Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Video dokumentar- zbulimet muslimane
ardi_pr
  Postuar nė: 15.01.2007, 12:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006Per ata qė dinė gjuhen gjermane

Ky dokumentari me poshte ishte transmetuar javen e kaluar nga RTL2 ndersa ritransmetuar edhe nga kanali gjerman N-TV.

Dokumentari trajton zbulimet qe ben muslimanet para 800 viteve, luften e kryqzatave si dhe qellimet e kishes per ti fshehur keto zbulime.

Sipas historianeve pjesemarres , po te mos benin muslimanet zbulimet e para sot standartet nuk do ishin ashtu si jane.

http://video.google.com/videoplay?docid=-3...der+islam&hl=en

Me gjeresisht edhe ketu lidhur me kete temė

http://www.weltderwunder.de/wdw/Mensch/Myt...Wissenschaften/


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
ardi_pr
Postuar nė: 15.01.2007, 14:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006
Nje dokumentar i tjeter ngjajshem shume interesant nė gjuhen angleze nga regjisori amerikan Ben Kingsley "Islam empire of faith" i cili ka gjithsej 3 pjesė mund ta gjeni ne kėtė faqe:

http://video.google.com/videoplay?docid=42...mi+empire&hl=en

P.S Ky dokumentar eshte i pėrkthyer edhe ne gjuhen shqipe dhe quhet "Islami perandori e besimit" ky dokumentar mund tė gjindet fatkeqėsisht vetėm nė Librarit Islame!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Llapi_boy
Postuar nė: 15.01.2007, 20:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 51
Antari Nr: 5243
Bashkangjitur: 14.01.2007 Citim (ardi_pr @ 15.01.2007, 12:38)
Per ata qė dinė gjuhen gjermane

Ky dokumentari me poshte ishte transmetuar javen e kaluar nga RTL2 ndersa ritransmetuar edhe nga kanali gjerman N-TV.

Dokumentari trajton zbulimet qe ben muslimanet para 800 viteve, luften e kryqzatave si dhe qellimet e kishes per ti fshehur keto zbulime.

Sipas historianeve pjesemarres , po te mos benin muslimanet zbulimet e para sot standartet nuk do ishin ashtu si jane.

http://video.google.com/videoplay?docid=-3...der+islam&hl=en

Me gjeresisht edhe ketu lidhur me kete temė

http://www.weltderwunder.de/wdw/Mensch/Myt...Wissenschaften/


Televizionet tona nuk transmetojne dokumentar te tille, prej te cileve do te mesonim realitetin, sepse ato kane nje agjend te ngjeshur me serialet te pista kristiano-latino-magjupishe!!!
PM
Top
Ethnic Albanian
Postuar nė: 15.01.2007, 22:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 154
Antari Nr: 3787
Bashkangjitur: 02.11.2006 Citim (ardi_pr @ 15.01.2007, 12:38)

qellimet e kishes per ti fshehur keto zbulime.Kisha historikisht ka fshehur gjithe te verteten, madje prifterinjet ndrruan edhe Biblen vetem qe ti fshehin citatet ku ishte i paralajmeruar Profeti i fundit!!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio