Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> PERSERI NEGOCIATA, Cka kemi per te humbur tani?!
ndeshkuesi
Postuar nė: 19.01.2007, 02:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1151
Antari Nr: 4817
Bashkangjitur: 21.12.2006Pas hapjes se pakos se atisarit perseri e lene te hapur te zhvillohen negociata me serbet! Ndekombetaret po duan te bejne shtet kosoven apo mos ndoshta duan te ruajn mardheniet me shtetet qe jan kunder statusit (PAMVARESISE SE KOSOVES)
Cka do te ndodhe me kosoven?!
Cka do te ndodh me grupin e unitetit?!
Cka do te ndodh me shqiptaret qe me gjith zemer e duam dhe e meritojm te shkretn liri dhe pamvarsi?!
PM
Top
vedat.xh
Postuar nė: 19.01.2007, 12:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 74
Antari Nr: 5270
Bashkangjitur: 16.01.2007Ne rast se negociata 'fianlizohen'' ateher do te kemi nje situate te pa pare ndonjeher, ne keto ane.
Populli shqiptar do te perballet me sfida te medha duke e kundershtuar ēdo projekt politik i cili do tķ copetoj trojet tona.
Negociata kane baze politike rez. 1244 dhe raportin e Kai Eides per Kosoven, e qe dmth se 'zgjidhja'' e statusit te ardhshem politik te Kosoves nuk do te jete tjeter pos autonomi substanciale ne kuader te Serbise, qe normalisht politikanet tane do te na e paraqesin si Pavaresi.
Permes ketij iluzionit te Pavaresise, do te kemi nje mision te rei okupues ne Kosoves misionin e BE-se.
Pse po vjen BE-ja ne Kosove?
: Per ta realizuar pakon e Ahtisaarit, e cila do te jete ne kundershtim te plote me vullnetin tone polityik per liri e VETEVENDOSJE!.
Llogariteni projekti i decentralizimit eshte nje projekt politik i cili i copeton trojet Shqiptare, e kete per ta implementuar dhe realizuar ne terren po vjen bash misioni i €uropes plake.
Kujtoni sa her qe fati i shqiptareve ka rene ne duar te €ropianeve, trojet tona kan qen te copetuara, pra tani kur eshte gati per implementim nje projekt i cili copeton trojet tona, pikerisht europa duhet ta reralizoj ate, sepse me €uropen plake e kan filluar ta copetojne token shqiptare dhe me ate po duan te perfundojne.
Me te njejten 'élite' politike e kane filluar procesin e lenjes se Kosoves nen meshiren e Serbise, me po te njejten po duan ta perfundojne kete proces te padrejte dhe mizor.

Ne nuk duhet te ndalemi deri ne ēlirim te plote te vendit, deri ne shkeputje perfundimtare nga SerboSllavet e Jugut.
Si: duke demonstruar, fuqishem kunder ketyre protestave, populli eshte i lene ne rruge, prandaj edhe zgjidhja e popullit eshte ne rruge duke mos u ndalur deri ne VETEVENDOSJE!

Bashkohuni ne demonstratat te ardhshme te Levizjes VETEVENDOSJE! deshmojeni vullnetin tuaj politik per liri e VETEVENDOSJE!

Sinqerisht!
Vedat Xhymshiti


----------------------------------------
JO NEGOCIATA
VETĖVENDOSJE!
PMUsers Website
Top
Big Be1
Postuar nė: 19.01.2007, 23:40
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 8
Antari Nr: 4144
Bashkangjitur: 21.11.2006Per mendimin tim nuk do ket Negociata me...e kan Kuptuar nderkombetart se nuk mund te ket Marveshje midis SHqipatrve dhe sebrve..disa Deklarata jan vetem Propaganda per Votuesit Serb...qe mos tju shuhet te gjitha Shpresat per kosoven dhe te Votojn ne menyr Radikale.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio