Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pėr bahtir Hamzen, Kunder shqipfjeve qe po i ben Flori
kameleoni
Postuar nė: 17.01.2007, 14:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 58
Antari Nr: 5269
Bashkangjitur: 16.01.2007Unė jam njė adhurues i fjalės se shkruar,edhepse nuk jam poet, jam adhurus i poezive.Ju uroje dhe ju pėrshėndes te gjithė anėtaret e ndershėm te kėtij forumi,
Po shkruaj nga arsyeja qe e njohe shume mire Flori Bruqin, dhe komponimet ne laboratorinin e tij.Flori Bruqi, me duar te veta ka bere shpifje dhe hasmeri edhe me njerezit tjere.
Mirepo……
Kur e lavdėronte Flori Bruēi Zotėrin e nderuar Bahtir Hamzen(Legjendė)fillova t'a njohė shpirtin dhe ta dua poetiken e Bahtir Hamzes, si njeri pozitiv per shoqeri dhe per mbare shqiptaret,si poet i rralle, qe mbetet ne histori pėr poezi. Lum populli qe e ka.Eshte krenaria jone kombetare, qe kemi poetet te tille..Poezite e Bahtir Hamzes, kerkojnė liri dhe bashkim te shqiptareve.Na edukojne dhe na mbushin me guxim.
Pse o Flori gjithe kjo shpifje,dhe genjeshtra e hasmėri pėr njerezit e mire shqiptare?

Forumi i juaj dhe ju jeni shume te mire dhe pėr ketė arsye po ju them se me keni befasue per te mire me maturinė tuaj,qe i nxorret ne drite sėmundjen e Flori Bruēit,prandaj mos bini ne kthetrra te ketij spiuni!
Ne faqen Prishtina team qe nuk gjeti vend po i quan ata te gjithė delikuent e bashkėpunėtor te Serbisė e Beogradit,po me duket qe ti Flori vete je poliagjent qe po i zbulon kaq mire "spiunėt e bashkėpunėtoret e shkijeve"dhe po i identifikon.
Me duket po shkon ne ate formen e KURVES,qe thot:"Mbajme pak kete kopilin tim ta shaj ate tjrtrin(te pafajshmin) KURVE!
Edhe ky Flori po e hjek emrin e tij ne listen e UDB-ashave qe ka nise vet me i njollos njerezit qe nuk kane lidhje me spiunazh,me droge e prostitucion!
Ky far Flori nuk jeton me gruan ,eshte i smuar,familjen e ka te shkaterruar,vete nuk e din mire se me qka mirret,(taman maniak i inernetit,i ka hyre vetja ne qef plakut,) ky vete iu cenon nderin femrave tona duke ju vardisur!(A i ka harruar sharjet qe i ka bere per Vitore Stefen dhe vajzen e saj M.ose me shkrimtarin N.Myrten,ose I.Jubicen,(ARS)e me shume te tjere,perleshet ne ate metoden e shkijeve,duke perdore shpifje te pa baza e emra te ndryshem dhe po ashtu i perdore ndjenjat e pastra patriotike te njerezve te sinqerte,qe nuk dijne me genjy,nuk po e sheh qe vete eshte psikopat,genjeshtar,i sėmuar,i denuare nga interesi i vetevetes,)E quan veten doktorr,dhe nuk e di se ku e ka mesuar kete profesion te genjeshtarve, te shpfjes e edhe profesionin :e ngulfatjes me helme kimike e biologjike?Sigurishte nga “T.S.S.S.”
Apo ndoshta bashke me keto medikamente po fut droge ne Kosove???Se eshte pune me i mbajte keto faqe te inernetit -modeli i tij tregone vete bashkpunimin me serb,sepse gjithe ate standerte ne shtepien e tij, ne kete kohe te rende …
Nje femer qe jeton ne Vranjevc,Prishtine,kishte qen per Kurban Bajram te ai, dhe me tha:“Si ka arritė gjithė atė luks.Pse nuk e kontrollon askush se nga e ka ate pasuri “?“por ishte i paster, i ndyte,fare nuk kishte higjen as ne shtepi as ne bodrum.”
Ose keto shkrime,qe me shume i ka plqkitur, i hauzon nga librat e te tjereve,ose te thane nga te tjeret si “KREDO” per te qenė ne qender te vemendjes per te qene mes shkrimtareve Flori Bruqi,Pastaj i thot vetes shkrimtar.Doktorr,fizioterapeut dhe besa merr rrolin edhe te kritikut letrar ,e po me qudite!!!
Une e di se nje shkrimtar apo nje poet i mire nuk ka profesionin e vrasjes,as nuk e kercnon askend,dhe nuk fut hasmeri duke i perdore njerezit e huaj te pafajshem per qellime te tij!A po mendon Flori se e pastron ndergjegjen a?
ALLAHU i madherueshem ne librat e shejte KURAN ne BIBEL ,UNGJIL E TEVRAT,thot "E DI UNE SE QKA KA NE ZEMRAT E JUAJA E QFAQET ATE APO E MBAJTET FSHEHTE",hehehheheheee pra kur ti e din se po genjen nuk e di si e vlereson veten!!!Me siguri te semeure PSIKOPAT dhe te pajtuar me jeten ne zjarr te xhehnemit!
Pastaj po thirret dhe po kercnon ne emer te AKSH (pse AKSH-ja sipas Florit po vritka kend te ja ben me gisht Flori a? Mos don valle me i zbulu se kush vertet eshte ne AKSH e me i dergu te dhenat atje “T.S.S”nga financohet A? Ne sherbimin sekret te Serbise.
Apo po don me e perlye imazhin e tyre!Dhe po flet per SHQIPERINE E MADHE,se po mendon qe nuk e dijme ne politikene tij!Po don me shty ne humnere te rinjte ELITEN dhe krenarine e KOMBIT SHQIPTAR.Mos harroni se ne rinia jemi pasuria e SHQIPTARISE jemi me te miret ne BALLKAN e EUROPE,dhe ka kalu koha e kryengritjeve!E Florit dhe e Florave te tjere.
Kjo i ka mbet Florit nga thenja e asaj kenges"KO TO KAZHE KO TO LAZHE DA JE SERBIJA MALA" se shkijet thonin "VELIKA SERBIJA"
Po harron se ne populli shqiptare nuk kemi aspirata okupuese po e dojme ate qka eshte e jona! I dojme poetet tanė edhe pse nuk i njohim fizikisht.
Mandej prap me qudit se ky i njejti Flori Bruqi aq shume e ka lavderuar Zot,Bahtir Hamzen shume te nderuar dhe gjeniun e poezise shqipe sa qe kam fillu me u interesu per shkrimet e tij,por poezite e tija ,per librat e tija,dhe besoni jam kenaqur me shprehjet e Bahitr Hamzes,shprehjet e tij gjeniale,dhe paraqitjen e situates reale qarte e bukur dhe me melodi!
Ndonjehere poeti edhe kritikon qe ne me e pa veteveten se ku jemi!Nuk ka njerez pa gabime e lene me nje popull,nuk eshte keq me i pranu kritikat dhe me u permisu.Tek e fundit kjo eshte detyra e ARTIT,paraqitja reale e situates ne formen artistike!
Po harron Flori se ka njerez qe e njohin shume mire dhe se gjykojme si duhet.Ndoshta Liria u be Trampolin e Florit,Liria qe i kemi prite me shekuj dhe nuk mundet aq kollaj me akuzu neper faqe te internetit njerezit e siqerte dhe te drejte e te lire siq eshte i madhi zot. BATIR HAMZA!(e shume te tjere qe po i njollos pa te drejte e pa fakte)
Ja nje poezi e zot.Bahtir Hamzes qe i pershtatet karakterit te Florit dhe tipave si KY!(Kete e ka botu vete Flori ne internet)Qfare koenēidence!

QENI
Ka njė qen qė del natėn
Natėn bredh ai qen i zi;
Don njerėzimin t’i kall mandateėn
Don qė jetėn tua nxijė
Luan bishtin qen i zi
Qen tinzaku i moshės sė madhe,
Nėpėr vatra,nėpėr shtėpi
Qentė pėr ne,po ndjellin halle.
………………………….
Mjaft mė lehėt qen larosha
Ju tinzak e ju barbarė
Ere e re po fryen nė votra
Era qė zgjon ēdo shqiptar…


Bahtir Hamza

TE LUMTE BAHTIR HAMZA
ZOTI TE BEKOFT E TĖ RUAJTE!!!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio