJTOR
SEPS ENUK KĖRKOVA UNĖ TĖ JEM UNĖ
NUK DESHA UNĖ TĖ JEM UNĖ
NĖSE UNĖ LINDA TĖ JEM UNĖ
PSE SOT DUHET TĖ DENOHEM?
LAKMIN UNĖ SE ZBULOVA AJO MU DHURUA
HIPOKRIZIN SE KĖRKOVA AJO LINDI ME MUA
LAKMI HIPOKRIZI, TRADHTI
JANĖ VYRTYTE QĖ UNĖ I POSEDOVA
PO NUK JAN TĖ MIJAT SEPSE SI DESHTA
ATO TI KEM U DETYROVA.
NJĖ LUFTĖ E FILLOVA DIKUR KĖTĖ E DI
PĖRSE NUK E DI
PĖR MORAL?
SA ARSYE E KOT, MORAL PĖR MENELAN
VĖLLAN TIM, PĖR HELENEN!
SA E KOOTĖ
KU JA TANI ATO?
JAN PAS MEJE PRESIN TE JU SHPALLET DENIMI FINAL.
THONĖ SE LUFTA FILLOI KINSE PĖR MORAL
MBAROI ME AMORALITET
FILLOI KUNSE PĖR NJĖ DASHURI
MBAROI ME TRADHĖTI
SHPIFJE!
AJO ISHTE PRODUKTI I FATIT
TROJA ISHTE KRIJUAR TĖ ZHDUKET
ASHTU SI KARTAGJENA, ITAKA MIKENA IME E DASHUR
KU JAN SOT?
JA E SHOH ATY AKILIN ĖSHTĖ I LUMTUR
KA ARRITUR ATĖ QĖ DON FAMEN
ATI SI BĖHET VONĖ PĖR AZGJĖ
NĖ BOTĖ ĖSHTĖ PĖRFOLUR
SI TRIM, HERO
QĖ NĖ TROJ VDIQ PĖR TA FITUAR PAVDEKSIN ATĖ FAMA E LARTĖSOI
KURSE MUA FAMA, FAMA AJO MĖ SHKATRROI.
JETOVA DIKUR,
NĖ JET NUK KISHA ASNJĖ DIT TĖ LUMTUR
POR NUK MĖ MUNGONIN SEPSE NUK I SHIJOVA KURRĖ
I SHKAKTOVA VETES SHUM PLAGĖ
NUK MĖ DHIMBNIN
POR SOT ATO MĖ VRASIN.
K MĖ DHIMBSET TROJA,
AS FĖMIJĖT QE PREVA
AS GRAT QĖ MASAKROVA
AS TRIMAT QĖ VRAVA.
MĖ DHIMBSET BIJA IME
AH, BIJA IME EDASHUR.
ATA EDHE PS ELINDEN PA ARSYE VDIQEN PĖR NJĖ.
VDIQEN PĖR NJĖ IDEAL.
PO BIJA IME, IVGJINIA IME?
JA E SHOH ATY,
I HAP SYT DHE ME URREJTJE MĖ SHIKON
NĖ SYT E SAJ TĖ KALTERT I SHOH 2 PIKA LOTI
S 2 RRUFE NĖ QIELL.
I SHOH ATO LOT QĖ I PASH KUR JA PREVA KOKĖN NĖ ALTAR
KUR BIJEN TIME, ATĖ QĖ UNĖ E SOLLA NĖ JET
QĖ JA PREMTOVA, VET JA MORA DUKE JA BĖR FLI HYJNESHĖS ARTEMIDA
KU ESHTĖ SOT AJO?
PSE NUK MĖ MBRON NGA SHIKIMI URREJTĖS I BIJES SIME?
PSE NUK MĖ MBROJTI NGA SĖMUNDJET QĖ E SHFAROSNIN USHTRIN TIME?
PSE NUK MĖ MBROJTI KUR NGA GRUAJA IME MORA SHPATEN NĖKRAHAROR
KUR MA DHA NENIMIN PARA GJYKIMIT
PĖR NJĖ PUSHTET QĖ KURR SE KISHA GĖZUAR
QĖ SISHTE I IMI.
KU ĖSHTĖ ZEUSI QĖ HSUM FLI I DERGOVA?
KU ĖSHTĖ APOLONI QĖ CDO FESTĖ JA FESTOVA?
SIGURISHT
ATA JETOJN TE LUMTUR PĖR JET TĖ JETĖVE
KU TJETER POS NĖ FANTAZIN TIME
UNĖ KRIJOVA DIQKA NGA D0╦SHIRA IME PĖR TĖ EGZISTUAR
BESOVA NĖ DIQKA QĖ MENDOJA SE MĖ KISHTE KRIJUAR MUA.
SOT, TĖ GJITH MĖ URREJNĖ.
JA AKILI PRIJĖSI I MIRMIDONĖVE
FJALOSET ME HEKTORIN PRINCIN ETROJES SI DY MIQ TĖ VJETER
ISHA UNĖ AI QĖ I ARMIQSOVA
JA PRIJAMI PLAK DON TĖ MĖ GĖLLTIS
UNĖ TROJEN JA SHKATRROVA.


PM
Top
4ca
Postuar nė: 12.08.2008, 14:58
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 34
Antari Nr: 16757
Bashkangjitur: 10.08.2008vazhdim...
GJYKATĖSI DEL PĖRPARA NESH
E SHOH NUK E KUPTOJ
E DI QFAR THOT NUK E DĖGJOI
AI FLET
DENIMI ISHTE PĖR TĖ GJITH NE NJĖSOI
FERRI I PREMTUAR
PĖR TĖ GJITH NE QĖ NĖ HIQGJĖ BESUA
QETSIN E SHKATRUUAM
QYTETE RĖNUAM
VETĖM PASQYREN ENDERUAM
NDĖRSA UNĖ REVOLTOI
......
FAJTOR JAM POR FAJIN SE PRANOJ
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio