Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nėnshkruaj pėr Pavarsinė e Kosovės
LirimShabani
Postuar nė: 18.01.2007, 21:13
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Tė nderuar student dhe ju tė tjerė qė vizitoni kėtė faqe tė internetit.


Pėrmes lidhjes sė mėposhtme kėrkoj nga tė gjithė tė nėnshkruajn pėr Pavarsinė e Kosovės. Tė gjithė e dijmė qė pėr momentin Kosova ėshtė ēėshtja mė e ndjeshme mbarėshqiptare duke u pasuar nga ajo Ēame dhe duke vazhduar deri tek njė bashkim eventual mbarėkombėtar shqiptar. Besoj qė nė kėtė mėnyrė sadopak japim dhe kontributin tonė nė drejtim tė plotėsimit tė njė pjese tė amanetit tė dėshmorėve tė rėnė nė betejat e famshme antikolonialiste, antiserbe, antiēetnike dhe antigreke. Tė japim kontributin tonė dhe tė bėjmė realitet arsyen pėr tė cilėn nė fusha tė betejave ranė ata tė cilėt Holivudi i quan si Rambo e Terminator e Shvarceneger dhe tė cilėt janė mitologji filmike por qė nė realitetin tonė ata ishin dhe janė djemt mė tė devotshėm tė Kombit Shqiptar duke filluar nga Jasharajt e deri tek i fundit Gramoz Palushi.

Ndiqni disa udhėzime tė vogla dhe procedura e nėnshkrimit pėrfundon.


Ky ėshtė linku ku mund tė nėnshkruani:

http://www.thepetitionsite.com/takeaction/772780461


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio