Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Reagim Lidhur me librin ARSIMI MUZIKOR
Stafi
Postuar nė: 30.08.2008, 12:46
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Antarė
Postime: 715
Antari Nr: 12289
Bashkangjitur: 27.12.2007Reagim
Lidhur me librin ARSIMI MUZIKOR pėr klasėn e IV tė autorėve Ankica Vitanova, Adem Ymeri dhe Zvonimir Atanasov, 2006 , Shkup.

Gjatė shfletimit tė librit nė njėrėn nga libraritė e Tetovės u befasova shumė kur pashė se si njėri nga autorėt e tekstit nė fjalė (Adem Ymeri) ka marrė tė drejtėn qė vargjėt e poezisė “Pse yjet fluturojnė”, tė botuara nė vitin 1997, nė librin “LOTĖT E LULEVE”, Tetovė, autor Adem Abdullahu.
Nė librin e bashkautorėve, gjegjėsisht Adem Ymeri, nė faqen 40 tė librit, nėn njėsinė SHENAJT E PĖRSĖRITJES, ka sqaruar shenjėn e pėrsėritjes dhe si shembull ka marrė poezinė time,” Pse yjet fluturojnė” dhe ia ka ndėrruar titullin, ia ka vėnė ”O xhaxha, o xhaxha” dhe ia ka vėnėn emrin e tij (Adem Ymeri). Meqė nuk jam njeri qė i dua zėnkat dhe konfrontimet, e lus autorin qė tė kėrkojė falje nė mėnyrė publike, (ndoshta rastėsisht ka bėrė lėshim)!? Nėse e bėn kėtė. Po e pėrfundojmė me kaq.
Sa pėr t’u bindur po jua ofroj pamjet – dėshmitė lidhur me kėtė.


Kurse nė vazhdim do t’ua ofroj pamjen e librit tim “LOTĖT E LULEVE”, tė botuar nė vitin 1997, Tetovė dhe poezinė “Pse yjet fluturojnė” qė Adem Ymeri, ia ka ndryshuar titullin, ia ka vėnė ”O xhaxha, o xhaxha” dhe ka shkruar emrin e tij, si dhe ka bėrė ca gabime tė tjera drejtshkrimore nė tekst.


Adem Abdullahu,
autor i libri “Lotėt e lueve”!


Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 362 )
Datotekat e bashkangjitura  Reagim.doc
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio